Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
Cortez1 napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
Cortez1 napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:
Cortez1 napisał:
jasta102 napisał:
w każdym bądź razie dowiedziałeś się ode mnie ile ci się będzie należało
------------------
Ale jusz opisu sposobu jak sie osiaga pierwsze dziecko tos mu nie opisal. Chlopak nie ma ani jednego,moze nie wie jak to zmienic.
Ukrainiec Polakowi wilkiem.


Wiem jak to zrobić Cotrez dzięki Ale zanim użyję wiedzy na ten temat muszę mieć pewność że moje dzieci nie będą musiały tutaj przyjeżdżać

----------------
Tom,
Wychadzac powiedz za drzwiami : I,ll be back.
Wrocisz po 3 latach ,albo i predzej. Nie zarobisz na debilny ZUS. Z podatkami zawsze mozna wyjsc na zero - nawet w Polsce. W Norwegii wystarczy na 10 %.
Twoje dzieci tez tu beda przyjezdzac o ile ciapaci ich wpuszcza.
Moi Vikingowie zaczynali tu przyjezdzac juz od 14 roku zycia i zarobili i zarabiaja w wakacje nie tylko na deski surfingowe.

No dzięki ale nie wiem jak wyjść na 10% dlatego szukam kogoś kto wie. Nawet jeżeli będę musiał \\\\\\\"wrócić\\\\\\\" to już nie do Norwegii. Już dzisiaj w szwecji bardziej się opłaca pracować. Ale ona tez mnie nie interesuje.

----------------
Bad news : Twoj przypadek (jako singla) jest niestety podatkowo \\\"nieuleczalny\\\" (w N) - można to tylko złagodzić jedynie kredytem hipotecznym jesli go w PL masz.


Tak tez myślałem dlatego nigdy się tym nie interesowałem.
Kredyt wziąłem tylko raz w życiu dawno dawno temu i na szczęście nie duży. Drugi raz już się nie nabiorę. No cóż nie będzie \"bonusiku\" Trzeba się pogodzić. Więc pozostaje nam ostatnie pytanie. Czy pozostawić składki bo być może wrócę czy przenieść je od razu żeby nie było \"za późno\"

---------------
Bron Cie Bog ! Zostaw tu wszystko,bo Norwegia byla zawsze i zawsze bedzie krajem bezpiecznym w tym zakresie. W PL wystarczy paroksyzm kilku politycznych debili i wciagu kilkunastu miesiecy moze wszystko runac ( z ZUS wlacznie). Pamietaj jednak, aby informacje o swoich kontach emerytalnych (masz ich pewnie kilka) posiadała najblizsza rodzina ( w tym i ta do ktorej serce Cie gna),bo Norwegowie maja tendencje do "zapominania" o informowaniu obcokrajowcow. I sprawa praktyczna : w N mozesz startowac z emerytura w wieku 62 lat, a w PL...diabli wiedza..ale na pewno pozniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Cortez1 napisał:
I sprawa praktyczna :
w N mozesz startowac z emerytura w wieku 62 lat, a w PL...diabli wiedza..ale na pewno pozniej.

Na jakiej podstawie podałeś taką informację?
Może zanim zaczniesz dalej polemizować, to zobacz dokładnie w odpowiednich przepisach, kogo /rocznik/ to 62-lata OBOWIĄZUJE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
oportunista
(oportunista)
Wiking
do budy psie gabriel kurewska szmato owsiku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Remigrant napisał:
Cortez1 napisał:
I sprawa praktyczna :
w N mozesz startowac z emerytura w wieku 62 lat, a w PL...diabli wiedza..ale na pewno pozniej.

Na jakiej podstawie podałeś taką informację?
Może zanim zaczniesz dalej polemizować, to zobacz dokładnie w odpowiednich przepisach, kogo /rocznik/ to 62-lata OBOWIĄZUJE.

---------------
Nie bede polemizowal - 62 l. przysluguje KAZDEMU kto spelnia ku temu zapisane warunki. Tom ich zapewne nie spelnia i to nie tylko w kategorii daty urodzenia,ale nikt przy zdrowych zmyslach i zdrowym portfelu nie zadowoli sie stawka emer. przy opcji "62".
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
oportunista napisał:
do budy psie gabriel kurewska szmato owsiku
----------------------------
Menel nr 1 na portalu, konto 33 - cie własnie wypełza z nory....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
366 Postów

(nazwauzytkownikajuzistnie)
Stały Bywalec
Remigrant napisał:
Cortez1 napisał:
I sprawa praktyczna :
w N mozesz startowac z emerytura w wieku 62 lat, a w PL...diabli wiedza..ale na pewno pozniej.

Na jakiej podstawie podałeś taką informację?
Może zanim zaczniesz dalej polemizować, to zobacz dokładnie w odpowiednich przepisach, kogo /rocznik/ to 62-lata OBOWIĄZUJE.

Mam prośbę. Jeżeli padły błędne dane proszę je poprawić bez zbędnego docinania. Swoje prywatne "sprawy" pozostawcie na potem. Ja na razie zmykam bo mam gościa. Remigrant nie mam czasu na zasiłek. Jeżeli mogę dostać "upominek" to chętnie przyjmę ale nie mam czasu na darmowe kieszonkowe bo chce zarabiać a czas poświęcić tym do których mnie ciągnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

()
Wyjadacz
Cortez1 napisał:Nie bede polemizowal - 62 l. przysluguje KAZDEMU kto spelnia ku temu zapisane warunki.
Tom ich zapewne nie spelnia i to nie tylko w kategorii daty urodzenia,
ale nikt przy zdrowych zmyslach i zdrowym portfelu nie zadowoli sie stawka emer. przy opcji \"62\".
Jednak nie odpuszczasz, jak widać, dobrze, że chociaż o dacie urodzenia napisałeś.
Co zaś do opcji /62/ to być może właśnie ten rocznik, który się łapie na ta ustawę ma większe uposażenie emerytalne dzisiaj niż obecni młodzi niecierpliwi emeryci, wszak co roku jest dodatek rewaloryzujący a i w tamtych czasach były podobno większe zarobki i lepsze przeliczniki emerytalne.
Co ja tam wiem w tej materii, wszak to ty właśnie wiesz najlepiej, przecież ty sam jesteś emerytem z tej ustawy 62 lub nawet i wcześniejszej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:Remigrant nie mam czasu na zasiłek. Jeżeli mogę dostać \"upominek\" to chętnie przyjmę ale nie mam czasu na darmowe kieszonkowe bo chce zarabiać a czas poświęcić tym do których mnie ciągnie.Mało logiczne te tłumaczenie, jednak to twoje życie.
Jak będziesz pracował i to w Polsce, to jednak nie będziesz miał czasu dla najbliższych, zawsze jest coś za coś.
Nawet jak otworzysz firmę i będziesz w niej prezesem, to i tak czasu starczy ci jedynie na spanie i buzi rano i wieczorem, przez 400 dni w roku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
napisał:
Cortez1 napisał:Nie bede polemizowal - 62 l. przysluguje KAZDEMU kto spelnia ku temu zapisane warunki.
Tom ich zapewne nie spelnia i to nie tylko w kategorii daty urodzenia,
ale nikt przy zdrowych zmyslach i zdrowym portfelu nie zadowoli sie stawka emer. przy opcji \\\"62\\\".
Jednak nie odpuszczasz, jak widać, dobrze, że chociaż o dacie urodzenia napisałeś.
Co zaś do opcji /62/ to być może właśnie ten rocznik, który się łapie na ta ustawę ma większe uposażenie emerytalne dzisiaj niż obecni młodzi niecierpliwi emeryci, wszak co roku jest dodatek rewaloryzujący a i w tamtych czasach były podobno większe zarobki i lepsze przeliczniki emerytalne.
Co ja tam wiem w tej materii, wszak to ty właśnie wiesz najlepiej, przecież ty sam jesteś emerytem z tej ustawy 62 lub nawet i wcześniejszej.

----------
Tak wlasnie + dodatki za bitwe pod Kircholmem i za walke u boku Max Magnusa o ciezka wode w Telemarku - skad o tym wiesz??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Remigrant napisał:
nazwauzytkownikajuzistnie napisał:Remigrant nie mam czasu na zasiłek. Jeżeli mogę dostać \\\"upominek\\\" to chętnie przyjmę ale nie mam czasu na darmowe kieszonkowe bo chce zarabiać a czas poświęcić tym do których mnie ciągnie.Mało logiczne te tłumaczenie, jednak to twoje życie.
Jak będziesz pracował i to w Polsce, to jednak nie będziesz miał czasu dla najbliższych, zawsze jest coś za coś.
Nawet jak otworzysz firmę i będziesz w niej prezesem, to i tak czasu starczy ci jedynie na spanie i buzi rano i wieczorem, przez 400 dni w roku.

-------------
Rysiu,jak rozumiem ma na mysli Prezesure Składu Węgla w Ciemiaczku Górnym. Prezes dobrej firmy ustawia firme i zaloge, bierze asystentke pod pache i leci z nia na "targi" w Paryżu albo w Kuala Lumpur. Wlasnie sie odbywaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok