Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

OFERTA ADECCO:-) - Norwegia

Czytali temat:
viking xxxxxxxxxxxx Mariusz B Robert E. Zbyszek P-k ja ja Piotr XXX robson.6 Prof Wiktor m Jakub Świerzb (6070 niezalogowanych)
22 Posty
jacek sabowicz
(jacki)
Wiking
przesyłam ofertę adecco
15 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZOSTAĆ PRACOWNIKIEM FIRMY ADECCO NORWEGIA

Podejmując pracę w firmie Adecco Norwegia uzyskujesz:

Legalne zatrudnienie w jednej z największych oraz prężnie rozwijających się firm norweskich – obecnie w Adecco Norwegia zatrudnionych jest 1800 osób pracujących na terenie całej Norwegii.

Umowę o pracę na czas określony zgodnie z przepisami norweskiego Kodeksu Pracy.

Umowę o pracę w polskiej i norweskiej wersji językowej – z treścią umowy o pracę masz możliwość zapoznać się jeszcze przed wyjazdem do Norwegii, tj. już podczas kursu języka norweskiego.

CO ZYSKASZ DLA SIEBIE I SWOICH NAJBLIŻSZYCH?

Zatrudniając pracownika firma Adecco Norwegia odprowadza w jego imieniu różnego rodzaju składki ubezpieczeniowe, co z kolei uprawnia pracownika do:

otrzymania zasiłku rodzinnego na dziecko – zasiłek przyznawany jest każdemu dziecku
do ukończenia przez nie 18-go roku życia; wypłacany jest, co miesiąc w wysokości 970,NOK; kwota ta zwolniona jest od podatku;

uzyskania ulgi podatkowej dla małżeństw, w których jedno z małżonków jest osoba bezrobotną;

korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego ważnego zarówno na terenie Norwegii, jak również całej Unii Europejskiej;

otrzymania 100 % płatnego chorobowego – regulowane przez norweskie prawo pracy;

korzystania z ubezpieczenia od wypadków w miejscu pracy;

korzystania z zasiłku dla bezrobotnych;

korzystania z zasiłku urlopowego w wysokości 12% rocznej pensji (zawody objęte umową trójstronną) lub 10,2% rocznej pensji (zawody nie objęte umową trójstronną); zasiłek urlopowy jest zwolniony od podatku; wypłaca się go w lipcu;

uzyskania emerytury norweskiej.

Pamietaj!
Polska i Norwegia zawarły umowę o zakazie podwójnego opodatkowania. Oznacza to, że pracując
w Norwegii nie musisz płacić podatku w Polsce.

WYNAGRODZENIE



Wynagrodzenie dla pracowników branży budowlanej w firmie Adecco Norwegia ustalone jest
na podstawie zasad określonych w tzw. «Tariffavtale», czyli w umowie trójstronnej zawartej między rządem norweskim oraz organizacjami pracodawców i związkami zawodowymi.

ZAROBKI W NORWEGII
STAWKI DLA ZAWODÓW OBJĘTYCH UMOWĄ TARYFOWĄ
(betoniarzy, cieśli, stolarzy, zbrojarzy, murarzy, dekarzy, malarzy, monterów płyt kartonowo gipsowych, hydraulików domowych, monterów rusztowań, malarzy przemy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam, jeśli szukacie pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
jacki napisał:
przesyłam ofertę adecco
15 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZOSTAĆ PRACOWNIKIEM FIRMY ADECCO NORWEGIA

Podejmując pracę w firmie Adecco Norwegia uzyskujesz:


CO ZYSKASZ DLA SIEBIE I SWOICH NAJBLIŻSZYCH?

Zatrudniając pracownika firma Adecco Norwegia odprowadza w jego imieniu różnego rodzaju składki ubezpieczeniowe, co z kolei uprawnia pracownika do:

korzystania z zasiłku urlopowego w wysokości 12% rocznej pensji (zawody objęte umową trójstronną) lub 10,2% rocznej pensji (zawody nie objęte umową trójstronną); zasiłek urlopowy jest zwolniony od podatku; wypłaca się go w lipcu;



Przecież feriepenger zaliczają się do dochodu brutto , czyli płaci się podatek od tego.(w przyszłym roku)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Zuzu napisał:
jacki napisał:
przesyłam ofertę adecco
15 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZOSTAĆ PRACOWNIKIEM FIRMY ADECCO NORWEGIA

Podejmując pracę w firmie Adecco Norwegia uzyskujesz:


CO ZYSKASZ DLA SIEBIE I SWOICH NAJBLIŻSZYCH?

Zatrudniając pracownika firma Adecco Norwegia odprowadza w jego imieniu różnego rodzaju składki ubezpieczeniowe, co z kolei uprawnia pracownika do:

korzystania z zasiłku urlopowego w wysokości 12% rocznej pensji (zawody objęte umową trójstronną) lub 10,2% rocznej pensji (zawody nie objęte umową trójstronną); zasiłek urlopowy jest zwolniony od podatku; wypłaca się go w lipcu;



Przecież feriepenger zaliczają się do dochodu brutto , czyli płaci się podatek od tego.(wprzyszłym roku)


No tak Zuzu, podobnie jak polowa podatku w listopadzie, ale sens jest w tym ze masz na swieta pare groszy wiecej ,no i w przypadku feriepenger masz za co wyjechac i godnie wypoczac , z tym ze to jest wyplacane w czerwcu a nie w lipcu.
A co do rozliczenia to i tak dochodza Ci ulgi.
pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
739 Postów

(qantan)
Wyjadacz
"OFERTA ADECCO" napisz to do rodaków w Asker........
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
jacek sabowicz
(jacki)
Wiking
ja tego nie napisałem ani nie wymyśliłem. po prostu taką otrzymałem propozycję z adecco.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
jacek sabowicz
(jacki)
Wiking
jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
tropik tylko że tu jest taka mała sprawa, ze to jest tylko ulotka a nie umowa o pracę, która różni się o tego co tu masz.
Niedopowiadanie czegoś to najczęstszy chwyt takich firm jak adecco.
do większości pozostałych powodów też można mieć "ale" bo nie są precyzyjne.
kiedyś jeszcze było że zwracają koszty dojazdu do pracy, jak przyjechałem na miejsce to się dowiedziałem że to tylko budowlanka ma zwrot kosztów (co prawda płacili mi za dojazdy, po tym jak się postawiłem i pokazałem im jaką ofertę dostałem )
Od niedawna mają też w ulotce że jedni mają 12% feriepenger a inni 10.2%
, ale napisanie że to jest wolne od podatku jest kłamstwem.


"zasiłek urlopowy jest zwolniony od podatku; wypłaca się go w lipcu"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
Zuzu napisał:
tropik tylko że tu jest taka mała sprawa, ze to jest tylko ulotka a nie umowa o pracę, która różni się o tego co tu masz.
Niedopowiadanie czegoś to najczęstszy chwyt takich firm jak adecco.
do większości pozostałych powodów też można mieć "ale" bo nie są precyzyjne.
kiedyś jeszcze było że zwracają koszty dojazdu do pracy, jak przyjechałem na miejsce to się dowiedziałem że to tylko budowlanka ma zwrot kosztów (co prawda płacili mi za dojazdy, po tym jak się postawiłem i pokazałem im jaką ofertę dostałem )
Od niedawna mają też w ulotce że jedni mają 12% feriepenger a inni 10.2%
, ale napisanie że to jest wolne od podatku jest kłamstwem.


"zasiłek urlopowy jest zwolniony od podatku; wypłaca się go w lipcu"

Zuzu co do mnie to nigdy nie mialem zadnych problemow z Adecco.
Co do dojazdow no to chyba jasne ze jesli masz stale miejsce pracy to Ci sie nie nalezy, w budowlance placa i tez nigdy nie mialem z tym problemow.
Ja juz tutaj troszeczke czasu jestem i mam umowe ze jesli nie mam pracy to mi placa vente pa jobb.
Wiem ze ci co przyjezdzaja teraz juz tego nie maja, no ale kryzys sa takie wachania na rynku ze nawet norweskie firmy szukaja roznych kruczkow prawnych zeby nie placic bezsensownych pieniedzy. A zreszta postaw sie na miejscu pracodawcy .
Pozdro.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
nie wiem czemu tak bujnie wymienili że,, WYNAGRODZENIE



Wynagrodzenie dla pracowników branży budowlanej w firmie Adecco Norwegia ustalone jest
na podstawie zasad określonych w tzw. «Tariffavtale», czyli w umowie trójstronnej zawartej między rządem norweskim oraz organizacjami pracodawców i związkami zawodowymi.

ZAROBKI W NORWEGII
STAWKI DLA ZAWODÓW OBJĘTYCH UMOWĄ TARYFOWĄ
(betoniarzy, cieśli, stolarzy, zbrojarzy, murarzy, dekarzy, malarzy, monterów płyt kartonowo gipsowych, hydraulików domowych, monterów rusztowań, malarzy przemy

ale przecież nie napisali konkretnie że się należy tyle czy tyle - za godzinę zgodnie z obowiązującymi taryfami -- bo jedni tego przestrzegają , a inni czasami odejmują sobie trochę od tych taryf a co do Adecco to bym się nic nie zdziwił
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
tym bardziej że taryfy w budowlance od 01.04.2011 mają być podwyższone -- niby nie wiele-- ale w ciągu roku to tego się nazbiera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok