Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post
Grzegorz Muszyński
(godot_gm)
Wiking
Trafiłeś w sedno socjalizm umie odwracać uwagę od bardziej istotnych spraw
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
ikkekatolik nikogo nie interesuje na co dasz grosze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ryszard Pobozny
(ikkekatolik)
Wiking
baga - wiem, ich interesuja miliony. Ale groszem nie gardza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Prawo nalezy respektowac, a w tym wypadku zostalo ono zlamane.

Biskup katolicki przyznal sie do niezgodnej z prawem ewidencji czlonkow wspolnoty katolickiej. I to samo w sobie jest niewlasciwe.
A jezli bylaby to wspolnota zydowska? Albo muzulmanska? Juz widze ta dyskusje na forum. O zydach, ciapatych, cyganach i cyklistach. Podwojna lub wielowymiarowa moralnosc wypowiadajacych sie tutaj jest niestety wspolnym mianownikiem dla wielu.

Dziwna jest dla mnie niewiedza osob tutaj piszacych na temat systemu podatkowego w Norwegii. Wielu wypowiada sie tutaj z pewnoscia osob trudniacych sie statsrevisjon. A oni musza bardzo dlugo chodzic do szkoly, aby moc sie tym zajmowac.

Zatrwazajace jest rowniez przyzwolenie wiekszosci forumowiczow na jawne lamanie prawa. Aby tylko wlasciwa instancja prawa nie przestrzegala, to jest ok.?
50 mill kr to duza suma, ale w tym wypadku najwazniejszym jest to, ze niezgodne z prawem zostaly pzywlaszczone pieniadze ogolu.

Dla mnie jest to nie do zaakceptowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Biskup Oslo Bernt Ivar Eidsvig
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
,,det er blitt avslort hvordan den interansjonale banken HSBC hjalp kundene med undra miliarder av dollar fra beskatning.Multinasjonale selskaper og korrupte personer snytte fattige land for milliarder som kunne gatt till skole utdaning og arbeidspalser ,, Bank HSBC pomagał swoim klientom firmom i osobom prywatnym przechowywać nieopodatkowane pieniądze które powinny być przeznaczone na szkoły szpitale i miejsca pracy. ,,Aftenposten,,26.02.2105
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ikkekotoliku, z tą klątwa na Króla i Naród za Grunwald, to jest dokładnie tak, jak z krwią niewinnego dziecka która Żydzi do macy dodają. Ktoś kiedyś palnął głupotę, ktoś inny podchwycił i poszłooo...

Po pierwsze ekskomunika to tak naprawdę zwykłe narzędzie dyscyplinujące. Ludzie myślą, że to jak rzucenie bomby atomowej... A tak naprawdę to -zwłaszcza w średniowieczu- chleb powszedni. Każdy każdego ekskomunikował i zdejmował ekskomuniki. Pleban dziedzica, biskup księcia, Papież niepokornego władcę... Po wielokroć. Jeden z piastowskich książąt śląskich, podczas okresu rozbicia dzielnicowego -nie pamiętam który- był za swego życia ekskomunikowany 29 razy...

Królestwo Polskie zaś jako takie o ile mnie pamięć nie myli nie było ekskomunikowane ani razu, chociaż chodzą słuchy... Natomiast są to zaufaj mi opowieści dziwnej treści, rodem z jedna pani drugiej pani w pociągu opowiadała. I pisze to pomimo tego że naprawdę nie jestem Katolikiem, oraz stanowczo jestem antyklerykałem - aczkolwiek prywatne poglądy nie powinny wpływać na trzeźwy i bezstronny osąd.

3 najpopularniejsze mity dotyczące klątwy na Naród Polski to:
1.Klątwa za śmierć św.Stanisława. Klątwa a i owszem, ale jedynie PRAWDOPODOBNIE. Prawdopodobnie biskup Stanisław podczas eskalacji sporu z Bolesławem Śmiałym obłożył go ekskomuniką. Po pierwsze prawdopodobnie, po drugie jedynie Króla. Jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Ale absolutnie nie miało miejsce obłożenie ekskomuniką Narodu.
2.1038 - powstanie Masława. Ponoć Papież obłożył klątwą Polskę za zwrot ku pogaństwu podczas powstania ludowego... Nic jednak na ten temat nie wiadomo -poza rewelacjami w internecie- nie istnieją jakiekolwiek zapisy historyczne na ten temat.
3.No i nieszczęsna bitwa pod Grunwaldem. Po tejże bitwie powstała pewna szkalująca Polskę broszurka kolportowana po całej Europie, sprawa oparła się o Watykan. Zachowało się wiele relacji historycznych o tych wydarzeniach. Poselstwo Polskie które udało się do Watykanu aby uzyskać potępienie tej broszurki miało przebieg bardzo burzliwy, barwny, awanturniczy, łącznie z użyciem przemocy aby dostać się do Papierza który nie chciał widzieć na oczy polskich rycerzy - świetny scenariusz na film przygodowo kostiumowy. Papierz niechętny był Polakom, ale broszurkę potępił. O jakiejkolwiek ekskomunice mowy nie było.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
znowu norweg okradl Polakow ateistow kalwinistow unitow prawoslawnych
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów

(Crow)
Nowicjusz
WujekJanek napisał:
To się po prostu nazywa równość wobec prawa.

Jeg trives i NORGE.

Tyle w temacie.


Jak mozna taki nietakt popelnic -trives i Norge-. Toz to uraga wszelkim zasadom dobrego tonu na tym forum ! Etyka moralna tego forum nakazuje wrecz narzekac i wyzywac nowegow od faszystow i bandytow, ktorych jedynym celem w zyciu jest oszukac nas .... prawdziwych Poakow. Zciagneli nas tutaj tylko i wylacznie po to zeby nas wyzyskac, na kolanach prosili i obiecywali, ze zadne ich prawa nas nie beda nas dotyczyc i zekazda korone z NAV nam dadza. Niezaleznie od tego czy nam sie nalezy czy nie.

No, i jeszcze powiedz Pan ze lubisz Pan lososia. Zdrajca jeden !!!!!!!!!!!!! Masz Pan kochac zgnila kapuste, grzybki i ogorki i wtedy bedziesz Pan Polakiem a nie obrzydliwym polonorkiem (cokolwiek by to mialo znaczyc). Wszelkie pozytywne wypowiedzi na temat niedouczonych i glupich skalniakow sa poczytywane za zdrade Ojczyzny !

A tak wogole........... co to znaczy -trives- )

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Tak w ogóle trives ciężko bezpośrednio na polski przełożyć. Znaczeniowo to coś w rodzaju powodzi się, dobrze się układa, świetnie się rozwija, ale też być zadowolonym... Stąd Jeg trives i Norge -bardzo popularna konstrukcja- oznacza Jestem zadowolony z bycia w Norwegi, Jest mi dobrze w Norwegi, Dobrze mi się układa w Norwegii, Lubie Norwegię... No dosłownie nie da się...

Dosłownie potrafi tłumaczyć wyłącznie dr.Google - ale wszyscy wiedzą jak bardzo zabawnie potrafi się wtedy zadziać...

Grzybków i kapusty nie lubię, ogórki zaś -podobnie jak łososia- uwielbiam. Może na rzecz mojej polskości przemówi fakt iż nie jestem w stanie przełknąć lutefisk...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok