Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(2139 niezalogowanych)
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jellyfishek napisał:
Dawaj tego dzwonko !!

Co jest złego w tym, ze ktoś proponuje nielegalną kasę za coś, co może legalnie załatwić z agencją ?
owszem ciężko jest znaleźć samemu - ale wydaje mi się niestosowne pisać że da sie w łapę za załatwienie pracy. Agencja tak czy owak weźmie za to kasę ale zgodnie z prawem. Jeśli natomiast ma takie CV jak pisał to ... wydaje mi się, że znajdzie.
Oferta sama w sobie jest nie teges - prawie, że jakby chciał złapać kogoś za rękę za dawanie łapówki za załatwienie pracy w konkretnym miejscu.


Raczej nie oferowałby kasy gdyby już nie szukał pracy przez agencje...

Nie zdajesz sobie sprawy dziewczyno jak niektóre środowiska są hermetyczne i bez polecenia to dupa, zwłaszcza osobie co jeszcze nie pracowała w NO. Nawet jak będzie zarejestrowana w agencji to pierwszeństwo będzie miała osoba z polecenia kogoś kto już pracuje w danej firmie dodatkowym atutem jest to że firma nie ponosi wtedy kosztów jakby dostawała pracownika z agencji...

Inna sprawa to to czy ktoś się podejmie za parę srebrników poświadczyć za kogoś kogo nie zna...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
AndersB napisał:
Ja też mam oferte: zastanawiam sie nad tym czy nie polecieć sobie do PL na pół roku może 1 roczek, potrzebowałbym zastępcy na ten okres. W pracy jeszcze sie nawet nie pytałem ale myśle ze by poszli na to. Warunek taki że ja wracam i jaką propozycje ma kolega i pytanka?

Anders przecież jest jeden ledige kociak z Bodo... weźmie robotę od ręki....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
poświadczyć za kogoś kogo nie zna... Zadaniem specjalisty od rynku pracy jest miedzy innymi zapoznac sie z CV pracownika oraz ewentualnie spotkac go na miejscu a takze nawet poddac ocenie umiejetnosci przy demonstracji wykonywania zadan zwiazanych np. ze spawaniem w obecnosci szefa firmy do ktorej to tego pracownika poleca.

Specjalista od rynku pracy ma zlecenie odpowiednie do oferowanej sumy i dlatego tez oczekuje sie iz sumiennie wykona swoja prace tak iz wszystkie strony beda zadowolone. Kapitalista posiadajacy odpowiednia firme uzyska dobrego pracownika, pracownik wejdzie na norweski rynek pracy, zleceniobiorca uzyska finansowe wynagrodzenie za wykonanie zlecenia, a zleceniodawca bedzie mial z kim degustowac etanol proste
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Joseph napisał:
AndersB napisał:
Ja też mam oferte: zastanawiam sie nad tym czy nie polecieć sobie do PL na pół roku może 1 roczek, potrzebowałbym zastępcy na ten okres. W pracy jeszcze sie nawet nie pytałem ale myśle ze by poszli na to. Warunek taki że ja wracam i jaką propozycje ma kolega i pytanka?

Anders przecież jest jeden ledige kociak z Bodo... weźmie robotę od ręki....
Hmm komunikatywny język to za mało, musi rozmawiać, niekoniecznie po norwesku perfekt ale angielski jest wymagany. A tak po za tym nie dam na pewno swojej pracy i mieszkania byle komu na rok. Nie mam zamiaru wrócić i zaczynać od początku, istnieje możliwość że zostanie na stałe a nawet że ja może nie wróce(w co wątpie ) ale dziwi mnie to że facet po tylu latach tutaj z doświadczeniem w zawodzie i podobno komunikatywnym norweskim, z prawem jazdy B,D nie może znaleźć pracy nawet chociażby w PKSie norweskim

p.s. mimo wszystko powinien ktoś dać mu sznse, chociażby ze względu na te koty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Ewa Nazwisko
(jellyfishek)
Nowicjusz
Joseph napisał:

Nie zdajesz sobie sprawy dziewczyno jak niektóre środowiska są hermetyczne i bez polecenia to dupa, zwłaszcza osobie co jeszcze nie pracowała w NO. Nawet jak będzie zarejestrowana w agencji to pierwszeństwo będzie miała osoba z polecenia kogoś kto już pracuje w danej firmie dodatkowym atutem jest to że firma nie ponosi wtedy kosztów jakby dostawała pracownika z agencji...

Inna sprawa to to czy ktoś się podejmie za parę srebrników poświadczyć za kogoś kogo nie zna...



Owszem nie zdaję sobie sprawy z hermetyczności środowiska. Nie sądzę, że jest gorzej niż w PL. Jeśli pracodawca jest związany kontraktem z agencją, to nie może pomijać polecanych przez agencję pracowników - tak czy owak będzie musiał zapłacić. Polecenia zastępują swego rodzaju referencje. Myślę, że tu jest problem w tym, że on chce pracę w konkretnym miejscu. Moim zdaniem ( na pewno tego pożałuję, ale to już takie Polskie doświadczenie), nie powinniśmy rujnować systemu referencji. Działające w Polsce świadectwa pracy są do niczego. Oszukują pracodawców i powodują, że pracy się nie szanuje. Tracą na tym uczciwi pracownicy. Nie mogąc znaleźć pracy. Na jego miejscu wykonałabym pracę - rejestracja we wszystkich agencjach, plus wizyta osobista w każdej firmie. Dorzuciłabym referencje z PL przetłumaczone na norsk. Dostosowanie się do wymagań rynku pracy to element istotny dla Norwegów
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
jellyfishek napisał:
Jeśli pracodawca jest związany kontraktem z agencją, to nie może pomijać polecanych przez agencję pracowników - tak czy owak będzie musiał zapłacić.
Na ogol uzywanie pracownikow z agencji jest zwiazane z praca co jest ograniczona czasowo (czyli potrzeba kogos na np. 2 miesiace) albo z problemami w znalezieniu odpowiednich pracownikow lub odpowiedniej ilosci pracownikow.
Mimo to, pracodawca moze zatrudnic kogo mu sie zywnie podoba i nie jest zobowiazany brac kogos przez agencje. Jezeli pracodawca uwaza, ze ktos z polecenia jest lepszy, to wezmie ta osobe, a nie kogos z agencji.

Twojego komentarza o zaplacie to w ogole nie rozumiem. Jezeli ja powiem szefowi, ze znam kogos, kto swietnie pasuje na dane stanowisko - to kto komu bedzie tu musial zaplacic i dlaczego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Przyjechała ledwo do NO i myśli ze wszystkie rozumy pozjadala.... Rodzina z kociarzem czy jak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
jellyfishek napisał:
Znalazłam

opowiedzieć jak znalazłam, czy jak szukałam ?



Jedno i drugie...podszkolisz ludzi i nie będziemy musieli odpowiadać na głupie pytania "Jak znaleźć prace w Norege...."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok