Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Permitering w Norwegi - Norwegia

36 Postów
Nowicjusz
Witam. Jestem na permiteringu. Dzisiaj dostałem wiadomość sms coś takiego: " zapraszam 13 na spotkanie bo jakaś firma potrzebuje pracowników itp. " co mam zrobić? Jestem w Polsce od wczoraj, przyjechałem załatwić kilka spraw. Czy może odpisać im że się nie znajduje w Norwegi i niemam jak ? Czy może to jest takie nie przymusowe zaproszenie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
To swietna wiadomosc. Oznacza, ze masz juz tylko milimetry do utraty zasilku. I dobrze, po co Ci on, nie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Matka trafiła Mi do szpitala. Jestem na Tym permiteringu miesiąc i pierwszy raz. Nie miałem wyjścia od 2 dni Jestem w Polsce. możesz Mi doradzić co mogę jeszcze zrobić bo nie dam rady być jutro napewno.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ENQ napisał:
Witam. Jestem na permiteringu. Dzisiaj dostałem wiadomość sms coś takiego: \" zapraszam 13 na spotkanie bo jakaś firma potrzebuje pracowników itp. \" co mam zrobić? Jestem w Polsce od wczoraj, przyjechałem załatwić kilka spraw. Czy może odpisać im że się nie znajduje w Norwegi i niemam jak ? Czy może to jest takie nie przymusowe zaproszenie.Jeżeli jesteś na permiteringu z firmy w której pracujesz, to miałeś bezwzględny obowiązek przed wyjazdem do polski, poinformować pracodawcę o takim wyjeździe, jeżeli tego nie zrobiłeś to może ciebie zwolnić bez wypowiedzenia, a NAV zażąda zwrotu wypłaconego świadczenia.
Moim zdaniem powinieneś w te pędy dzwonić do gościa i prosić o wybaczenie i nieznajomość przepisów.
Być może,ktoś "życzliwy" z firmy lub kwatery, uprzejmie poinformował firmę gdzie to obecnie jesteś bez zezwolenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Mój szef wiedział o tym że jadę do Polski i jaka mam sytuację. Ale czy zgłosił to do Navu to wątpię. Ale doskonale wiedział i zgodził się żebym leciał do kraju. Co mam teraz robić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
głupia wymówka, nawet gdyby było to prawdą.
Masz Obowiązek zgłaszania wyjścia z pracy i tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Gabriel- napisał:
ENQ napisał:
Matka trafiła Mi do szpitala. Jestem na Tym permiteringu miesiąc i pierwszy raz. Nie miałem wyjścia od 2 dni Jestem w Polsce. możesz Mi doradzić co mogę jeszcze zrobić bo nie dam rady być jutro napewno.Weź


Myślisz że żartuję? -_-

Pytam się serio...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ENQ napisał:Myślisz że żartuję? -_-
Pytam się serio...
Nie ma to żadnego znaczenia, podpisałeś dokument i to jest prawem dla ciebie.
Trzeba było przeczytać i pamiętać, co możesz robić na permiteringu.
Teraz nie dyskutuj, tylko dzwoń teraz! jutro może być za późno
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
Nowicjusz
Gabriel- napisał:
ENQ napisał:Myślisz że żartuję? -_-
Pytam się serio...
Nie ma to żadnego znaczenia, podpisałeś dokument i to jest prawem dla ciebie.
Trzeba było przeczytać i pamiętać, co możesz robić na permiteringu.
Teraz nie dyskutuj, tylko dzwoń teraz! jutro może być za późno



Ale gdzie mam dzwonić? Do NAV? Nieznam norweskiego a mój angielski jest słaby i to bardzo. Mogę do nich napisać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
566 Postów
HeartB
(HeartB)
Wyjadacz
ENQ napisał:
Gabriel- napisał:
ENQ napisał:Myślisz że żartuję? -_-
Pytam się serio...
Nie ma to żadnego znaczenia, podpisałeś dokument i to jest prawem dla ciebie.
Trzeba było przeczytać i pamiętać, co możesz robić na permiteringu.
Teraz nie dyskutuj, tylko dzwoń teraz! jutro może być za późno



Ale gdzie mam dzwonić? Do NAV? Nieznam norweskiego a mój angielski jest słaby i to bardzo. Mogę do nich napisać?

-----
Dzwon do Szefa i popros o telefon jutro do NAV. Sam nawet nie probuj ani nie pisz bo zobacza polskie IP.
Sprawa wyglada na scieme kontrolna NAV. Zaden normalny Norweg jutro nie bedxie na formalnym chodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok