• Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

1381 Postów

(wilk stepowy)
Maniak
Dzień dobry.... ...Trochę zimy...troszkę lata....



,,Płatek Śniegu
Burza myśli, zamieć za oknem.
Radosne powitanie zimy,
Wiatru uczuć - śnienia.

Płatek śniegu - biały wiersz
Szukający swojego odkrywcy
W kształtach swojego istnienia.

Wiatr ustaje, cichnie burza myśli
- cisza... i tyko skrzyp czyjegoś buta za oknem
Znaczy ślady białego tańca.

Płatek śniegu ma swoje pięć minut
- w umyśle, w sercu, w emocjach
Które nie pozwalają nam zapomnieć...,,

Teraz cieplutko będzie....

O Boże...jaka piękna łąka...patrzę zakochana...
Czy może być coś piękniejszego...Nie....



Halina Poświatowska
Odłamałam gałąź miłości

Odłamałam gałąź miłości
Umarłą pochowałam w ziemi
I spójrz
Mój ogród rozkwitł

Nie można zabić miłości...

Jeśli ją w ziemi pogrzebiesz
Odrasta
Jeśli w powietrze rzucisz
Liścieje skrzydłami
Jeśli w wodę
Skrzelą błyska
Jeśli w noc
Świeci

Wiec ją pogrzebać chciałam w moim sercu
Ale serce miłości mojej było domem
Moje serce otwarło swoje drzwi sercowe
I rozdzwoniło śpiewem swoje sercowe ściany
Moje serce tańczyło na wierzchołkach palców

Więc pogrzebałam moja miłość w głowie
I pytali ludzie
Dlaczego moja głowa ma kształt kwiatu
I dlaczego moje oczy świecą jak dwie gwiazdy
I dlaczego moje wargi czerwieńsze są niż świt

Chwyciłam miłość aby ją połamać
Lecz giętka była oplotła mi ręce
I moje ręce związane miłością
Pytają ludzie czyim jestem więźniem...?

Miłego dnia Kochani......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
To tutaj, za przyzwoleniem siostry przełożonej, też: www.pajacyk.pl


"Dzieci nie mają ani przeszłości, ani przyszłości i - co nam się nie zdarza - radują się chwilą obecną."

- Bruyere

www.pajacyk.pl



www.pajacyk.pl



Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
921 Postów

(I.Z.A.)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
piotr g
(froyland)
Nowicjusz
Pada śnieg

Pada śnieg, biały puch
Przykrył szarość życia.
Płatki śniegu w tańcu miłości
Kąpią się w Twoich włosach,
Spływając mahoniowa rzeka
Chwile zawisna na rzęsach
Znikają na rozpalonym licu
Promienie Słońca nieśmiało
Wplatają się w Twoje włosy.
Błyszcząc zlotem i miedzią
Tona splatając warkocz nadziei
Powiew wiatru tknął Twych ust
Falując ciepłem warg, odpłynął
Wpatrzona w horyzont swoich Marzen
Wypalasz ślad pragnień na białym dywanie
Nieśmiało stawiasz krok w nieznane jutro
Uczucia dojrzewają goniąc pragnienia
Żar serca topi krę wahania na rzece
Miłość
Nostalgia zalewa dusze
Pada śnieg
p.g
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1381 Postów

(wilk stepowy)
Maniak
Dzień dobry.....



Nie kocham jeszcze, a już mi jest drogi,
Nie kocham jeszcze, a już drżę i płonę
I duszę pełną o niego mam trwogi
I myśli moje już tam, w jego progi
Lecą stęsknione...
I ponad dachem jego się trzepocą
Miesięczną nocą...

Nie kocham jeszcze, a ranki już moje
O snach mych dziwnie wstają zadumane,
Już chodzą za mną jakieś niepokoje,
Już czegoś pragnę i czegoś się boję
W noce niespane...
I już na ustach noszę ślad płomienia
Jego imienia.

Nie kocham jeszcze, a już mi się zdaje,
Że nam gdzieś lecieć, rozpłynąć się trzeba,
W jakieś czarowne dziedziny i kraje...
Już mi się marzą słowicze wyraje
Do tego nieba,
Które gdzieś czeka, aż nas ukołysze
W błękitną ciszę.

Maria Konopnicka



Schodami z nieba schodzę po Ciebie
Po promyk słońca
Po kroplę deszczu
Po płatek śniegu
Po uśmiech
Po smutek
Po radość
Po serce
Niebo będzie lśnić Tobą
Niebo będzie ozdobą
Ścieżką zdobytą
Chmurką ukrytą
Moje niebo to świat
Zabiorę Cię tam
Tylko jak...?
Ciebie już nie ma...

Pięknej soboty życzę......


www.pajacyk.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
wilk stepowy napisał:


,,Jeśli ktoś kocha kwiat, który jest jedyny na milionach i milionach planet,
To mu wystarcza do szczęścia patrzenie na gwiazdy i mówi sobie ,,Gdzieś tam jest mój kwiat,,
Antoine de Saint-Exupery


Kochasz dlatego, że kochasz. Kocha się bez przyczyny.
— Antoine de Saint-Exupéry

Co z tego, że stoisz na środku skrzyżowania, jeżeli nie masz chęci, by iść dokądkolwiek?
— Antoine de Saint-Exupéry






Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
Fachurra napisał:
Dla Malgosi ..

Tej naj..naj..naj ..

Dlaczego tu? Bo to jest wiersz i juz.





dziękuję

i taka wersja

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
kilka cytatów i myśli

Diable, ty głupku, jeżeli się powieszę, to kogo będziesz dręczył?
— Barbara Rosiek

Czasem trudno jest wyjść mimo otwartych drzwi. dziewczyka.cytaty.info
~Dziewczyka ©

Czy to nie absurdalne, że wspomnienia o dobrych czasach o wiele częściej doprowadzają do łez, niż wspomnienia o tych złych?
— Walter Moers

Nie potknij się, gdy przechodzisz samego siebie. mistcat.cytaty.info
~mistcat ©

i relaks

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1267 Postów

(Fachurra)
Maniak
małgośka napisał:
[b]

i taka wersja




To byl oryginal .

www.pajacyk.pl

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
piotr g
(froyland)
Nowicjusz
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
— Stanisław Jerzy Lec

Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my.
— Mark Twain

Twarz mężczyzny jest jego autobiografią, twarz kobiety - jej powieścią.
A man's face is his autobiography, a woman's face is her work of fiction. (ang.)
— Oscar Wilde
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok
Strona korzysta z plików cookie

Nasza strona korzysta z plików cookie w celu optymalizacji działania strony, analizowania ruchu oraz dostosowywania treści i reklam do Twoich preferencji. Zgodnie z wymogami Google, korzystamy z trybu zgody, który pozwala kontrolować, jakie dane są gromadzone i przetwarzane. Możesz wyrazić zgodę na wszystkie kategorie plików cookie lub zarządzać swoimi preferencjami. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Są one ustawiane w odpowiedzi na działania użytkownika, takie jak ustawienia prywatności, logowanie lub wypełnianie formularzy. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych.

Analityczne

Pliki cookie analityczne pozwalają nam mierzyć ruch na stronie i analizować, jak użytkownicy z niej korzystają. Dzięki temu możemy poprawiać funkcjonowanie strony oraz dostosowywać jej treści do potrzeb użytkowników. Korzystamy z Google Analytics w trybie Consent Mode, który działa zgodnie z Twoimi preferencjami. Jeżeli nie wyrazisz zgody, Google Analytics ograniczy gromadzenie i przetwarzanie danych.

Marketingowe

Pliki cookie marketingowe są wykorzystywane do personalizacji reklam, które widzisz zarówno na naszej stronie, jak i na stronach partnerów zewnętrznych. Dzięki nim reklamy są bardziej trafne i odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Google Ads działa zgodnie z trybem zgody, który dopasowuje poziom personalizacji reklam do Twoich ustawień. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby Twoje dane były wykorzystywane do wyświetlania spersonalizowanych reklam.

Zarządzaj preferencjami
Odrzuć wszystkie
Potwierdź
Akceptuj wszystkie