Angelika Mojak

Angelika Mojak (Angela22), Warszawa
 • Miejscowość
  w Polsce
  Warszawa
 • Miejscowość
  w Norwegii
  -
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 1475
 • Posty 33
 • :)
 • ;)
 • B)
 • :lol:
 • :laugh:
 • :cheer:
 • :kiss:
 • :silly:
 • :ohmy:
 • :woohoo:
 • :whistle:
 • :(
 • :angry:
 • :blink:
 • :sick:
 • :unsure:
 • :dry:
 • :huh:
 • :pinch:
 • :side:
 • :evil:
 • :blush:
 • :S
 • :P
wyślij
Ehh, nikt jeszcze nie skomentował
tego profilu ...
0
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
07-08-2019 08:30
361
2
Karolina Zając
07-08-2019 11:16

Mi się raz zdarzyło skoczyć jeszcze na studiach na juwenaliach ale muszę się przyznać, że za bardzo tego nie pamiętam bo byłem trochę pijana Może kiedyś się jeszcze na to zdecyduję.
Polecam jednak lot motolotnią. Obecnie można się na to zapisać w praktyczne każdym wiekszym mieście. Podobnie jak skoki spadochronowe.
Wrażenia są niesamowite. Jasne,że jest stres jak człowiek sie odrywa od ziemi ale potem przestaje o tym mysleć a jedynie ogląda krajobrazy, które są super. Warto jest spróbować przynajmniej raz w życiu. ibialoleka.pl/artykul/ekstremalna-dawka-adrenaliny/728903

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
10-05-2019 06:55

kredyt

witam . mam pytanie czy ktos moze dostac kredyt refinansujacy jak mial duzo zadluzen I inkasso ?

Angelika Mojak
10-05-2019 06:54

W bankach raczej nie uzyskasz takiego kredytu z uwagi na to, że banki sprawdzają wszystkie możliwe bazy. A posiadając takie duże zadłużenie oraz inkasso nad sobą to na pewno masz jakieś wpisy. Wiem ,ze na pewno skok daje pożyczki pomimo wpisów ale musiałabyś zorientować się samodzielnie jak wygląda ta sytuacja i czy przypadkiem nie jest to jedynie bzdura....
Ewentualnie zorientuj się na stronach, które zajmują sie udzielaniem pożyczek społecznościowych..... Jak tutaj www.futurecapital.pl/pozyczki-pozabankowe

Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
08-05-2019 09:46

Zakładanie trawnika samodzielnie czy przez firmę

Czy ktoś może z Was zakładał trawnik? Zdecydowaliście sie na założenie go samodzielnie czy może jednak przez firmę?

878
3
Karolina Zając
14-10-2019 10:53

Dobrze jest na pewno dobrze oczyścić teren. Tak aby inne chwasty nie wyparły trawnika ( wbrew pozorom trawnik chwastem nie jest). Zanim założymy trawnik, najpierw oczyszczamy teren z chwastów, innych roślin, patyków, liści, czy kamieni. Jeśli się budowaliście - dobrze jest usunąć wszelkie pozostałości po pracy, takie jak: kawałki styropianu, pokruszony cement i inne. W takich nieoczyszczonych miejscach trawa może żółknąć i schnąć. Najlepiej zasiać trawnik jesienią, ogrody założone jesienią wyrastają najładniejsze. MOżna sobie poradzić samodzielnie, w sieci jest bardzo wiele porad jak to zrobić. Opisane jest to na tej stronie
florovit.pl/eng/hobby/porady/porady-eksperta/zakladanie-trawnika

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
03-05-2019 11:24

Mobbing

Żeby bronić się przed mobbingiem, trzeba mieć świadomość, czym jest to zjawisko i jakie mamy prawa oraz instrumenty, gdy stajemy się jego ofiarą.

Według norweskiej definicji prawnej z mobbingiem w miejscu pracy mamy do czynienia, gdy dana osoba wielokrotnie i przez długi czas jest poddawana negatywnym działaniom. Agresor może stosować różne metody mobbingu – krytykować, zastraszać, nękać, obmawiać, ignorować, szerzyć złą opinię, wykluczać ze środowiska albo wyznaczać niemożliwe do wykonania zadania. Zwykle osoba, która mobbuje, jest na wyższym stanowisku od swojej ofiary i wykorzystuje to do nękania. Typowa cecha tego typu sytuacji to utrudnione możliwości działania ofiary mobbingu. Osoba poddawana nadmiernej presji zwykle boi się utraty pracy, nie jest do końca świadoma swoich praw, a gdy próbuje protestować, słyszy, że tylko sobie zaszkodzi.

Co jest mobbingiem?

W każdym środowisku pracy zdarzają się sytuacje konfliktowe. Nie da się ich uniknąć wszędzie tam, gdzie pracują ludzie. Do zadań kierownictwa firmy należy jednak zapobieganie konfliktom i rozwiązywanie ich, gdy się pojawiają. Jeśli w miejscu pracy ma miejsce mobbing lub molestowanie, pracodawca ma obowiązek wysłuchać skargi pracownika i aktywnie na to zareagować.

Mobbingiem nie jest jednorazowa kłótnia między pracownikami ani polecenie szefa, by zostać po godzinach. Nie można też mówić o mobbingu, gdy w grę wchodzi brak sympatii między dwoma osobami. Najważniejszą cechą mobbingu jest czas jego trwania, chodzi o proces, który trwa co najmniej kilka tygodni i przybiera różne formy. Jednego dnia może to być negatywny komentarz na temat pracownika, innego celowe pominięcie go podczas wspólnej aktywności, kolejnego nękanie sms-ami, a jeszcze innego obmawianie za plecami. Jeśli ktoś uporczywie stosuje wobec ciebie mobbing, powinieneś zareagować. Brak reakcji tylko zachęci agresora do wzmagania negatywnej presji.

Przyczyny mobbingu

U podstaw mobbingu może leżeć wiele przyczyn. Czasami chodzi o osobisty konflikt między dwiema osobami, innym razem może to być efekt faktu, iż współpracownik ma nieprawidłową osobowość, np. psycho- lub socjopatyczną. Bywa też, że mobbing jest świadomym i zaplanowanym narzędziem służącym do wykorzystywania i dumpingu socjalnego pracowników. Z tym zjawiskiem niestety spotyka się wiele osób migrujących za pracą zagranicę.

Typowa sytuacja tego typu rozpoczyna się zwykle, gdy pracownik jest niezadowolony z warunków pracy lub płacy i dopomina na przykład o wypłatę nadgodzin, regularne przesyłanie pensji na konto, podwyżkę czy otrzymanie umowy na piśmie. Pracodawca, choć ma świadomość obowiązków, jakie nakłada na niego kodeks pracy, zamiast wywiązać się z nich, stosuje mobbing jako metodę zastraszenia pracownika. Próbuje go przekonać, iż np.:

- „nie zasłużył” na wypłatę pełnej stawki, bo źle wywiązuje się z obowiązków;

- jest niewdzięczny, bo „przecież o pracę niełatwo”;

- powinien poczekać kilka miesięcy, bo „firma jest w złej kondycji i jeszcze zbankrutuje”;

- nie powinien z nikim rozmawiać o kłopotach w pracy, bo „to nielojalne”;

- najlepiej, by zrezygnował z roszczeń, bo „są inni na jego miejsce”.

Nękanie, krytykowanie, zastraszanie lub unikanie służą w tego typu konfliktach temu, by zniechęcić pracownika do walki o swoje prawa, a jednocześnie jak najdłużej korzystać z jego usług.

Gdzie po pomoc?

Jeśli jesteś poddawany mobbingowi w pracy, unikaj zachowań, które mogą cię postawić w złym świetle, czyli nie odpłacaj „pięknym za nadobne” – nie obmawiaj, nie wyśmiewaj, nie krytykuj bez potrzeby. Zamiast tego opisz konkretne sytuacje, jakie miały miejsce oraz swoją reakcję na nie. Oddzielaj fakty od opinii. Nie pisz, co twoim zdaniem osoba, z która jesteś w konflikcie, miała na myśli, ale jak TY odbierasz jej zachowanie. Skargę złóż na piśmie do przełożonych, nie będą mogli zostawić jej bez odpowiedzi. W przypadku, gdy osobą stosującą mobbing w pracy jest przełożony, udaj się od osoby stojącej nad nią. Jeśli pracujesz w niewielkim przedsiębiorstwie i nikogo takiego nie ma, możesz zgłosić problem kolejno do:

- lekarza medycyny pracy;

lub

- lekarza pierwszego kontaktu;

Pracownicy służby zdrowia mają obowiązek przekazać tego typu zgłoszenie do norweskiej Państwowej Inspekcji Pracy Arbeidstilsynet. Jeśli twój stan zdrowia pogorszył się ze względu na złą atmosferę w pracy, lekarz może nie tylko wystawić zwolnienie, ale też zameldować problem w środowisku pracy.

Kolejny krok to zgłoszenie sprawy do Rady Pojednawczej (Konfliktrådet). Jest to organ rozpatrujący sprawy cywilne i karne. Gdy zgłosisz sprawę cywilną, rada wyznaczy mediatora, który skontaktuje się z tobą oraz drugą stronę konfliktu. Razem ustalicie termin posiedzenia. Rada nie może zmusić stron konfliktu do stawienia się na posiedzeniu, ale jej decyzje mają moc prawną.

Podczas posiedzenia mediator pomaga stronom nawiązać dialog i dojść do porozumienia. Jeśli strony wyrażą chęć zawarcia umowy, może ona obejmować zadośćuczynienie w formie pieniężnej, w postaci nakładu pracy lub w innej formie.

Jeśli umowa zawiera termin postanowienia, będziesz raportował radzie pojednawczej, czy został on dochowany. Gdy umowa nie zostaje dotrzymana, rada pojednawcza zwróci się do stron z zapytaniem, czy życzą sobie kolejnej mediacji. W przypadku gdy postępowanie nie przynosi skutków, skarżący może zwrócić się do rady arbitrażowej lub zgłosić sprawę policji.

1678
1
Angelika Mojak
03-05-2019 11:23

Dobry artykuł, niestety ale w każdej pracy może spotkać nas sytuacja w której spotkamy się z mobbingiem. Mam wrażenie, ze najczęściej zachowuja się żle osoby od nas starsze, które w firmie pracują już wiele lat. Oraz które chcą narzucić nam swoją wolę, które czują się czasami przez nas zagrożone.
Można to rozwiązać na wiele mozliwosci. Załozyć sprawę w sądzie, poinformować o tym szefa. Ewentualnie odejść z pracy. Obecnie pracy jest bardzo dużo, jeśli obecne stanowisko nie przynosi nam satysfakcji to nie ma sensu dalej sie tam męczyć. czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/jestem-kobieta/a-moze-pora-na-zmiane-pracy

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
03-05-2019 11:21

Czy lubicie wyjazdy integracyjne

Czy w Waszych firmach organizowane są wyjazdy integracyjne? Jeśli tak to czy lubicie takie spotkania?

Angelika Mojak
03-05-2019 11:20

Lubię o ile oczywiście jest to zorganizowane w jakiś fajny i ciekawy sposób a nie jest jedynie posiedziskiem przy alkoholu i jedzeniu. Dobrze jest zaplanować taki wyjazd na 2-3 dni. Coraz więcej ośrodków wypoczynkowych ma specjalną ofertę dla firm, obejmującą noclegi, wyżywienie oraz zorganizowanie dodatkowych atrakcji w ramach wyjazdu integracyjnego.
Ze swojej strony polecam atrakcje sportowe jak
rafting
kajaki
ewentualnie paintball ( jeśli nie tradycyjny to laserowy).
www.m-canoe.pl/blog/posty/weekendowe-wypady-na-rafting-sposob-na-udana-integracje-firmowa

Piotr Kaczmarczyk
03-05-2019 09:14

Bywałem na takich wyjazdach a w tym roku Norwegowie chcą zwiedzać Kraków lub jak to zazwyczaj bywa monopolowy lub kluby że striptizem
A kobieca cześć grupy galerie .
I to tak po króćce prawda o integracji

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
27-04-2019 12:24

Jaki najlepszy instrument muzyczny dla beztalencia

Kiedyś próbowałam uczyc się na gitarze ale mnie to przerosło

Jaki dobry instrument muzyczny możecie polecić dla osoby, która nie jest w tym zbyt dobra?

Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
22-04-2019 10:58

Jakie zabiegi wyszczuplające na ciało polecicie?

Lato coraz blizej, trzeba o siebie zadbać

Jakie zabiegi na wyszczuplenie polecicie?

571
2
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
11-04-2019 07:39

Prezent dla mamy na urodziny

Jakieś pomysły co podarować?

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
11-04-2019 07:36

Buty do biegania

Hejka.Od jakiegoś czasu staram sie biegac często. Doradzicie jakie buty do biegania powinnam sobie sprawić?

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
11-04-2019 07:35

siłownia

Hej, czy jest jakaś dziewczyna chętna na wspólne wyjścia na siłownię SATS na Hellerud ? Szukam kogoś bo razem zawsze raźniej

825
3
Angelika Mojak
11-04-2019 07:34

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale sama ostatnio szukałam osoby, która chodziłaby ze mną w tych okolicach na siłownie Nie mogę się sama zmusić do ćwiczen bo po prostu mi sie nie chce ćwiczyć. I jeśli miałabym drugą osobę, która równiez miałaby ochotę na ćwiczenia to na pewno byłoby to o wiele łatwiejsze....
Dodam, że interesowałaby mnie tutaj głównie elektrostymulacja.
Może ktoś tak poza tym chodził na taki trening i napisze o rezultatach?
monitorfx.pl/trening-ems/

Rafa89
12-10-2018 16:01

Hej A musi być dziewczyna ? bo jeżeli Nie to jestem chetny

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
11-04-2019 07:33

Ubezpieczenie w Polsce, a operacja i leczenie w szpitalu w Norwegii

Cześć,
Ktoś się może interesuję, czy jest możliwość pokrycia kosztów operacji i ogólnie leczenia w Norwegii, będąc ubezpieczonym w ZUS w Polsce? Czy papiery ze szpitala w Norwegii trzeba wysłać na jakiś konkretny adres ZUS, czy może odwrotnie i papiery od ubezpieczenia podesłać do szpitala i oni mają jakąś procedurę?
Czy jest w ogóle taka opcja, czy raczej ubezpieczenie w Polsce się nie liczy i muszę zapłacić z własnej kieszeni?

Pozdrawiam

1275
10
Joanna Kuchnicka
11-04-2019 23:03

Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do Zus i do Nfz. Powinni tam najlepiej wyjaśnić Twój konkretny przypadek.

Angelika Mojak
11-04-2019 07:32

Jest taka możłiwość ale musisz mieć kartę ekuz. Z tego co wiem to nasz zus refunduje sytuacje, które są nagłe. Mój znajomy jakiś czas temu wylądował w szpitalu i musiał miec poważną operację oraz dzięki posiadaniu karty ekuz mu to zrefundowali....
Dla zabezpieczenia warto jest mieć jeszcze ubezpieczenie dodatkowe prywatne. Ubezpieczenie takie drogie nie jest ale nas chroni od wielu czynników. Przy niektórych kontach bankowych są dobre oferty. www.tanie-konto.pl/promocje/

Parotia
05-02-2019 20:40

To były dwie osobne sprawy, te wizyty w szpitalu. W pierwszej było zagrożenie życia więc zrobili przegląd, a co do drugiej kwestii - operacji to powiedzieli, że niby pilne, bo najlepiej to do dwóch tygodni zrobić, ale też dali wybór, czy chcę to zrobić tu, czy wrócić do PL.

Oczywiście dziękuję za informację. Nie odpisywałem na ostatni wpis długo, bo mnie nie było przy komputerze.. Nie trzeba od razu wyciągać pochopnych wniosków.

Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
22-04-2018 09:28

Kredyt w Pl a praca w Norwegii

Wiem, że jest możliwość dostania kredytu hipotecznego w Polsce jak się pracuje w Norwegii. Jak jest jednak z kredytem gotówkowym? Jest taka opcja czy raczej to niemożliwe?

Karolina Zając
26-04-2018 11:29

Z tego co wiem to nie. Kredyt hipoteczny tak, ale gotówkowego w przypadku pracy w innym kraju już sie w Polsce nie dostanie. No chyba,ze jakaś lichwa ale czegoś takiego nie bierzesz chyba pod uwagę?
Zapytaj się zresztą jakiegoś doradcy albo na forum finansowym. www.forum-kredytowe.pl

Kasia K
23-04-2018 07:30

Angela22 napisał:
Wiem, że jest możliwość dostania kredytu hipotecznego w Polsce jak się pracuje w Norwegii. Jak jest jednak z kredytem gotówkowym? Jest taka opcja czy raczej to niemożliwe?

Tutaj możesz sprawdzić www.mojanorwegia.pl/porownanie-pozyczek

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) post do tematu
31-01-2018 07:01

Co kupić dziewczynie na Walentynki?

Hej,
Stoję przed dylematem: co kupić swojej dziewczynie na Walentynki?
Ja siedzę w Norwegii, ona obecnie w Polsce. Co będzie najrozsądniejszym prezentem?
Poradźcie coś!
EDIT: już zdecydowałem. Zamówiłem jej misia, dziękuje za wszystkie podane propozycje Jakby ktoś potrzebował, to zamówiłem go stąd - galeriabukowski.pl/prezenty-na-walentynki

Agata Paczewska
13-02-2018 08:42

super_Jonasz napisał:
Podoba mi się pomysł Snskker\\\'a
Zdecydowanie bilet albo dla Ciebie do Polski, albo dla niej do Norwegii. W sumie każda okazja jest dobra żeby się po prostu spotkać. Dlaczego wiec nie skorzystać z Walentynek?


dokładnie! biorąc pod uwage, że to związek na odległość, to najlepszy prezent


_______________________________________________
gazetka-lewiatan.pl/walentynkowa-kolacja-dla-dwojga-przepisy/

super_Jonasz
01-02-2018 08:38

Podoba mi się pomysł Snskker\'a
Zdecydowanie bilet albo dla Ciebie do Polski, albo dla niej do Norwegii. W sumie każda okazja jest dobra żeby się po prostu spotkać. Dlaczego wiec nie skorzystać z Walentynek?

Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
10-09-2017 11:04

Czy ktoś brał kredyt na mieszkanie w Polsce

Orientujecie się czy jest mozliwe wzięcie kredytu na mieszkanie w Polsce jak pracuje się tutaj w Norwegii?

14840
11
Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
01-06-2016 15:46

Gdzie wynając w Krakowie auto

Przylatuję tylko na 3 dni do Krakowa. Mam trochę spraw do załatwienia. Możecie doradzić gdzie w dobrej cenie wynajmę samochód?

Kasia K
06-06-2016 14:48

Angela22 napisał:
Przylatuję tylko na 3 dni do Krakowa. Mam trochę spraw do załatwienia. Możecie doradzić gdzie w dobrej cenie wynajmę samochód?

Tutaj : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/wynajem+samochodow

izabelka345
03-06-2016 18:18

Jestem studentką mieszkająca w kr od 5 lat. Chętnie dla pani pomogę. Proszę napisać priv izabelka345@wp.pl

XXX moja sprawa
02-06-2016 00:43

Przepraszam ale fiat 500 za 150 zl i oplata za podsawienie auta na lotnisko + depozyt to tanio ???
Mam duza praktyke w wypozyczaniu w Krakowie
NIE POLECAM wypozyczalni PANEK - jobce szukaja kazdej rysy i znajda nawet jak juz tam byla zeby uwalic ci 1000 zl z depozytu.
*-*-*
POLECAM 2 sprawdzone - carfree.pl i rentcars.pl
Obie firmy testowalem wielokrotnie na krotkie okresy i takie ponad 10 dni. W obu przypadkach auto masz podstawiane na terminal przylotow na wyznaczona godzine to samo z odbiorem - jedziesz prosto na odloty wyciagasz klamoty i oddajesz auto.
w carfree nie ma depozytu na auta a w rentcars jest ale tylko blokada na karcie kredytowej nic wiecej po oddaniu zdejma. Nie mialem problemow z obydwoma nawet w rentcars na drogi dzien znalazlem spore uszkodzenia auta ktore nie byly w protokole ale zadzwonilem i uspokoili mnie ze leja na to i mam sie nie przejmowac.
Mam kilka kodow rabatowych rentcarsa jesli chcesz to 5 albo 10 % mam w carfree nie maja rabatow

Zobacz więcej komentarzy
Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
29-01-2016 12:30

gdzie można zamówić hurtowo koszulki?

Zajmuję się dystrybucją koszulek, ale poszukuję jakiegoś hurtownika, od którego mogę je kupować. czy możecie kogoś polecić?

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
25-08-2015 09:23

Jakie konto w PL z darmowymi wypłatami w Norwegii?

Chcę założyć konto w banku w Polsce, ale żebym miała darmowe wypłaty z bankomatów w Norwegii. Ktoś wie o jakimś, które daje taką możliwość?

kristofer1884
25-08-2015 10:38

Dokladnie, PKO Konto bez granic za 15zl na miesiac masz wszystko i wszedzie za free.

Pozdrawiam

Angelika Mojak (Warszawa) - dodał(a) nowy wątek
01-06-2015 13:28

Praca w Norwegii a kredyt w Polsce?

Wie może ktoś, czy mogę dostać w Polsce kredyt na remont odziedziczonej kawalerki? Pracuję w Norwegii już dwa lata i własnie się dowiedziałam, że babcia zapisała mi swoją kawalerkę w spadku. Niestety wymaga ona remontu i potrzebuję na ten cel kredytu. Bo tutaj raczej mi nie dadzą norweskie banki, prawda?

Jacek B
02-06-2015 14:57

Wie może ktoś, czy mogę dostać w Polsce kredyt na remont odziedziczonej kawalerki? Pracuję w Norwegii już dwa lata i własnie się dowiedziałam, że babcia zapisała mi swoją kawalerkę w spadku. Niestety wymaga ona remontu i potrzebuję na ten cel kredytu. Bo tutaj raczej mi nie dadzą norweskie banki, prawda?

tu spróbuj PKO +48 228570797
601180010
Katarzyna Szczepańska
Nie wiem jakie są warunki nie brałem tam kredytu wiem tylko że można dostać kredyt jak się pracuje w Norwegi Potrzeba roczny lon I chyba 3 ostatnie lony miesięczne

Polecane profile

Bliżej nas