Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
ENQ napisał:
Wcześniej dostawałem e-mail, ale wyłączyłem to. Może dlatego zadzwonili i poinformowali. do 2 czerwca muszę być w PŁ bo Mama wychodzi 23, muszę się nią zaopiekować do tego czasu. Umówiłem się że Szwagrem że On Mi wyśle ta Melding kart. Może przez to zadzwonili. Czyli mam nic nie robić tak ?
-----
Teraz tylko zacznij nadawac, ze jestes w pl... i w tym czasie niech tylko szwagier wysle meldekort z Norwegii.... Ludzie, czy wy mozgow nie macie?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
ENQ napisał:
\"Hei. You are welcome to join a meeting tomorrow 13th of May at 12.00 at the 3rd floor in the same building as NAV ******. CBA Fagformidling is coming because they need to hire people. Hilsen Vibeke Dageid, NAV *****.\"Spotkanie jest na 3 pietrze w tym samym budynku. CBA przychodzi na to spotkanie, czyli CBA ma swoja sziedzibe w innym miejscu.
Spotkanie jest organizowane przez NAV.

Znajdz kogos, kto zna dobrze angielski. Niech ta osoba zadzwoni jutro do tej kobiety (pewnie to twoj saksbehandler). Trzeba jej powiedziec, ze jestes w Polsce z powodow rodzinnych, dopiero 2 dni temu wyjechales (masz przeciez bilet). Powiedz jej, ze wyjazd bedzie zaznaczony jako wyjaz na nastepnej kartcie do NAV. Mozesz zaznaczyc, ze nie bedzie ciebie do pocztku czerca.
Jak przyjedziesz do Norwegii bedziesz musial zglosic, ze wrociles, np. telefonicznie.
Powinno pojsc dobrze jezeli kobieta nie jest zlosliwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
jesli znasz kogos, kto mowi po norwesku, albo conajmniej po angielsku, to popros ta osobe, zeby zadzwonila jutro rano do NAV. 55553333 od 9.00 do 15.30. Zweryfikuja Cie jakos, musza, bo nie masz pelnomocnika, a potem ta osoba powie w Twoim imieniu, ze musiales nagle wyjechac do Polski z powodu choroby i pobytu matki w szpitalu. Nie miales czasu, zeby poinformowac o tym NAV. Jesli po powrocie przedtawisz jakas dokumentacje, to moze sie rozejdzie po kosciach. Ale pieniadze stracisz, w to nie watpie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
BogdanTracz1 napisał:
Pod warunkiem, ze trafisz na kogos rozsadnego w NAV, albo bedziesz mogl udokumentowac koniecznosc naglego wyjazdu do Polski. Inaczej, czeka Cie dluuuuga droga, zeby swiadczenie odzyskac. Jesli nie mowisz i nie piszesz po norwesku, to wspolczuje. Z drugiej strony, jestes sam sobie winien
------
Polski partyzant przychodzi do Gestapo i liczy, ze spotka kogos rozsadnego....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Czy dokument może być wyjście że szpitala ?
Stracę czyli 2 tygodnie czy już wogole niebede otrzymywał.?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
wyslij meldekort 21 z zaznaczeniem, ze jestes na wakacjach, w nastepnym 4 czerwca zaznaczysz, ze 3 byles juz dostepny. Najwazniesze, zebys poinformowal NAV, ze jestes z naglych wzgledow w Polsce. Mysle, ze wystarczy epikryza za szpitala z terminem przyjecia i wypisu ze szpita. Przetlumacz na zngielski. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
BogdanTracz1 napisał:
wyslij meldekort 21 z zaznaczeniem, ze jestes na wakacjach, w nastepnym 4 czerwca zaznaczysz, ze 3 byles juz dostepny. Najwazniesze, zebys poinformowal NAV, ze jestes z naglych wzgledow w Polsce. Mysle, ze wystarczy epikryza za szpitala z terminem przyjecia i wypisu ze szpita. Przetlumacz na zngielski. Powodzenia


Dzięki za informację. Czyli na chwilę obecną muszę ich poinformować telefonicznie ? czy też mogę na ten numer wysłać sms bądź email? I jak przedstawić im ten wypis ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Eneasz, jaja sobie robisz? Napisalem Ci wyraznie co masz zrobic. Nie da sie wyslac sms ani tym bardziej maila na 55553333. Pieniadze stracisz za okres swojego pobytu w Polsce. Dokumenty dostarczysz, jak wrocisz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Czyli zadzwonić jutro pod ten numer, powiedzieć że nie stawię się jutro na spotkanie ponieważ jestem w Polsce, z wiadomych przyczyn. Tak ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
ENQ napisał:
Jakaś baba zadzwoniła. i później wysłała sms :

\"Hei. You are welcome to join a meeting tomorrow 13th of May at 12.00 at the 3rd floor in the same building as NAV ******. CBA Fagformidling is coming because they need to hire people. Hilsen Vibeke Dageid, NAV *****.\"


Mam nadzieję, ze wszystko sie dobrze skończyło. Szkoda tylko, ze posłuchałeś rad aby sie tłumaczyć do NAVu, bo w tym smsie nie ma ani słowa o tym, ze musisz sie na tym spotkaniu stawić. Tam jest napisane, ze cię zapraszają.
Gdyby to bylo wiążące, to dostałbyś tez info, ze jak nie przyjdziesz, to musisz mieć uzasadnienie dlaczego.
Szkoda zdrowia na stres. Idź za radą Elise i znajdź sobie do pomocy kogos, kto rzeczywiście zna angielski lub norweski, ale nie na poziomie "komunikatywny- dogadam sie jak trza ".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok