Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Piotr Dembski Jake Burton Tomasz Piekarski (8303 niezalogowanych)
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
marteszka napisał:

no w sumie racja latwiej w duze drzewo wcelowac niz w male



no wlasnie wiesz, ja leniwy jestem wiec jak juz walnac, to tak zeby przy celowaniu przynajmniej nie trzeba bylo sie spocic zanadto
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
ulv72 napisał:
marteszka napisał:

no w sumie racja latwiej w duze drzewo wcelowac niz w male



no wlasnie wiesz, ja leniwy jestem wiec jak juz walnac, to tak zeby przy celowaniu przynajmniej nie trzeba bylo sie spocic zanadto


A trafiłeś już kiedyś na jakieś z dziuplami że aż się pruchno posypało ulv
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
retier1 napisał:

A trafiłeś już kiedyś na jakieś z dziuplami że aż się pruchno posypało ulv



a trafilem, trafilem... wbilem sie lbem w dziuple tak, ze ni chu chu ani ruchu ... a ze jakis dzieciol idiota byl, co to na zime zostal tu to zaczal mi tak nap....c po rekach, ze do dzis mi jakies dziwne wzory zostaly zywcem w skorze wydlubane... a kazdy mysli, ze ja taki glupi i tatuaze sobie jakies zrobilem
a pruchno posypalo sie... ale ze mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
a wracajac do nart albo raczej podobnych nartom rzeczy... to polecam zakup byle plastikowego poddupka na jakiejs stacji benzynowej . takiego do zjazdow dla dzieci.... i zjazd ze skoczni w Lillehammer
tzn. uprzedzam od razu, ze wystarczy od polowy zeskoku, przynajmniej dla mnie wystarczylo tak od polowy nabiera sie wystarczajacej predkosci, zeby miec problemy z zatrzymaniem przed koncowa banda

fajna sprawa, nawet zdjecia gdzies mam no i co najwzniejsze, tam nie ma drzew !!!
za to predkosc jest niezla, oj niezla no i wrazenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
312 Posty
M D
(Mikael)
Stały Bywalec
ulv72 napisał:
a wracajac do nart albo raczej podobnych nartom rzeczy... to polecam zakup byle plastikowego poddupka na jakiejs stacji benzynowej . takiego do zjazdow dla dzieci.... i zjazd ze skoczni w Lillehammer
tzn. uprzedzam od razu, ze wystarczy od polowy zeskoku, przynajmniej dla mnie wystarczylo tak od polowy nabiera sie wystarczajacej predkosci, zeby miec problemy z zatrzymaniem przed koncowa banda

fajna sprawa, nawet zdjecia gdzies mam no i co najwzniejsze, tam nie ma drzew !!!
za to predkosc jest niezla, oj niezla no i wrazenia


Hehe kurde..dobre!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Malgorzata P...
(Margareth_M)
Wiking
Mikael napisał:
Hei. Jesli ktos bedzie sie wybieral gdzies na narty niech napisze-w koncu sezon za pasem..bedzie razniej a czasami rowniez taniej-mozna sie bedzie rowniez poznac Pozdrawiam wszystkich milosnikow bialego szalenstwa!!!ps.Ja jezdze ze znajomym w Kongsbergu


Weekend 28-29.listopad - Hemsedal.
Ostatni weekend 21-22 listopada byl swietny w Hemsedal - spadlo sporo puchu w nocy na niedziele, jest juz 95cm "bialego zlota" - bylo super jezdzenie po lesie na gorze Tinden


pozdrawiam
Gosia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Jake Burton
(snowman)
Wiking
Witam wszystkich milosnikow bialego szalenstwa

Jest to moj pierwszy post na forum, pisze akurat tutaj bo od 3 lat (teraz bedzie 4 sezon) jestem zakochany w desce i sniegu(oczywiscie amatorsko).
Fajnie ze tu jest takie miejsce gdzie mozna sie powymieniac opiniami na temat osrodkow i ogolnie wszystkim zwiazanym ze sniegiem
Ja osobiscie polecam najbardziej Hemsedal !! Niesamowite miejse wg mnie najlepsze z tych w ktorych bylem w norwegi, a o ile dobrze pamietam to w pierwszej 10tce najlepszych miejsc na swiecie jezeli chodzi o snowboard w 2008 roku
Jezdze tez w Hafjell, Kongsberg, czasem Tryvann ale tam troche wieje nudom.
W tym roku chcialbym odwiedzic Trysil i Kviftjell.
Byl ktos z was tam moze ?? Slyszalem ze Kviftjell bardzo fajny osrodek.



aa i w ten weekend w Hemsedal mikolaj =)

No to do zobaczenia na stokach pozdro !!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Malgorzata P...
(Margareth_M)
Wiking
snowman napisał:
Witam wszystkich milosnikow bialego szalenstwa

Jest to moj pierwszy post na forum, pisze akurat tutaj bo od 3 lat (teraz bedzie 4 sezon) jestem zakochany w desce i sniegu(oczywiscie amatorsko).
Fajnie ze tu jest takie miejsce gdzie mozna sie powymieniac opiniami na temat osrodkow i ogolnie wszystkim zwiazanym ze sniegiem
Ja osobiscie polecam najbardziej Hemsedal !! Niesamowite miejse wg mnie najlepsze z tych w ktorych bylem w norwegi, a o ile dobrze pamietam to w pierwszej 10tce najlepszych miejsc na swiecie jezeli chodzi o snowboard w 2008 roku


Hemsedal jest niewatpliwie jednych z najlepszych osrodkow w Norwegii a ja polecam rowniez Oppdal. Jesli chodzi o teren narciarski, to najwiekszy w Norwegii - osrodek lezy na 4 gorach polaczonych wyciagami, 60km przygotowanych tras a jesli ktos lubi jezdzic poza trasami, to teren jest ogromny. Osrodek w Oppdal jest wiekszy niz Hemsedal, ale ustepuje mu w ...after-ski i infrastrukturze (w wiekszosci wyciagi orczykowe, nie krzesla). Wieksza czesc osrodka Oppdal lezy ponad granica lasu, co daje niesamowite mozliwosci jazdy poza trasami - na kazdym poziomie.
Oprocz tego - w Oppdal jest nieporownywalnie mniej ludzi na stokach niz w Hemsedal - glownie mieszkajacy w Trondheim i okolicach przyjezdzaja tam.
Podczas gdy w Hemsedal mamy "pol" Oslo co weekend

Zarowno snowpark w Hemsedal jak i "mega-park" w Oppdal naleza do jednych z najlepszych w Europie. Z tym, ze Opdal zaczyna budowe tego wielkiego snowaprku zawsze nieco pozniej w sezonie niz Hemsedal.
"blå-snowpark" juz jest otwarty w Hemsedal.

Jezdze tez w Hafjell, Kongsberg, czasem Tryvann ale tam troche wieje nudom.
W tym roku chcialbym odwiedzic Trysil i Kviftjell.
Byl ktos z was tam moze ?? Slyszalem ze Kviftjell bardzo fajny osrodek.


Bylam w Trysil. 1 gora z wyciagami i duza iloscia tras wokolo. Wole zdecydowanie Hemsedal i Oppdal - tam sa prawdziwe gory



aa i w ten weekend w Hemsedal mikolaj =)
No to do zobaczenia na stokach pozdro !!


W Hemsedal bylam 2 poprzednie weekendy, zwlaszcza 2 tygodnie temu w niedziele bylo super z 30cm swiezeo puchu Tym razem czas na Voss Myrkdalen - mieszkam niedaleko Voss Jezdzi tu ktos z forum na nartach/desce w Voss, Voss Myrkdalen???

W nadchodzacy weekend jest wielki darmowy test nart w Hemsedal - z tego co mi wiadomo, namioty z nartami do testowania w tym roku rozstawia tez obok Alpin Lodge, nie tak jak w poprzednich latach wszystko przy wyciagu Holvin Ekspress.

pozdrawiam
Gosia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Jake Burton
(snowman)
Wiking
Moje zdanie na temat Hemsedal jest takie samo tam sa prawdziwe gory, o tym Oppdal slyszalem ale mam tam kawalek.
Wogole u mnie jest taki problem ze nie ma za brdzo z kim jezdzic. Zeszly sezon byl bardzo udany bo byla dobra ekipa do jazdy.No bylo tego duzoooo od listopada do maja Teraz sie to rozpadlo ale i tak sie nie poddaje Dla tego sportu warto nawet i samemu przejechac kilkaset km zeby sie dobrze wybawic hehe.


W Hemsedal chyba bede w ten weekend. Juz zbieram sie od poczatku listopada na wyjazd ale albo to choroba albo jakies inne obowiazki. W koncu trzeba wyciagnac sprzet i rozpoczac sezon na dobre.


Pozdrawiam Mateusz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
oki ludziska... wiec jest tak ... grudzien wiadomo - swieta, rodzina, wyjazdy itd...
ale w styczniu to juz raczej kazdy bedzie na powrot na miejscu tutaj, a nie ?

wiec proponuje bachnac jakis termin i miejsce na narciarskie spotkanie... w weekend... dla bezpieczenstwa co by wszyscy byli z powrotem tu w Norge juz, wezmy druga polowe stycznia... ja moge dojechac wszedzie... rzuccie jakas propozycje takiego narciarskiego spotkanka, np. w sobote, please ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok