Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Staten Vegvesen i wyrejestrowanie auta - Norwegia

44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Witam zapewne tak jak 99 % obecnych Polaków będących na forum musiałem się zmierzyć z głupotą i niewiedzą norweskich urzędników. Moje kochane autko zostało w Polsce i chce je wyrejestrować z Norwegii i zarejestrować w Polsce. Udałem się od razu do Staten Vegvesen i wyjaśniłem wszystko paniom w okienkach które bezradnie rozłożyły ręcę i powiedziały, ze nie wiedzą jak mają mi pomóc ... powinienem zgłosić się do urzędu celnego czy coś takiego.

Możecie mi powiedzieć jak mam wyrejestrować samochód w Norwegii, skoro panie w mym rodzimym wydziale Staten Vegvesen nie wiedzą jak to zrobić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Zwyczajnie pojechales samochodem do Polski, zostawiles go tam i teraz chcesz auto wyrejestrowac tutaj? Nie zalatwiales eksportu samochodu do Polski, bo do tego sprawa sie sprowadza na dobra sprawe? Nie zglaszales wywozu samochodu w urzedzie celnym w Norwegii i w Polsce? Wyglada na to, ze niewiedze i glupote masz w genach. Przepraszam za zlosliwosc, ale zanim zaczniesz rzucac epitetami w kogos, pomysl, czy ty nie jestes w bledzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Marek Maronzo
(kompmar)
Wiking
Powinno być takie coś jak mienie przesiedleńcze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Tak tylko mi chodzi o wyrejestrowanie samochodu w Norwegii, w Polsce z mieniem przesiedleńczym nie będzie problemu. Byłem w Staten Vegvesen ale panie w okienku robią mi kłopoty z wyrejestrowaniem samochodu. Pytam się co i jak a one dalej swoje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
274 Posty
jan paweł
(secondo)
Stały Bywalec
krzynio108 napisał:
Tak tylko mi chodzi o wyrejestrowanie samochodu w Norwegii, w Polsce z mieniem przesiedleńczym nie będzie problemu. Byłem w Staten Vegvesen ale panie w okienku robią mi kłopoty z wyrejestrowaniem samochodu. Pytam się co i jak a one dalej swoje.

zdajesz blachy i obydwie czesci dowodu rej. Co za problem?Ewentualnie jesli w Twoim urzedzie maja problem to udaj sie do innego najblizszego.Jest szansa,ze trafisz na bardziej kumate osoby.Tutaj podobnie jak w Pl. Urzednik to tylko stan umyslu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
Når eieren ønsker å avregistrere et kjøretøy, gjøres det ved å levere kjennemerkene til en trafikkstasjon.

Vognkortet skal ikke innleveres, dette skal eieren beholde. Det viser at vedkommende står som registret eier av kjøretøyet i statens vegvesens motorvognregister. Del to skal innleveres om kjøretøyet skal selges og registreres på ny eier.


czyli: odkrecasz tablice, bierzesz je i vognkort i udajesz sie do sv, po kilku minutach autko masz wyrejestrowane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
niezaleznie od tego, czy jest to eksport, czy mienie przesiedlencze, zglasza sie sprawe w urzedzie celnym przed lub w momencie wywozu mienia. Nie po fakcie. Wywozisz dobytek z Norwegii (meble, telewizor, lodowke, samochod i tym podobne) w zwiazku z wyprowadzka z danego kraju, to musisz to zglosic w urzedzie celnym. Tryb, czy jest to eksport, czy mienie przesiedlencze zalezy od deklaracji, jaka zlozysz w urzedzie celnym. To samo powtarza sie na polskiej granicy. Zglaszasz ruchomosci, ktore sa Twoim mieniem przesiedlenczym. Tylko tyle i az tyle. Nie mozna wywiezc samochodu, albo tira swoich mebli, a po fakcie biegac po urzedach za dokumentami. Jeszcze Cie oskarza o przemyt, skoro wywoz nie zostal zgloszony stosownym organom. Malo tego, Twoje kolejne pobyty moga byc tylko turystyczne, jesli deklarujesz wyprowadzke z Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Bogdan Tracz
(BogdanTracz1)
Stały Bywalec
Panie w okienku w Polsce tez beda Ci robic problemy. Skad ten samochod wzial sie w Polsce? Czy zostal oclony? Ogarnij sie czlowieku. W jakim ty swiecie zyjesz? Czy samochody z Niemiec sa przywozone do Polski na niemieckich tablicach, a potem wyrejestrowywane w Niemczech? Nie. Trzeba wyrobic tablice tymczasowe, zglosic na granicy, zglosic w lokalnym urzedzie celnym. A to unia europejska. Norwegia to juz import-eksport, choc procedury sa podobne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
Bogusław Linda
(boguslaw108)
Nowicjusz
Baran jesteś i tyle, dokładnie jest tak jak kolega powyżej napisał. Odkrecam tablice i oddaje je w Staten Vegvesen i po krzyku, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Troche kultury osobistej pacanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
krzynio108 napisał:
Baran jesteś i tyle, dokładnie jest tak jak kolega powyżej napisał. Odkrecam tablice i oddaje je w Staten Vegvesen i po krzyku, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Troche kultury osobistej pacanie Ja tylko w sprawie formalnej:
Napisałeś-
" Trochę kultury..." tekst pogrubiony.
A dalej już napisałeś-
" pacanie" oraz dużo wcześniej "baran jesteś".
To jak to tak? czarne nie jest czarne, a białe jest szare, jak sugeruje pewien kartofel?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok