Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Moze sie myle, ale odnosze wrazenie, ze kazda kolejna wypowiedz Magdy to kolejny dramatyczny zwrot akcji, jak w brazylijskiej telenoweli...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Magdo, wcale nie ma żadnego warunki ze musicie sie pobrać.
Jeżeli juz jesteście razem dwa lata, to tylko na plus, ale ty musisz mieć prace. Udi w trakcie przerabiania jego aplikacji ( bo to on musi aplikować o familievandring a nie ty) zarząda kolejnych dokumentów, np trzech ostatnich odcinków z wypłaty.
On nie dostanie pobytu dłuższego niz ty, ty jako poszukująca pracy dostaniesz na trzy miesiące. Czas rozpatrzenia jego aplikacji wynosi pol roku, wiec koło sie zamyka, dostanie avslag, czyli odmowę.
Wiem, ze miłość uskrzydla i ze możesz wziąć moje słowa za złośliwość, ale tak nie jest. Wiesz ile søknadow czeka w udi na rozpatrzenie na dzień dzisiejszy? Ponad 14 tysięcy, w UNA, tam gdzie rozpatrują skargi dotyczące odmowy jest około 20 tysięcy aplikacji.
Tyle wlasnie rodzin czeka az udi pozwoli im być razem. I nie ma znaczenia czy sa małżeństwem i ile maja dzieci.
Ostatnio udi deportowalo 24 letniego faceta do Dżibuti, ponieważ 15 lat temu jego ojciec skłamał o kraju pochodzenia. Ojciec nie żyje od pięciu lat, syn skończył w Norwegii studia, ożenił sie z Norweżka i maja córkę. I cóż... Udi twierdzi ze mogą sie kontaktować przez skype.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
93 Posty
sand vinik
(sandvinik)
Początkujący
a kto normalny przyjezdzaa do obcego kraju bez przygotowania
karty EKUZ pewnie tez nie masz

trzebabyl sie zarejestrowac jako bezrobotna w polsce ,wziazc E 303 i mialabys odrazu D numer pozwolenie na polroku i konto w banku

ale pozatym to fajna nowa prowokacja zurnalistki sie staraja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Magda Sablew
(magdasb)
Wiking
No nie wiem. Napisalam ze jestesmy w systemie jako samboer a dostaje odpowiedz ze musimy udowodnic 2 lata zwiazku. A to juz udowodnione na policji i widnieje w systemie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Magda Sablew
(magdasb)
Wiking
I to nie moj pierwszy wyjazd za granice. Pracowalam w Uk Holandii i Grecji, bez zadnych problemow. Mowie tez dobrze po norwesku wiec mysle ze jestem w miare przygotowana.. dziekuje za odpowiedzi! Prowokacja? Ech ludzie, cebulaczki jaka znowu prowokacja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
iwikiwi napisał:
Chodzi o to, ze wg policjanta w systemie widniejemy juz jako samboer i warunkiem jest to zeby w ciagu 6 miesiecy wziac slub, wiec nie wiem czy on ma czekac na pozwolenie 6 miesiecy,skoro bedzie tutaj na wizie samboer z mozliwoscia podjecia pracy?

Znajdź prace i wtedy próbuj zarejestrować konkubenta albo
Znajdź sobie konkubenta z EOG, najlepiej Norwega.
Wyjedź z ukochanym z EOG.
Możecie jechać do Polski tam będziecie żyć w grzechu, ale jak On z poza EU jest to może znajdzie prace w cyrku jako atrakcja...

Na przyszłość to nie wierz co plecie ktoś w okienku (UDI, NAV, BANK itd.) bo w większości to chcą się pozbyć jedynie petenta, sprawdzaj przepisy sama i wtedy do urzędu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
A ja napisałam, ze dobrze iz widnieje, teraz musisz mieć jedynie prace. Wtedy dostaniesz tzw. " pozwolenie bezterminowe " doslesz trzy ostatnie lønnsslipp i chłopak otrzyma oppholdskort na rok, potem procedura od nowa i tak przez trzy lata.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Magda Sablew
(magdasb)
Wiking
Hmm.. a jesli posiadam własną firmę tutaj?Czy wtedy jest łatwiej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Magda Sablew
(magdasb)
Wiking
napisał:
iwikiwi napisał:
Chodzi o to, ze wg policjanta w systemie widniejemy juz jako samboer i warunkiem jest to zeby w ciagu 6 miesiecy wziac slub, wiec nie wiem czy on ma czekac na pozwolenie 6 miesiecy,skoro bedzie tutaj na wizie samboer z mozliwoscia podjecia pracy?

Znajdź prace i wtedy próbuj zarejestrować konkubenta albo
Znajdź sobie konkubenta z EOG, najlepiej Norwega.
Wyjedź z ukochanym z EOG.
Możecie jechać do Polski tam będziecie żyć w grzechu, ale jak On z poza EU jest to może znajdzie prace w cyrku jako atrakcja...

Na przyszłość to nie wierz co plecie ktoś w okienku (UDI, NAV, BANK itd.) bo w większości to chcą się pozbyć jedynie petenta, sprawdzaj przepisy sama i wtedy do urzędu.



Polaku cebulaku, słoń się zesrał nie ma cyrku! To nie jest KTOS w okienku, tylko główny inspektor ds imigrantów! To on prowadził całą sprawę mojego chłopaka, po tym jak złapali go na pracy na czarno i dali mu szansę, żeby tutaj został jako samboer ze mną, co nam zaakceptowali po 2 miesiącach (z powodu urlopu tegoż inspektora).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Magda nie denerwuj sie. I nie wyzywaj tez ludzi od cebulakow. Niektórzy po prostu musza zawsze wtrącić swojej mądrości.
Firma to jest dobry pomysł, tylko musi mieć ta firma dochód. Spróbuj.
Jest jeszcze inne rozwiazanie- EØS løsning , jeśli mieszkaliście w innym kraju unii i tam pracowaliście legalnie, to możecie tu rozpocząć życie razem, z tym ze pieniądze musisz mieć na koncie i z legalnego źrodła, czyli udowodnić ze pracowałaś. Pisałaś ze kasy masz mało i nie na koncie, wiec firma to by mogło być to.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok