Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zagraniczni kierowcy unikają bompenger. Wkrótce prawo może to ukrócić - Norwegia

Czytali temat:
Jan Maryjan mart enty boj fra oszlo Nauka Transport Martinikrk S Riggman Rafał Ralpho (646 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Zagraniczni kierowcy unikają bompenger. Wkrótce prawo może to ukrócić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
''...chce zawrzeć umowy z Niemcami, Polską i Holandią...''

Droga redakcjo od przeszło dwóch lat Holandia oficjalnie nazywa się Niderlandy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Eldur Sevarsson napisał:
''...chce zawrzeć umowy z Niemcami, Polską i Holandią...''
Droga redakcjo od przeszło dwóch lat Holandia oficjalnie nazywa się Niderlandy.

Niedrogi i niezbyt ogarnięty pasujący na grammarfazi,
Oto oficjalny cytat z Vikiśmikitrzykróliki.
Nazwą krótką zalecaną przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej jest „Holandia”, a w wersji pełnej oficjalnej „Królestwo Niderlandów".
Trzema słowy, ta redakcja "każdy wie jaka jezd" jednak we temsze psypatku napisała nazwę państwa poprawnie.
Dlatego, proponuję wejść na drzewo i liczyć liście zielone, lepszy będzie pożytek niż nierozważne zwracanie ufaki!!!.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Eldur Sevarsson
(Eldur Sevarsson)
Wiking
Na chwilkę przestałem liczyć liście na drzewach i wszedłem na oficjalna stronę Ambasady Niderlandów w Polsce

''Od tego roku jedyną nazwą używaną w oficjalnej komunikacji będą Niderlandy, co wydaje się decyzją naturalną, biorąc pod uwagę, że w państwowych dokumentach wykorzystywana jest ta nazwa lub pełna wersja, czyli Królestwo Niderlandów. Czy oznacza to, że nazwanie tego państwa Holandią jest w jakikolwiek sposób zakazane czy niemile widziane? Nie(koniecznie). Niderlandy swoją decyzję odnoszą do działań państwowych, a nie do zaleceń dla innych krajów. W Polsce więc spokojnie możemy używać nazwy „Holandia”, choć na materiałach promujących turystykę czy imigrację zarobkową do tego kraju zobaczymy raczej „The Netherlands”. Być może z czasem wszyscy przyzwyczają się do nowej/starej nazwy, ale zmiana na pewno nie dokona się tak szybko''
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
Eldur Sevarsson napisał:
Na chwilkę przestałem liczyć liście na drzewach i wszedłem na oficjalna stronę Ambasady Niderlandów w Polsce
''Od tego roku jedyną nazwą używaną w oficjalnej komunikacji będą Niderlandy, co wydaje się decyzją naturalną, biorąc pod uwagę, że w państwowych dokumentach wykorzystywana jest ta nazwa lub pełna wersja, czyli Królestwo Niderlandów. Czy oznacza to, że nazwanie tego państwa Holandią jest w jakikolwiek sposób zakazane czy niemile widziane? Nie(koniecznie). Niderlandy swoją decyzję odnoszą do działań państwowych, a nie do zaleceń dla innych krajów. W Polsce więc spokojnie możemy używać nazwy „Holandia”, choć na materiałach promujących turystykę czy imigrację zarobkową do tego kraju zobaczymy raczej „The Netherlands”. Być może z czasem wszyscy przyzwyczają się do nowej/starej nazwy, ale zmiana na pewno nie dokona się tak szybko''
I jak widać z powyższego twojego wpisu, źle zrobiłeś iż przestałeś te liście liczyć!.
Mało tego nie potrafisz poprawnie czytać zapodany tekst, tworząc swoje WIDZIMISIE. dwa lub trzy misie.
Na terenie polandii, obowiązuje nazewnictwo przyjęte i zatwierdzone przez polską rządową instytucję do spraw nazewnictwa i pisowni, tak jak napisałem wyżej.
Ty natomiast i tobie podobni, mogą sobie Holandię nazywać i Niderslandia!.
Zarzuciłeś administracji forum błąd i ja odniosłem się tylko do tego.
A ty tworzysz zagraniczną etymologię i dzielisz włos na 10.
Inna sprawa to taka iż nazwa Holandia, jest tożsama z nazwą Niderlandia.
Trzema słowy, to to samo, tylko jedno w języku międzynarodowym, a drugie w języku krajowym/dialekcie/.
Ot i tyle co brakujące policzone motyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok