Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Joanna Kuchnicka Justyna Zwierzchowska Karolina Zając Jaroslaw Maciejewski (8029 niezalogowanych)
1434 Posty

(gama28)
Maniak
A ja dziś zrobiłam bułeczki ze szpinakiem i serem feta według przepisu znalezionego w norweskim czasopiśmie:

1 kg maki białej, 400 g razowej, 2 łyżki soli, 50 g drożdży, 6 łyżek sezamu, 600 ml kefiru, letnia woda. Drożdże rozpuścić, połączyć wszystkie składniki, wyrobić i zostawić na trochę do wyrośnięcia. Potem rozwałkować, nałożyć szpinak, ser feta pokruszony i pokrojona paprykę, posypać dowolnymi przyprawami, potem zwinąć jak typowy zawijak, pokroić na szerokość ok.2 cm i takie pokrojone poukładać na papierze do pieczenia na płasko i upiec aż się lekko zabrązowi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Sta. Kel
(taika)
Wiking
Dzisiaj moje głodomory od rana szukały słodyczy,w lodówce znalazłam serek homogenizowany i spróbowałam przepisu na poczki angielskie.
Delikatne pączusie, miękkie i rozpływające się w ustach.Delikatniejsze niż serowe oponki.
(Dodam jeszcze że czas wykonania łącznie z upieczeniem ok20min)

Pączki angielskie

Składniki (na 1 talerz):
200 g serka homogenizowanego
2 jajka
75 g mąki
1½ łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
pół łyżeczki cynamonu
1 łyżka cukru pudru
pół łyżeczki ekstraktu z wanilii(mozemy zastąpić cukrem waniliowym)

Ponadto:
olej do smażenia
cukier puder do posypania

Serek i jajka ubić mikserem na gładką masę. Dodać mąkę, proszek do pieczenia, sól, cynamon, cukier i wanilię. Ubić wszystko mikserem.

Do płytkiego garnuszka lub patelni wlać 2 - 3 cm oleju. Rozgrzać. Łyżeczką wykładać na rozgrzany tłuszcz. Smażyć z obu stron jak pączki (w średniej temperaturze, by zdążyły 'dojść' w środku). Przed podaniem posypać cukrem pudrem.

Smacznego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Sta. Kel
(taika)
Wiking
Nadal królują słodkości,po wczorajszych pączkach myślałam że dzisiaj nikt nie wspomni o słodkim a jednak
Najprostsze domowe wafelki, u mnie w domu zawsze robione bez okazji. Jest to wersja uproszczona wafli z masą z mleka i cukru, godzinami gotowaną na małym ogniu. Wprawdzie moja Babcia uważała, że lepsze są tradycyjne, ale moim zdaniem nie różnią się niczym. Tylko oszczędnością czasu.(czas wykonania ok 15 min)

WAFLE DOMOWE

SKŁADNIKI:
paczka wafli tortowych
masa karmelowa o smaku kokosowym
dżem truskawkowy(dzisiaj nie miałam a wiec sama masa)


Otwieramy paczkę wafli
Przekładamy masą wafle,naprzemian z dżemem
Odstawiamy na ok. godzinę i obciążamy ciężkim przedmiotem
Kroimy na dowolne kształty.
Smacznego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Sta. Kel
(taika)
Wiking
Od tygodnia TŻ marudził o pasztecie, a więc wczoraj wspólnymi siłami zrobiliśmy.
Wspaniały pasztet domowej roboty, idealny na święta i na co dzień, na kanapki, z sosami, np. greckim tzatziki.

Pasztet wyborny

Składniki:

3/4 kg wieprzowiny bez kości (łopatka, od szynki)
30 dag wołowiny bez kości
30 dag wątróbki cielęcej (może być drobiowa)
1/2 kg surowego boczku
pęczek włoszczyzny
duża cebula, kilka ziaren ziela ang. i czarnego pieprzu, 2 liście laurowe
czerstwa bułka
5 jajek
starta gałka muszkatołowa
sól, pieprz

Wykonanie:

Wieprzowinę, wołowinę i boczek umyć, zalać wodą, posolić, dodać liście laurowe, ziele i pieprz ziarnisty - zagotować. Dołożyć oczyszczoną włoszczyznę i gotować do momentu, aż mięso będzie miękkie. Cebulę posiekać, wątróbkę oczyścić i umyć, wraz z cebulą usmażyć na oleju. Mięso wraz z wątróbką przepuścić przez maszynkę do mięsa. Bułkę namoczyć wywarze i odcisnąć. Do masy mięsnej dodać bułkę, jajka, sól, pieprz, gałkę - wyrobić na jednolitą masę. Wyłożyć do posmarowanej i posypanej bułką tartą formy (może być keksowa) wstawić do nagrzanego piekarnika do temperatury 180 stopni i piec godzinę.

Smacznego (chciałam dodać zdjęcie po przekrojeniu,ale coś nie wchodzi)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Sta. Kel
(taika)
Wiking
Małe przygotowania do tłustego czwartku.Wiele moich przepisów pochodzi z internetu zamieszczonych na różnych blogach, lub z książek kucharskich.Czytam, sama robię, i jeśli przepis jest godny polecenia wpisuję na forum.W tym roku postanowiłam przed tłustym czwartkiem przeszukać internet ,w poszukiwaniu przepisu na idealne pączki.Znalazłam, przepis pochodzi ze strony Kuchareczki..Pączki pyszne.A smak....musicie spróbować. Gorąco polecam!

Pączki


Składniki na pączki , (ok.14 sztuk pączków , wielkości sklepowej):

- 1 szkl. mleka
- 1/4 kostki masła
- 1/3 szkl. cukru
- 1/2 łyżeczki soli
- 1 łyżka suszonych drożdży
- 2 jajka
- szczypta startej gałki muszkatołowej
- 3 i 1/2 szkl. mąki

Mleko zagotować, zdjąć z ognia, rozpuścić w nim masło, 1 łyżeczkę cukru i sól. Ostudzić. Dodać drożdże, gałkę muszkatołową, resztę cukru, ubite jajka i połowę mąki (przesianej). Dobrze wymieszać (najlepiej mikserem) i dodać resztę mąki.
Gdy składniki dobrze się połączą wyrabiać około 5 minut (ciasto będzie dosyć klejące). Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 1 - 1 i 1/2 godziny.
Z wyrośniętego ciasta urywałam po kawałku, formowałam w dłoniach kulkę .
Uformowane pączki, układać na lekko oprószonej mąką ściereczce, przykryć delikatnie drugą ściereczką i zostawić do wyrośnięcia na 30 - 45 minut.

Tłuszcz rozgrzać do temperatury ok. 185 st.C. i smażyć porcjami pączki po 2-3 minuty z każdej strony .
(Uwaga: pierwsze pączki mogą wyjść zbyt przypieczone, ale następne już powinny być dobre). Usmażone pączki wyjmować na papierowy ręcznik do odsączenia.

Do każdego jeszcze ciepłego pączka,wcisnęłam szprycą z podłużną końcówką,sporą ilość nadzienia. ( Do środka można użyć nadzienia z dżemu, powideł).
Następnie polukrowałam lukrem z cukru pudru (3 łyżki cukru pudru i łyżeczka soku z cytryny)

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Karolina Zając
(KarolinaZajac)
Początkujący
Z zup krem lubię zupe dyniowa z grzankami, I jarzynowa a grzankami, kremu z białych warzyw mało kto lubi z mojej rodziny ja osobiście nie zjadłabym. Ale z przyjemnością zjadłabym dyniowa.
Na drugie danie gulasz bym zrobila z kluskami śląskimi, alby bułkami na parze . Na deser malinowa chmurką, szarlotka z beza
Jeśli chcecie zaoszczędzić czas na zakupach jedzenia to świetną opcją są zakupy z dostawą do domu, jak tutaj:
www.czecho.pl/wiadomosci/41938-dostawa-z...-ktorej-potrzebujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok