Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Tom Jan Krzys W Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski Renata Renata Tomasz Szymanski Jan Maryjan Sylwia Zadara mart enty Daniel Z boj fra oszlo I-ona *** Łukasz Ch IzaW Darek1234 Katarzyna Tusk Heksel (18255 niezalogowanych)
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
Bierzmowanie i konfirmacja to wsumie to samo.
Z jadnym wyjatkiem , na konfirmacje daje sie duuuzze prezety.
Czesto powyzej 100 000.Oczywiscie wsumie od calej rodziny.
Dla tych co nie chca miec konfirmasjon w kosciele jest cos takiego jak borgelig konfirmasjon. Czyli potwierdzenie tego ze sie nie wierzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
Ja bym obstawala przy tym, ze to nie od wieku dzieci zalezy jak one w zyciu beda sie zachowywac w korelacjii z podjeta nieswiadomie decyzja.Poza tym dzieci w drugiej klasie lub nawet wczesnie rozumieja duzo, moze troche idealizuja i ubarwiaja ale widza prawde i zawsze prawde mowia, czyli tak jak czuja poniewaz sfera intelektualna dopiero sie rozwija ale to nie oznacza, ze nie wiedza co robia.Dzieci bardzo przezywaja pierwsza komunie i witaja w sercu te pierwsza relacje z Panem.Pozniej jak juz dorosna na tyle zeby odpowiadac za swoje czyny zachowuja sie podobnie do rodzicow lub po prostu odzwierciedlaja swoim postepowaniem normy wedlug ktorych zostaly wprowadzone w rzeczywistosc.To dalej przedlkada sie na sytuacje w jakiej sie przydazylo zyc wiekszosci Polakow, stres, przesladowanie, zaklamanie, komunizm, nieufnosc itp.Wiec postulowalabym za tym, ze religia niewiele ma tu wspolnego z tym jak podli sa ludzie.To odrebna sprawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
429 Postów
Monika Engan
(mepsycholog)
Wyjadacz
szanowny panieladny !nie bede kwestionowac pana podejscia do religii, bo jak to sie mowi o religii sie nie dyskutuje zwlaszcza jesli dwie strony prezentuja odmienne postawy...Osobiscie znam ksiezy ktorzy zachowuja sie poprawnie i daja przyklad, ze bywaja ludzie z powolaniem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
mdpsycholog napisał:
.....Dzieci bardzo przezywaja pierwsza komunie i witaja w sercu te pierwsza relacje z Panem....W tym wieku każde dziecko ogromnie przeżywa i następnie zapomina ...jak dasz czekoladę też będzie przeżywać co nie znaczy , że będzie świadome tego dlaczego tak jest...
Jednak Księża do tego dążą , by owieczki były ciemne i potulnie szły pod nóż...

A Ty "mdpsycholog" powinnaś ten forumowy pseudonim zmienić ode teraz na " moherek" lub coś w tym stylu ...
W każdym bądź razie u mnie już -moherkiem- jesteś i tyle....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
kkkrzysztof napisał:
Bierzmowanie i konfirmacja to wsumie to samo.
W SUMIE TO TY JESTEŚ P R Z Y G Ł U P i tyle ...
Kto był Twoim Nauczycielem na religii lub etyce... albo jakiego obrządku jesteś wyznawcą ...
SZKODA MYCH NERWÓW...

Wpisz w Wikipedia słowo konfirmacja ...i czytaj...czytaj...bo obciach sobie robisz ,że aż strach...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
Jesli ktos uwarza,że kościół katolicki w dzisiejszych czasach daje jakies wzorce dla młodzieży i nie tylko zreszta młodziezy to zakrawa na absurd...po tych wszystkich aferach seksualnych,pedofilskich i licznych malwersacjach finansowych o politycznych nie wspominając....tak sie składa,ze od wieku niemowlęcego jestesmy jakby przymuszani do tej wiary i dalej brniemy az do smierci...a im nie chodzi o dobro społeczne ale o wpływy,prestiż i oczywiście finanse.....a kiedys było tak pieknie ....brał mężczyzna kobiete,szedł do swiatyni i mowił,,biore sobie ciebie za żone,,....i po kłopocie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kkkrzysztof)
Wiking
W SUMIE TO TY JESTEŚ P R Z Y G Ł U P i tyle ...
Kto był Twoim Nauczycielem na religii lub etyce... albo jakiego obrządku jesteś wyznawcą ...
SZKODA MYCH NERWÓW...

Wpisz w Wikipedia słowo konfirmacja ...i czytaj...czytaj...bo obciach sobie robisz ,że aż

Do tej pory to jeszcze przymykalem oko na te glupoty co wypisujesz, ale teraz juz przesadziles.Nie przypominam sobie zebym tobie ublizal i do tego poziomu nie bede sie znizal. Szkoda ze nie rozumisz tekstow pisanych.Mysle ze bylbys bardzo pomocny dla innych. A tak wprowadzasz innych w blad i to prawie kazda wypowiedzia.

Z wikipedi na ktora to sie powolujesz:

Kościoły rzymskokatolicki i prawosławny nie uznają ważności konfirmacji protestanckiej, a więc konwertyci na wyznanie rzymskokatolickie bądź prawosławne muszą przyjąć sakrament bierzmowania.
pl.wikipedia.org/wiki/Konfirmacja_protestancka

Moze lepiej ci pujdzie po norwesku?
no.wikipedia.org/wiki/Konfirmasjon
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
pani psycholog!
dziwczynki przezywaja to fakt,ale najbardziej biale sukieneczki,w ktorych ida do tzw:komuni.jest to zreszta naturalne i nie mozna miec o to do dzieci pretensji

a ,ze o religii sie nie rozmawia to takie typowo katolicke podejscie.
kiedy sie koncza argumenty,mozna zawsze powiedziec,ze to tajemnica wiary!

zreszta odczucia jednostki wierzacej lub nie,nie sa wcale tutaj takie istotne.

calkiem istotne jest natomiast to,ze to wlasnie katolicki kler,jawnie opluwa chrzescijanskie wartosci!

mowia o zyciu wiecznym,a tylko dochod ich porusza
syn ksztalci sie na ksiedza,to megainwestycja
itd.itp.

a dzieci mi po prostu szkoda.dlatego,ze sa takie ufne i przez to narazone na
zbawicieli,wszelkiego pokroju!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
......uf,nareszcie zgoda większości chociaż w jednym .Swego czasu fazi był strasznie na mnie zły za ten temat .A tu widzę że większość jest jednomyślna Jak może dziecko zrozu mieć coś czego nie rozumieją dorośli pani psycholog ?Myślę że w religi działa tz. MAGIATŁUMU jak to mi wcześniej wyklarowałaś .Już w szkole postawowej uczono mnie że każda forma ustroju to forma ucisku i wyzysku,a religia to nic innego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Patrycja SAS
(patialfa)
Wiking
witam
My z mezem od dawna sie zastanawiamy co bedzie dobre dla naszych dzieci. Jestesmy osobami wierzacymi , lecz nie praktykujacymi. Nasze dzieci tu sie urodzily, tu chodza do przedszkola i tu wkrotce beda chodzic do szkoly. Do dzis pamietam jak u mnie w szkole bylo dziecko ktore nie chodzilo na religie, poniewaz jego rodzice byli wyznawcami innej wiary. Jednym slowem mialo kiepsko. Wszyscy traktowali je jak tredowate. Czy to nasz kosciol czy norweski, to nie ma znaczenie, wszysko sprowadza sie ku jednem, tylko obrzadek sie zmienia. Mi odpowiedz nasuwa sie jedna: Nie chce zeby moje dziecko roznilo sie od innych i pewne rzeczy przezywalo innaczej. Chce aby bylo szczesliwe i wazne chwile w swoim zyciu przezywalo z rodzinna i z przyjaciolmi , ktorych oczywiscie bedzie miec w szkole w norwegi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok