Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
Ja tam nie wiem, ale jak te norasy tak w tych przyczepach siedzo, to moze polaki tyz jako przywiezo? Ta dla bogatych ino troche za droga, ale taka na gnoj..z pressenningiem na wierzchu to ani chybi 4 pomiesci
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
doby napisał:
A tak na serio jakiś pomysł co robić ?
Skoro uważasz moją propozycję za głupią to żegnam.

Ja ze znajomym mieszkaliśmy w przyczepie kempingowej prawie rok, właśnie przy budowie daleko za Drammen w górach finnemarka, mogliśmy mieszkać w Åmot i codziennie tłuc się dostawczakiem tam i nazad, wybraliśmy naszą polską przyczepę kempingową na dwóch osiach.
I wcale tego nie żałujemy, zaoszczędzona forsa za barłóg na poddaszu jaki nam proponowano za 3k od łebka przydała się jak znalazł.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 216  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
WujekJanek napisał:
doby napisał:
A tak na serio jakiś pomysł co robić ?

OK, dobra, koniec z zartami.

Tak na serio to ten, kto wam zalatwil robote powinien zalatwic i mieszkanie. jesli nie, to juz sam ten fakt jest dla was czerwona migajaca lampka ze cos jest nie halo, a przy wyplacie to bedzie bardzo nie halo.

Jak dostajemy zlecenie powyzej kilkudziesieciu kilometrow od Oslo, to zawsze na poczatek informuje klienta, ze poza wszystkim, dodatkowo MUSI zapewnic naszym ludziom jakies pomieszczenia socjalne i miejsce do spania. I nigdy (poza kretaczami i kombinatorami) nie zdarzylo mi sie, zeby Norweg nie stwierdzil, ze jest to dla niego oczywiste.


Tylko mi to załatwia ziomek, którego poznałem rok temu. Załatwił nam po prostu robotę w firmie przy malowaniu domków a nic nie było mowy o żadnym noclegu tylko stricte o robocie, ale nie głupi pomysł, żeby zapytać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 38  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Dader napisał:
doby napisał:
A tak na serio jakiś pomysł co robić ?
Skoro uważasz moją propozycję za głupią to żegnam.

Ja ze znajomym mieszkaliśmy w przyczepie kempingowej prawie rok, właśnie przy budowie daleko za Drammen w górach finnemarka, mogliśmy mieszkać w Åmot i codziennie tłuc się dostawczakiem tam i nazad, wybraliśmy naszą polską przyczepę kempingową na dwóch osiach.
I wcale tego nie żałujemy, zaoszczędzona forsa za barłóg na poddaszu jaki nam proponowano za 3k od łebka przydała się jak znalazł.

na szmuglowana wódkę zapewne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
Dader napisał:
Skoro uważasz moją propozycję za głupią to żegnam.



Nie uważam za głupią, ciekawa propozycja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
Dader napisał:
doby napisał:
A tak na serio jakiś pomysł co robić ?
Skoro uważasz moją propozycję za głupią to żegnam.

Ja ze znajomym mieszkaliśmy w przyczepie kempingowej prawie rok, właśnie przy budowie daleko za Drammen w górach finnemarka, mogliśmy mieszkać w Åmot i codziennie tłuc się dostawczakiem tam i nazad, wybraliśmy naszą polską przyczepę kempingową na dwóch osiach.
I wcale tego nie żałujemy, zaoszczędzona forsa za barłóg na poddaszu jaki nam proponowano za 3k od łebka przydała się jak znalazł.

na szmuglowana wódkę zapewne


To jak za chalupe nie placil to i lipa z odliczeniem za onego pendlera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 245  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Bartek Dobosz
(doby)
Nowicjusz
jednak odpada, nikt nie ma prawka na przyczepę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 42  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
doby napisał:
jednak odpada, nikt nie ma prawka na przyczepę

Powaznie, zapytaj tego "kogosia" o mieszkanie.
Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w tym srodowisku w ktorym ja sie obracam JEST RZECZA OCZYWISTA ze jesli sciagasz kogos na 2 czy 3 miesiace z Polski do roboty, to zalatwiasz mu tez i mieszkanie.
Jak to potem jest rozliczane to juz indywidualne uzgodnienia, (czasem ktos nie chce bo sam sobie cos zalatwia, ma jakichs znajomych czy rodzine), ale to jest chyba oczywiste i ludzkie, ze mi jest znacznioe latwiej cos poszukac i zalatwic, niz czlowiekowi ktory nigdy tu nie byl, nikogo nie zna, nie ma zadnych kontaktow. Zwlaszcza gdy ten czlowiek ma dla mnie czy dla moich znajomych pracowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 29  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
Mieszkanie pasuje wynająć do 10k NOK za miesiąc.


Czy ja dobrze widze lub czytam 10 koron za miesiac????czy jak???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
doby napisał:
Lady_KM napisał:
Mam dwa mieszkania do wynajecia.
W Rogalandzie. Na dowolny czas.


Kurde to daleko od Moss :/ W Aucie nie bardzo, będziemy mieć Forda Fiestę Combi, ale no w aucie nie będziemy kimać w 4... Mieszkanie pasuje wynająć do 10k NOK za miesiąc.


Chyba ja zle cos czytam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok