Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
baga napisał:
jeśli się nie zadeklarujesz na jaki kościół chcesz dawać to twoje pieniądze idą na narodowy kościół norweski luterański automatycznie.Nikt się ciebie nie pyta ze skatu na co chcesz płacić

Jakos jest mi ciezko w to uwierzyc... mozesz to jakos udowodnic ?

Automatycznie ? I wszystkich azylantow i azjatyckie zony tez ??? I nikt nie zrobil zadymy w tym kraju dotychczas ? O come on !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Ronn, pomimo iż moje poglądy na KRK są takie, iż postanowiłem prewencyjnie w ogóle w tej dyskusji nie uczestniczyć, to jednak w tym przypadku Baga ma rację.

Pieniądze idą tam, gdzie zadeklarujesz. Jeśli nigdzie nie zadeklarujesz, to środki przekazywane są na Norweski Kościół Narodowy. Naprawdę.

Nawiasem mówiąc nie mam pojęcia skąd różne radosne twórczości typu Kalviński Kościół Norweski i tym podobne... Kalvini to Kalvini, Babtyści to Baptyści, Katolicy to Katolicy a Norweski Kościół Narodowy to Norweski Kościół Narodowy.

Przy okazji to tu jest klucz do problemy: czemu Norwegowie nie popuszczą. Nie popuszczą, bo Norwegowie szanują Króla. A co Król ma z tym wspólnego? Otóż bardzo dużo, bo Król Osobą Majestatu stoi na czele Norweskiego Kościoła Narodowego. Więc jak już pisałem, sytuacja wygląda tak, że Katolicy próbowali wy.... Króla na 50 milionów koron...

Jeśli tak się na to spojrzy, to można łatwo zrozumieć, dlaczego Norwegowie nie popuszczą. Bo tu już nie chodzi ani o prawo, ani o pieniądze. Tu chodzi o to, że Króla należy szanować. Więc jeśli jakiś cwaniaczek postanowił -za przeproszeniem- wydymać Króla, to teraz zostanie tak wydymany, że przez kolejne 10 lat na tyłku bez jęknięcia nie usiądzie.

W imię zasad i dla przykładu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
cysiek2 napisał:
retier1 a byles w kosciele?
naprawde nie ma tam tablicy ogloszen?
nie ma wykazu imprez ,no wiesz typu msza ,pilgrzymka,wycieczki,choinka,mikolaj, sniadania ,obiady ?
nie ma gazetek po polsku ?



nie bądź śmieszny.....no chyba że uważasz mnie za całkiem tępego?
Przecież to wszystko musisz jeszcze Wesprzeć! Np. obiadek po niedzielnej mszy......tylko ....dziesiąt koron.
Chyba masz za mało fakultetów jeśli sądzisz że kościół da ci coś za darmo (w ramach twoich pieniędzy które dostają od państwa.....obojętnie jakiego!).To jest mafia na solidnych tysiącletnich filarach które wy budujecie swoim potem, a oni nawet nie chcą cie kopnąć w dupe w ostatniej drodze bez twojego grosza.
Wystarczy że ZUS mnie okradał ...... i zapewne będzie to jeszcze robić gdy tylko będzie miał okazje.

Także dajcie sobie już siana z tym chrzanieniem.
Myślący człowiek i tak zrobi to co dla niego będzie korzystniejsze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
a dlaczego ze skatu nie dzwonili do mnie i nie pytali się na jaki kościół pieniądze chcę przeznaczyć ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Co niektorzy uparli sie, ze jak sie nie zadeklaruje jako czlonek KK, to pieniadze pojda na KN (Kosciol Norweski). Nic bardziej blednego. Kilkakrotnie juz o tym pisalam, ale jak widac do nikogo to niedociera

Powtorze jeszcze raz: kazdy placacy podatki placi na wszystkie wyznania jakie istnieja w Norwegii.
Czy chce, czy niechce.
Na wyznania nie placi sie procentowo z podatkow. Kosciol Norweski przedstawia co roku budzet i dostaje na to pieniadze od panstwa. Nastepnie wylicza sie ile wychodzi na jednego zarejestrowanego wyznawce KN. Wychodzi to okolo 780 kr. na wyznawce. Taki sam parytet otrzymuja inne wyznania, czyli w tym przypadku 780 kr. na kazdego zarejestrowanego katolika, muzulmana, sw.jehowy czy buddyste.
Jezeli ktos zadeklaruje, ze NIE jest katolikiem, to te 780 kr. nie pojdzie automatycznie na inne wyznanie ( bo inne wyznania tez musza udowodnic ilu maja wyznawcow), tylko na cos innego, sp. szkole, opieke spoleczne, wojsko, krola, czy sluzby medyczne....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Jaki naiwny i naprawdę tępy, mamy tu na forum w większości, emigracyjny naród.
Co za informatyczna indolencja.
Jakiż to polski kościół katolicki w norwegi ?
Co za bzdura!
Kuria i biskupi katoliccy są rdzennymi norwegami, może tylko co niektórzy polscy kapłani z namaszczenia Rzymu, liżą stopy samemu biskupowi i tyle.
Może i nas polakierów, jest tu i ze sto tysiaków, tylko pytanie podstawowe, ilu z tych tysięcy, tak naprawdę chodzi co tydzień do kościoła i wspiera go, chociaż symboliczną koroną na tacę.
Moim zdaniem, to w większości czynnymi katolikami w norwegi są bardziej kolorowe nacje z Azji i innych regionów, niż napuszone polskie pospólstwo.
Wystarczy popatrzeć się na trzeźwo, na fizyczne msze katolickie w całej norwegi, a nie tylko w takich "metropoliach" jak Oslo, Trondheim, czy Stavanger. W takim Tromsø ilu jest tych "polskich"katoli, na narodowych mszach, ilu natomiast jest na pozostałych innych z niemcami lub "laotańczykami" włącznie.
To norweski biskup katolicki, dostanie w zadek, a jedynie polscy kapłani "źli doradczy" pójdą z torbami na misje w afryce, o ile pójdą gdziekolwiek.
To tylko przebiegły pan bogdan organista, zostanie bez kasy, za każdą mszę w okolicy Oslo, ponieważ katoliccy farorze, przestaną hojną ręką, płacić za żałosne wycie i dukanie na kościelnych organach. Ot taki sobie żałosny klimat, żywcem wzięty z polskiej prowincji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
kto zgłasza do skatu na jaki kościół chcesz płacić ja? Czy kościół jeśli ja to zgłaszając do skatu musze podać numer personalny, kto wie jaki oprócz mnie mam numer personalny w tym kraju ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Coraz wiecej rodakow krytykuje kosciol,juz przestalbyc podpora narodu a zamienil sie w czyraka na glinianych nogach,latam wsrod chmur i po niebie a tam starego dziadka co na chmurce siedzi nie widac co to kaze za zle a nagradza za dobre...tak na wieczorek polecam obejrzez "Finanse Watykanu"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
masz racje remigrant.... ten watek pokazuje jak ciemna masa jest polonia norweska... Ja na prawde sie nie dziwie ze tak nas szanuja w tym kraju jak tutaj takie cuda powstaja !!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ryszard Pobozny
(ikkekatolik)
Wiking
Nigdy juz wiecej ani grosza na polski kosciol katolicki . Tak jak przedstawiciele tegoz kosciola traktuja ludzi (wiernych) wola o pomste. Poza tym jako Polacy jestesmy przez ten kosciol wykleci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok