Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

tabela 7300 po kilku latach pracy??? - Norwegia

24 Posty
pawelwlkppp Walczak
(marcin80wlkp)
Wiking
Witam. Po kilku latach pracy w NO, choć nigdy nie były to pełne lata, w 2016 i 2017 dostałem tabelę 7300,według której pracodawca wypłacał pensję. Według tej tabeli istnieje możliwość odliczenia 10%, co zresztą po wymianie maili z pracodawcą (ponieważ byłem w Polsce) uczyniłem. Mój pracodawca twierdził, że dowiadywał się, że wszystko jest ok,o czym zapewniał mnie w mailu, więc we wstępnym rozliczeniu które dostałem dopisałem 10% standardfradrag i odesłałem. Urząd dał odpowiedź dopiero ostatniego dnia, ale otrzymałem zwrot za 2016 rok. W całym 2017 roku również miałem płacone według tabeli 7300. Jestem ciekaw czy to pomyłka urzędu, czy wszystko jest ok. Czy mogą się jeszcze doczepić 2016 roku,i żądać jakiegoś wyrównania, albo uwzględnić to co teoretycznie zostało źle wyliczone i żądać doplaty za 2016 rok w rozliczeniu za 2017 r? A może pracodawca dostał inną kartę na początku i sam ją za mnie zmienił, czy nie miał takiej możliwości? Sam nie wiem co o tym myśleć, ale najlepiej będzie chyba pójść do urzędu i samemu zapytać. Niestety wiele biur gdzie można było załatwić np kartę podatkową pozamykano, ale mam nadzieję, że w tej sprawie jednak ktoś mi pomoże
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...po prostu nie zmieniłes sobie tabeli w styczniu 2017
...ty i tylko ty to mozesz zrobić
...po zmianie tak juz pozostanie do ewent. kolejnej twojej zmiany
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Ale czy to normalne że na 2016 przyznano mi taką tabelę, skoro pracowałem wczesniej? I czy skoro sami przyznali taka tabele, to czy mogą żądać jakiegoś zwrotu? Jesli nic nie zmienie to na 2018 przyznają mi znowu 7300, czy niekoniecznie? Za 2017 chciałem uzyskać pendlera, ale teraz nie wiem czy w ogóle warto próbować. Można płacić według tabeli 7300 a potem starać się o pendlera?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...ty decydujesz o swojej tabeli
...no chyba ze płacisz wyzszy prog podatkowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
Chodzi mi o to czy tabela 7300 nie jest tylko dla tych, która pracują przez pierwsza dwa lata?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
marcin80wlkp napisał:
Witam. Po kilku latach pracy w NO, choć nigdy nie były to pełne lata, w 2016 i 2017 dostałem tabelę 7300,według której pracodawca wypłacał pensję. Według tej tabeli istnieje możliwość odliczenia 10%, co zresztą po wymianie maili z pracodawcą (ponieważ byłem w Polsce) uczyniłem. Mój pracodawca twierdził, że dowiadywał się, że wszystko jest ok,o czym zapewniał mnie w mailu, więc we wstępnym rozliczeniu które dostałem dopisałem 10% standardfradrag i odesłałem. Urząd dał odpowiedź dopiero ostatniego dnia, ale otrzymałem zwrot za 2016 rok. W całym 2017 roku również miałem płacone według tabeli 7300. Jestem ciekaw czy to pomyłka urzędu, czy wszystko jest ok. Czy mogą się jeszcze doczepić 2016 roku,i żądać jakiegoś wyrównania, albo uwzględnić to co teoretycznie zostało źle wyliczone i żądać doplaty za 2016 rok w rozliczeniu za 2017 r? A może pracodawca dostał inną kartę na początku i sam ją za mnie zmienił, czy nie miał takiej możliwości? Sam nie wiem co o tym myśleć, ale najlepiej będzie chyba pójść do urzędu i samemu zapytać. Niestety wiele biur gdzie można było załatwić np kartę podatkową pozamykano, ale mam nadzieję, że w tej sprawie jednak ktoś mi pomoże

Ubieganie się w rozliczeniu podatkowym o ulgę 10% nie ma związku z kartą podatkową, którą się posiada. Wpływ na prawo do odpisu ma określenie od kiedy wnioskujący jest rezydentem podatkowym w Norwegii oraz czy ponosi koszty związane z utrzymaniem w Norwegii samodzielnie.

Co do karty podatkowej, obowiązkiem każdego podatnika jest aktualizacja danych dotyczących przewidywanego dochodu i zmiana karty podatkowej jeżeli jest taka konieczność.

Więcej informacji: www.multinor.no/podatki/ulga-10.html
Zgłoś wpis
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
To dlaczego przyznając mi tabelę na 2016 i 2017 rok, dopisane mam iz mogę ubiegać się o 10% standardfradrag, skoro w Norwegii jestem wiele lat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
szymon75wlkp napisał:
To dlaczego przyznając mi tabelę na 2016 i 2017 rok, dopisane mam iz mogę ubiegać się o 10% standardfradrag, skoro w Norwegii jestem wiele lat?

Niestety odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania można udzielić wyłącznie po zapoznaniu się z dokumentacją.
Zgłoś wpis
57 Postów
szymon75wlkp
(szymon75wlkp)
Nowicjusz
MultiNOR napisał:
szymon75wlkp napisał:
To dlaczego przyznając mi tabelę na 2016 i 2017 rok, dopisane mam iz mogę ubiegać się o 10% standardfradrag, skoro w Norwegii jestem wiele lat?
Niestety odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania można udzielić wyłącznie po zapoznaniu się z dokumentacją.

Po prostu boje się, ze będę miał niedoplate, w związku ze złą tabela. Ale skoro sami taka tabele mi dali i dodatkowo napisali 10% to może jednak tak ma byc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
szymon75wlkp napisał:
MultiNOR napisał:
szymon75wlkp napisał:
To dlaczego przyznając mi tabelę na 2016 i 2017 rok, dopisane mam iz mogę ubiegać się o 10% standardfradrag, skoro w Norwegii jestem wiele lat?
Niestety odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania można udzielić wyłącznie po zapoznaniu się z dokumentacją.

Po prostu boje się, ze będę miał niedoplate, w związku ze złą tabela. Ale skoro sami taka tabele mi dali i dodatkowo napisali 10% to może jednak tak ma byc.


Obowiązkiem podatnika jest aktualizacja danych na karcie podatkowej, urząd w nią nie ingeruje. W przypadku niedopłaty do podatku to Pan będzie zobowiązany dopłacić różnicę.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok