Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

karta podatkowa - Norwegia

24 Posty
Agnor100
(Agnor100)
Wiking
Witam. Mam takie pytanie. Podobnie jak w zeszlym roku zapomnialem o wyslaniu wniosku o karte podatkowa. Wciaz mam d-nummer wiec co roku musze robic to na nowo. Sprawa robi sie pilna bo wyplata za kilka dni, moze policza mi podatek jeszcze wedlug zeszlorocznej karty, ale pewnosci nie mam. Chcialem wyslac wniosek o karte, a tu problem, za nic nie moge znalezc umowy(osoby z d nummerem musza wysylac jej skan), okres jest raczej urlopowy, nie wiem czy w tym tygodniu ktos w biurze mi to wydrukuje, szefowa jest na urlopie. Wpadlem jednak na pewien, awaryjny, pomysl. Mam jakas bardzo stara umowe, dawno rozwiazana, ale z podobnym dochodem. Moze to wyslac?Oczywiscie, wiem, ze nie powinienem tego robic, ale zmeczony juz jestem tymi glupimi problemami osob z d nummerem no i sytuacja awaryjna.Jak cos, moge pozniej sie tlumaczyc, ze pomylily mi sie umowy . Co o tym myslicie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
To nie przejdzie.. Mają twoja aktualną umowę bo była złożona w poprzednim roku tak? Więc umów się do skattu powiedz że umowa ta sama A mają na pewno jej skan i poproś o wystawienie według niej karty podatkowej.. jeśli jesteś w no dłużej jak 6 miesięcy składaj o stały nr personalny.. jeśli nie wiesz jak sobie z tym poradzić by nie odrzucono twojego wniosku napisz do mnie tutaj albo na fb to pomogę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Agnor100
(Agnor100)
Wiking
Udalo mi sie w czwartek po poludniu umowic z szefowa,dala mi umowe, w piatek wczesnie rano wyslalem(nie mialem skanera w domu wiec przeciagnelo sie) wniosek o karte, potwierdzenie o przyznaniu karty dostalem zadzwiajaco szybko-tego samego dnia o 15:25. W zeszlym roku czekalem dwa tygodnie. Wyplata w poniedzialek(za dwa dni) przed 8 rano wiec ledwie mi sie udalo. Co do stalego numeru to jest problem. Jestem w Norwegii juz trzeci rok i zarabiam nawet ok(zwykle 23-28 tys. po podatku) ale mam smieciowa umowe, ktora gwarantuje tylko jakas minimalna ilosc godzin pracy(20-30 w miesiacu), zwykle pracuje 100-140, ale umowa tego nie gwarantuje-za malo na staly numer. A ta stara umowa, o ktorej wyzej pisalem to nawet z tej samej firmy byla. KIedys sie zwolnilem a po 4 tygodniach zatrudnilem sie znowu, wiec prawie wszystko bylo na niej tak samo jak na tej nowej .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
101 Postów
Monika Grzybowska
(MonikaGrzybowska)
Początkujący
Wystarczy 20h by dostać stały nr..jest to połowa etatu.. powiem Ci tak.. różne wnioski składałam.. ja osobiście przyjechałam do no w grudniu ..od marca umowa.. za 2 tyg. W kwietniu złożyłam o d-numer i dostałam od ręki ..1 maja złożyłam o fodselnumer .. 7 czerwca dali mi odmowna decyzje..odwołała się udowadniając im że nie tyle ze mi musza dac.. co Nie mogą mi nie dac..hehe.. wydaje się że nie ma różnicy ale jakby jest hihi..26 czerwca mi przyznali.. A wysłali mi moj numer dokładnie po 3 miesiącach co do dnia..czyli Max tyle ile mogli to odwlec.. złośliwość ludzka nie zna granic.. 3 miesiące bez dostępu do banku , min ID i buypass,.. bo miałam zmieniony już na personalny..tyle że go nie dostałam i go nie znałam A bez swojego nr się nigdzie nie zalogujesz proste..2 razy na poczcie zginął..adres pomylili..I takie tam..Ale już nie chciałam się z nimi szarpać więc olałam..raczej ciężko takie coś udowodnić ..no i istnieje jednak szansa że jednak to był przypadek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Lukasz8809
(Lukasz8809)
Wiking
Hej Monika pomagasz z otrzymaniem stałego numeru personalnego ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Michał Kowalski
(MichalKowalski11)
Wiking
Co roku trzeba występować o nową kartę podatkowa? Czy zrobię to bez minid?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Co roku trzeba zamawiać nową kartę podatkową. Jeżeli nie jest Pan elektronicznym użytkownikiem, to może Pan wysłać podanie o kartę papierowo.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok