Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Piotr Dembski Jake Burton Tomasz Piekarski (8218 niezalogowanych)
87 Postów

(espen)
Początkujący
Witam.
Widze, ze post bez odpowiedzi.
Tak tez myslalem - wszyscy jezdzicie ale w domu przed telewizorem.
pewnie przerazila was mnogosc informacji.Nie jest tak strasznie, wszystko czego potrzeba to checi, sprzet, ciuchy proff bo bywa zimno( nie dress i jeansy jak to widuje u naszych rodakow) i wolny czas.

Niestety wiekszosc przyjechala odkladac 100% procent zarobionych piniedzy, a zycie ucieka...

Pozdrawiam tych co nie ograniczaja sie do jazdy na tryvann w niedziele przed obiadem.

Dzien przed telewizorem to dzien stracony!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Malgorzata P...
(Margareth_M)
Wiking
espen napisał:
Witam.
Widze, ze post bez odpowiedzi.
Tak tez myslalem - wszyscy jezdzicie ale w domu przed telewizorem.
pewnie przerazila was mnogosc informacji.Nie jest tak strasznie, wszystko czego potrzeba to checi, sprzet, ciuchy proff bo bywa zimno( nie dress i jeansy jak to widuje u naszych rodakow) i wolny czas.

Niestety wiekszosc przyjechala odkladac 100% procent zarobionych piniedzy, a zycie ucieka...

Pozdrawiam tych co nie ograniczaja sie do jazdy na tryvann w niedziele przed obiadem.

Dzien przed telewizorem to dzien stracony!!!!!!!!!!!!



Coz, dokladnie 40 dni na nartach - glownie offpiste, snowboardzie, biegowkach w tym sezonie. Ostatnio wczoraj - na fjellski na Vidda w okolicy Bergen, za 2 godzinki ide na biegowki gdzies w Nordhordland (dzis spadlo okolo 60cm puchu u mnie na wsi)).
W ten weekend bedzie Finse: fjellski oraz kite jesli bedzie wiatr.

Tylko jak sie pytalam, czy tu ktos z okolic Bergen/Nordhordland jezdzi na nartach, to nikt sie nie przyznal((


pozdrawiam
Gosia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
espen napisał:
Witam.
Widze, ze post bez odpowiedzi.
Tak tez myslalem - wszyscy jezdzicie ale w domu przed telewizorem.
pewnie przerazila was mnogosc informacji.Nie jest tak strasznie, wszystko czego potrzeba to checi, sprzet, ciuchy proff bo bywa zimno( nie dress i jeansy jak to widuje u naszych rodakow) i wolny czas.

Niestety wiekszosc przyjechala odkladac 100% procent zarobionych piniedzy, a zycie ucieka...

Pozdrawiam tych co nie ograniczaja sie do jazdy na tryvann w niedziele przed obiadem.

Dzien przed telewizorem to dzien stracony!!!!!!!!!!!!



Każdy jeździ tam gdzie ma bliżej np. Sirdal, jestem tu od 3 lat i co sezon śmigam ze znajomymi z Stavanger,
w ten weekend jest plan odwiedzić Sauda.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
312 Posty
M D
(Mikael)
Stały Bywalec
Ostatnio smigalem ze znajomym w Kongsbergu..wyjazd byl nie zaplanowany tzw. z dnia na dzien dlatego nie udalo sie z nikim umowic..Mam nadzieje ze nastepnym razem kogos dorwiemy

Nie jest tak strasznie, wszystko czego potrzeba to checi, sprzet, ciuchy proff bo bywa zimno( nie dress i jeansy jak to widuje u naszych rodakow) i wolny czas

Smutne jest to ze kogo nie spytam, to nigdy nie jezdzil na nartach choc chetnych na ten pierwszy raz mnostwo..ale kiedy wiekszosc slyszy o kosztach-szybko sie zniecheca (wypozyczanie sprzetu niektorych "ciagnie po kieszeni"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie ma co zartowac z ciagnieciem po kieszeni. Ja bardzo chce sie nauczyc jezdzic na nartach, ale na dzien dzisiejszy nie stac mnie na to, mam wyliczone pieniadze na zycie. Taki mam teraz kiepski okres w zyciu z roznych powodow.
Ile w ogole kosztuje taka przyjemnosc, moze ktos podac jakies ceny? Ile narty, wiązania, buty, jakis kombinezon, ile to kosztuje, bo nie mam zielonego pojecia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Wiking
proponuje http://www.xxl.no aby zapoznać się z cenami, sprzęt narciarski nie należy do taniego, ja w Polsce wydałem majątek, bo 5 lat temu promocja znaczyła zejście 3% z ceny i kosztowało mnie to 1,5 miesięczną wypłatę dwa lata temu, znajomy w xxl kupił nowe narty i nowe buty w promocyjnej cenie -50%, kopara mi opadła, przy norweskich zarobkach praktycznie nie trzeba odkładać.
Tak więc jak już ustalisz budżet to w sklepie sprzedawca pomoże Tobie wybrać odpowiedni sprzęt.
Oczywiście pierwsza jazda na pożyczonym - znam ludzi których nie urzekła ta dyscyplina
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
dziekuje za info. No i moze sie okazac ze np. nie jestesmy stworzeni do jazdy na nartach mimo iz bardzo chcemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(marteszka)
Stały Bywalec
espen napisał:
Witam.
Widze, ze post bez odpowiedzi.
Tak tez myslalem - wszyscy jezdzicie ale w domu przed telewizorem.
pewnie przerazila was mnogosc informacji.Nie jest tak strasznie, wszystko czego potrzeba to checi, sprzet, ciuchy proff bo bywa zimno( nie dress i jeansy jak to widuje u naszych rodakow) i wolny czas.

Niestety wiekszosc przyjechala odkladac 100% procent zarobionych piniedzy, a zycie ucieka...

Pozdrawiam tych co nie ograniczaja sie do jazdy na tryvann w niedziele przed obiadem.

Dzien przed telewizorem to dzien stracony!!!!!!!!!!!!


to moze jakas konkretna propozycja wyjazdu na narty ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
Bouli napisał:
proponuje http://www.xxl.no aby zapoznać się z cenami, sprzęt narciarski nie należy do taniego, ja w Polsce wydałem majątek, bo 5 lat temu promocja znaczyła zejście 3% z ceny i kosztowało mnie to 1,5 miesięczną wypłatę dwa lata temu, znajomy w xxl kupił nowe narty i nowe buty w promocyjnej cenie -50%, kopara mi opadła, przy norweskich zarobkach praktycznie nie trzeba odkładać.
Tak więc jak już ustalisz budżet to w sklepie sprzedawca pomoże Tobie wybrać odpowiedni sprzęt.
Oczywiście pierwsza jazda na pożyczonym - znam ludzi których nie urzekła ta dyscyplina


Mysle ze na poczatek wystarczy rozejrzec sie na finn...mysle ze jak sie dobrze poszuka to mozna zamknac sie w komplecie za 1000NOK( i nie bedzie to bardzo zniszczony sprzet) duzo osob czesto zmienia narty wiazania buty... i czasem mozna znalezc bardzo dobra okazje
Nowy sprzet znajomi kupowali w COOP i kosztowalo to ich 2000NOk
wiec moim zdaniem same narty to nie jest wydatek... lecz wieksze schody zaczynaja sie przy ubraniach...
Uwazam ze ciuchy sa najwazniejsze... CHoc i tutaj jesli nei chca panie ubierac sie w np ROXY to mozna wychaczyc cos do 2000NOK( juz z kalesonami i podkoszulkiem)
wiec wydatek rzedu 2000 ,3000NOK rzeczywiscie nie jest jakas astronomiczna suma ....
Jesli chodzi o ceny wyciagow... to wiekszosci plasowaly sie od 270 do 350 nok... plus paliwko i jakis obiadek( ewentualnie wlasne wyzywienie)
na dobra sprawe wypad na narty kosztuje mniej niz wyjscie do knajpy ale raczej nie zachecam miedzy wyborem narty czy pub , bo te dwie rzeczy trzeba pogodzic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
czyli na powitanie trzeba miec okolo 6 tysiecy i tysiaka na pierwszy zjazd
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok