Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

13 Posty
oportunista
(oportunista)
Wiking
Remigrant napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:Rysiu przemawiam przez Ciebie zazdrość?
Ja nie chwale się tym co będę robił i ile będę zarabiał tylko pytam o składki.
Jeżeli mam tutaj siedzieć i pobierać nie wiem załóżmy 15000 nok zasiłku i być ciągany po \\\"kursach\\\" \\\"szkoleniach\\\" to wole pracować jak do tej pory i zarobić choćby 30000 nok. Ja po prostu z tego rezygnuje i chcę spróbować w Polsce. Jeżeli jesteś elektrykiem moje miejsce jest dla Ciebie. Nie wiem czy w Polsce uda się od razu czy po pół roku. Wiem tylko że mam \\\"łatwy\\\" strat bo zaczynam już od \\\"czegoś\\\". Jeżeli się nie uda to wole odświeżyć język niemiecki jak na razie. Pytanie tylko czy za 15 lat będę mógł przenieść składki do Polski.

Tomeczku ja nie jestem zazdrosny, ja jak na razie to mam dobrze poukładany swój mały świat.
Nie nie jestem elektrykiem, tylko zwykłym douczonym hydraulikiem - a raczej szambonurkiem z Polskiej ziemi, któremu Norwegia życie uratowała i to pod każdym względem.
Mam dobrą pracę jeszcze lepszą płacę, dobre szkolenie zawodowe, pozwalające na usamodzielnienie się tu w norwegi, jeszcze trochę i będę miał pełne norweskie uprawnienia hydraulika i najważniejsze ze wszystkiego. Mam tu przy sobie Całą Rodzinę, na dobre i na złe.
Ja nie muszę już nikomu nic zazdrościć.
Tobie życzę, byś zaczął bardziej szanować pieniądze które wypracowywałeś na zasiłek, a którymi zaczynasz gardzić. Ja też tak miałem nie przeczę tyle, że w Polsce.
Tu szanuję każdą koronę i to przynosi powoli widoczne zyski.
Co do reszty twoich pytań to nie jestem w stanie na to odpowiedzieć, ponieważ moje wykształcenie polskie zakończyło się na podstawówce i kursie zawodowym.


gabriel tobie denaturat juz wypalil wszystkie dwie szare komurki degeneracie scierwo i szmata
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Remigrant napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:Rysiu przemawiam przez Ciebie zazdrość?
Ja nie chwale się tym co będę robił i ile będę zarabiał tylko pytam o składki.
Jeżeli mam tutaj siedzieć i pobierać nie wiem załóżmy 15000 nok zasiłku i być ciągany po \\\"kursach\\\" \\\"szkoleniach\\\" to wole pracować jak do tej pory i zarobić choćby 30000 nok. Ja po prostu z tego rezygnuje i chcę spróbować w Polsce. Jeżeli jesteś elektrykiem moje miejsce jest dla Ciebie. Nie wiem czy w Polsce uda się od razu czy po pół roku. Wiem tylko że mam \\\"łatwy\\\" strat bo zaczynam już od \\\"czegoś\\\". Jeżeli się nie uda to wole odświeżyć język niemiecki jak na razie. Pytanie tylko czy za 15 lat będę mógł przenieść składki do Polski.

Tomeczku ja nie jestem zazdrosny, ja jak na razie to mam dobrze poukładany swój mały świat.
Nie nie jestem elektrykiem, tylko zwykłym douczonym hydraulikiem - a raczej szambonurkiem z Polskiej ziemi, któremu Norwegia życie uratowała i to pod każdym względem.
Mam dobrą pracę jeszcze lepszą płacę, dobre szkolenie zawodowe, pozwalające na usamodzielnienie się tu w norwegi, jeszcze trochę i będę miał pełne norweskie uprawnienia hydraulika i najważniejsze ze wszystkiego. Mam tu przy sobie Całą Rodzinę, na dobre i na złe.
Ja nie muszę już nikomu nic zazdrościć.
Tobie życzę, byś zaczął bardziej szanować pieniądze które wypracowywałeś na zasiłek, a którymi zaczynasz gardzić. Ja też tak miałem nie przeczę tyle, że w Polsce.
Tu szanuję każdą koronę i to przynosi powoli widoczne zyski.
Co do reszty twoich pytań to nie jestem w stanie na to odpowiedzieć, ponieważ moje wykształcenie polskie zakończyło się na podstawówce i kursie zawodowym.

Ja nie gardzę tym zasiłkiem ale nie poświęcę 2 lat żeby go pobierać. Powtarzam! Wolał bym pracować i zarabiać więcej. Z pracy nikt mnie nie wyrzucił. Mam raczej dobrą opinie i o prace nie muszę się martwić. Już właściwie dowiedziałem się tego czego chciałem się dowiedzieć.
Więc dzięki wszystkim za rozmowę jeżeli chciał by jeszcze ktoś coś podpowiedzieć to będe wdzięczny a jeżeli uda nam się coś wynegocjować to na pewno wszyscy będa zadowoleni. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Cortez1 napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
Remigrant napisał:
Cortez1 napisał:Rysiu,jak rozumiem ma na mysli Prezesure Składu Węgla w Ciemiaczku Górnym. Prezes dobrej firmy ustawia firme i zaloge, bierze asystentke pod pache i leci z nia na \\\\\\\\\\\\\\\"targi\\\\\\\\\\\\\\\" w Paryżu albo w Kuala Lumpur. Wlasnie sie odbywaja.
Masz rację, że tak robi większość prezesiów, jednak oni preźiesiują od urodzenia i zawsze szanowali każdy grosz jaki im wpadał do łapska.
Jednak nasz pytający ma zamiar być PREZESEM dopiero od jutra, a już dzisiaj gardzi \\\\\\\"darmową\\\\\\\" forsą i to przez najbliższe dwa lata.
Taki nigdy nie będzie miał sekretarki i domku na Balearach, przecież on \\\\\\\"kocha\\\\\\\" i dlatego rzuca wszystko, szukając obcych coby dbali o jego majątek w norwegi.
Tak nie robią rozsądni.
Tylko chwilowo zauroczeni, budzący się rano z kacem i ręką w nocniku.

Rysiu przemawiam przez Ciebie zazdrość?
Ja nie chwale się tym co będę robił i ile będę zarabiał tylko pytam o składki.
Jeżeli mam tutaj siedzieć i pobierać nie wiem załóżmy 15000 nok zasiłku i być ciągany po \\\"kursach\\\" \\\"szkoleniach\\\" to wole pracować jak do tej pory i zarobić choćby 30000 nok. Ja po prostu z tego rezygnuje i chcę spróbować w Polsce. Jeżeli jesteś elektrykiem moje miejsce jest dla Ciebie. Nie wiem czy w Polsce uda się od razu czy po pół roku. Wiem tylko że mam \\\"łatwy\\\" strat bo zaczynam już od \\\"czegoś\\\". Jeżeli się nie uda to wole odświeżyć język niemiecki jak na razie. Pytanie tylko czy za 15 lat będę mógł przenieść składki do Polski.

--------------------
Tom walcz! Pokaż Jej co potrafisz. Daj Wam dom i Rodzinę w Ojczyznie,to koo...a ważne. Rozwin firme, zostan Prezesem i pewnego dnia znajdz sie w taxi jadacym z lotniska i gdy kierowca zapyta : skad sie przyleciało..miej problem z odpowiedzia: Zaraz..chwile z Monachium,Kijowa,Paryza,Kopenhagi,cholera nie pamietam....W interesach tak bywa.

Tak nie chciał bym żyć. Wolę być kiedy moje dzieci będą dorastać Nie chodzi o prestiż a o normalne życie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
I jeszcze jedno. "przecinek" w klawiaturze mi nie działa więc sorry
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Ktos Ci w glowie namieszal,oby nie baba.
Zasilek -nie wazny.
Dobra praca w PL-hmm,oby nie wlasny biznes
Skladki emerytalne chcesz wycofac?
Brak logiki.
Obstawiam-babe.
A moze to prowokacja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
hei!sandokan napisał:
Ktos Ci w glowie namieszal,oby nie baba.
Zasilek -nie wazny.
Dobra praca w PL-hmm,oby nie wlasny biznes
Skladki emerytalne chcesz wycofac?
Brak logiki.
Obstawiam-babe.
A moze to prowokacja?

Nie chce wycofać składek tylko pytam "czy za 15 lat jeżeli zdecyduję że do norwegi jednak nie wrócę będę mógł je przenieść" I nie "baba" tylko cudowna kobieta. I to jest tylko moja decyzja. Ona tylko daje mi motywacje i chęci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Nie chce wycofać składek tylko pytam "czy za 15 lat jeżeli zdecyduję że do norwegi jednak nie wrócę będę mógł je przenieść" I nie "baba" tylko cudowna kobieta. I to jest tylko moja decyzja. Ona tylko daje mi motywacje i chęci.



Tak podejrzewalem,ze baba.
prawdopodobnie nie jest zadowolona ze swojej pracy tutaj(sprzata?)
W zwiazku chlopa i baby jedna osoba musi miec chlodniejsza glowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
hei!sandokan napisał:
Nie chce wycofać składek tylko pytam \"czy za 15 lat jeżeli zdecyduję że do norwegi jednak nie wrócę będę mógł je przenieść\" I nie \"baba\" tylko cudowna kobieta. I to jest tylko moja decyzja. Ona tylko daje mi motywacje i chęci.



Tak podejrzewalem,ze baba.
prawdopodobnie nie jest zadowolona ze swojej pracy tutaj(sprzata?)
W zwiazku chlopa i baby jedna osoba musi miec chlodniejsza glowe.

Sorry ale nie chce mi się z Tobą gadać jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Wycofujesz sie niepotrzebnie.
Czy ona jest obok?
Chcialem ochlodzic goraca glowe.
Zalozenie ,ze razem i w PISlandii jest bledne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
hei!sandokan napisał:
Wycofujesz sie niepotrzebnie.
Czy ona jest obok?
Chcialem ochlodzic goraca glowe.
Zalozenie ,ze razem i w PISlandii jest bledne.

Odbiegasz od tematu. Ja decyzje już podjąłem i nie wczoraj a 5 lat temu kiedy tu przyjechałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok