Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Piotr Dembski Jake Burton Tomasz Piekarski (8299 niezalogowanych)
13 Posty
Malgorzata P...
(Margareth_M)
Wiking
Mikael napisał:
Hei. Jesli ktos bedzie sie wybieral gdzies na narty niech napisze-w koncu sezon za pasem..bedzie razniej a czasami rowniez taniej-mozna sie bedzie rowniez poznac Pozdrawiam wszystkich milosnikow bialego szalenstwa!!!ps.Ja jezdze ze znajomym w Kongsbergu

Sezon nartowo-deskowy-snowkite sie zaczal na dobre
Tydzien temu rozpoczety w Beitostølen - na biegowach i snowboardzie.

Ja jezdze glownie w okolicy gdzie mieszkam - Voss Resort, Voss Myrkdalen, topptury w Stølsheimen - od maja mozna mnie znalezc w kazdy weekend na Folgefonna, Vikafjellet lub urlop letni w maju/czerwcu nieco dalej - Strynefjellet.
Oprocz tego zawsze kilka weekendow wyjazdowych: stale punkty w programie zimowym: Hallingskarvet, Hemsedal, Oppdal, Narvik, Hardangervidda (snowkite + biegowki).
Jezdzimy glownie freeride na nartach, od marca sporo skiturowania - czyli topptury glownie na Vestlandet. Ale dla urozmaicenia rowniez deska, biegowki i od niedawna snowkite na plaskowyzach gorskich.
Jestem na nartach niemal zawsze co weekend og listopada do czerwca, czasami biore wolny dzien od pracy w srodku tygodnia, jesli dostane pudderalarm z skiinfo.no z Voss - taaak, swiezy puszek to to co tygryski lubia najbardziej Mam nadzieje, ze nie jestem tu odosobniona!!!

JEZDZIMY W GRUPIE ZNAJOMYCH - jakby sie ktos chcial nieraz dolaczyc na freeride, snowkite albo biegowki, to zapraszamy. Tylko ostrzegam, ze na przygotowanych trasach jezdzimy tylko wtedy, jesli rzeczywiscie nie ma na czym jezdzic poza trasami

Moze sie komus tutaj z Vestlandet to przyda: w tym roku Voss Resort, Voss Myrkdalen, Røldal i Folgefonna maja wspolny skipass na CALY ROK (dla tych co nie wiedza - Folgefonna to lodowiec, jest czynny od maja do konca pazdziernika). Ilosc takich skipassow ograniczona - tylko 300,ktore juz sprzedano ale doszly mnie sluchy, ze bedzie wiecej, bo sie okazalo, ze popyt o wiele wiekszy niz oczekiwano.


pozdrawiam
Gosia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Malgorzata P...
(Margareth_M)
Wiking
Mikael napisał:
Hei. Jesli ktos bedzie sie wybieral gdzies na narty niech napisze-w koncu sezon za pasem..bedzie razniej a czasami rowniez taniej-mozna sie bedzie rowniez poznac Pozdrawiam wszystkich milosnikow bialego szalenstwa!!!ps.Ja jezdze ze znajomym w Kongsbergu


Hemsedal: 20-22. listopad. Jedziemy z Bergen, tylko 2 osoby - wiec prawdopodobnie podroz nie samochodem a pociag do Gol + autobus do Hemsedal.


pozdrawiam
Gosia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
A ja polecam Hafjell i oczywiscie Trysil ... jest jeszcze kilka ''gorek'' na ktorych jest przyjemnie ale...
na poczatek tryvann jest wporzo ale jednak troszke nudny fajny aby wpasc wieczorkiem po pracy na godzinke lub dwie ale to wszystko
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty

(vivalacharles)
Nowicjusz
Witam,

mi zdarza się śmigać na stoku w Drammen. Jak tylko spadnie pierwszy, poważny śnieg z pewnością się tam pojawię. Zainteresowanych zapraszam, podbijać do mnie to ogarniemy jakieś lokalne wypady (chociaż na dalsze wyjazdy również jestem w stanie się skusić).

Link do stoku w Drammen: www.drammen-skisenter.no/


Pozdrawiam,
Karol G.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(marteszka)
Stały Bywalec
W Konsberg tez jest bardzo fajne ski senter i calkiem blisko od Oslo godzinka drogi autem
Osobiscie polecam i chetnie dolacze sie do zorganizowanej grupy pod silnym wezwaniem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
czyli co... jak dosypie nam sniegu to organizujemy wypad na narty ? jak uzbiera sie nas kilka osob, moze nawet z 10 to bedzie niezla zabawa ja juz mam najnowszy model kombinezonu, z poduszkami powietrznymi , 10 jest ich az specjalnie przystosowany dla milosnikow natury, co to lubia z drzewami sie bratac ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(marteszka)
Stały Bywalec
to pozostalo nam czekac na snieg bo chetnych nie bedzie brakowalo

Ulv a czy ty pomyslales o tych biednych drzewach jak je zaatakujesz tymi swoimi 10poduszkami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty

(vivalacharles)
Nowicjusz
W rzeczy samej

@uv72:
może z instruktorką się zbrataj?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
marteszka napisał:
to pozostalo nam czekac na snieg bo chetnych nie bedzie brakowalo

Ulv a czy ty pomyslales o tych biednych drzewach jak je zaatakujesz tymi swoimi 10poduszkami?



alez ja wlasnie z mysla o tych drzewach ten kombinezon kupilem ! tylko dla nich ! poza tym, jakos tak to juz bywa, ze z reguly samoczynnie trafiam zawsze na te najwieksze i to raczej na mnie wieksze wrazenie robi niz na tych drzewach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(marteszka)
Stały Bywalec
ulv72 napisał:
marteszka napisał:
to pozostalo nam czekac na snieg bo chetnych nie bedzie brakowalo

Ulv a czy ty pomyslales o tych biednych drzewach jak je zaatakujesz tymi swoimi 10poduszkami?



alez ja wlasnie z mysla o tych drzewach ten kombinezon kupilem ! tylko dla nich ! poza tym, jakos tak to juz bywa, ze z reguly samoczynnie trafiam zawsze na te najwieksze i to raczej na mnie wieksze wrazenie robi niz na tych drzewach


no w sumie racja latwiej w duze drzewo wcelowac niz w male
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok