Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

36 Postów
Nowicjusz
Acha.

Myślisz że to coś pomoże? czyli na mój okres bycia w Polsce zawiesza to tak ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ENQ napisał:
Gabriel- napisał:
ENQ napisał:Myślisz że żartuję? -_-
Pytam się serio...
Nie ma to żadnego znaczenia, podpisałeś dokument i to jest prawem dla ciebie.
Trzeba było przeczytać i pamiętać, co możesz robić na permiteringu.
Teraz nie dyskutuj, tylko dzwoń teraz! jutro może być za późno



Ale gdzie mam dzwonić? Do NAV? Nieznam norweskiego a mój angielski jest słaby i to bardzo. Mogę do nich napisać?

Posłuchaj uważnie,
napisałeś, że jesteś na /permiteringu/, a to oznacza, że nadal pracujesz w swojej firmie, tylko NAV płaci tobie forsę.
Wtedy, pracodawca ma prawo zatrudnić ciebie dorywczo w niepełnym wymiarze godzin lub tak jak mu jest wygodnie. Wtedy pisze esemesy lub dzwoni.
Chyba, że mylisz pojecia i jesteś na zwykłym bezrobotnym /dagpenger/ wtedy jesteś całkowicie do dyspozycji NAV.
Jednak żadne NAV w norwegi nie wysyła esemesów z dnia na dzień tym bardziej z ofertą pracy i to jest zwykła ściema koleżków od ciepłej wódki.

Teraz na spokojnie przeczytaj jeszcze raz kto jest nadawcą tego smsa i podaj nr, telefonu z którego ten tekst wysłano.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Jakaś baba zadzwoniła. i później wysłała sms :

"Hei. You are welcome to join a meeting tomorrow 13th of May at 12.00 at the 3rd floor in the same building as NAV ******. CBA Fagformidling is coming because they need to hire people. Hilsen Vibeke Dageid, NAV *****."
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ENQ napisał:
Jakaś baba zadzwoniła. i później wysłała sms :

\"Hei. You are welcome to join a meeting tomorrow 13th of May at 12.00 at the 3rd floor in the same building as NAV ******. CBA Fagformidling is coming because they need to hire people. Hilsen Vibeke Dageid, NAV *****.\"
Podaj numer telefonu tego z którego dzwoniła i tego od esemesa o ile są różne, może być i na prywatną pocztę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Numer co dzwoniła +4755553333
A sms: NAV niema numeru
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
to stracisz pieniadze, bez znaczenia, czy permitering, czy dagpenger. Nie zglosiles wyjazdu i nie zjawisz sie jutro na spotkanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Chyba niekoniecznie. Kolega wyżej powiedział że jak szef zadzwoni rano i poinformuję to nie. A Mój szef się zgodził na wyjazd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
ale 55553333 to telefon NAV i oni wyplacaja Ci pieniadze, nie szef
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Ale jak szef zgłosi im że odpuszczam kraj to zatrzymują i po powrocie aktywuja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
podobnie jak jestes na chorobowym. Szef moze Ci pozwolic jechac, gdzie chcesz, jak po 16 dniach przestanie Ci wyplacac chorobowe, a zacznie placic Ci NAV. Tyle, ze szef nie ma nic do tego i nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za to, co Ci mowi. Mozesz sie z szefem umowic na piwo, wodke czy dziewczyny. Jak za to wszystko ma zaplacic NAV, pytaj NAV, nie szefa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok