Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Dorota Lewandowska Tomasz Szymanski andrzej S Jan Henryk Wachala Xym.oslo Łukasz Ch bv drugastrona (5251 niezalogowanych)
57 Postów
kat ko
(dioniza01)
Nowicjusz
W tym roku kolezanka przywiozla swoje dzieci do Norwegii.Syn, byl w szoku jak po gimnastyce pan nauczyciel poszedl sie z nimi kapac pod prysznice NAGO!!!!!Powiedzial,ze wiecej nie pojdzie do szkoly.To moglabym podciagnac pod molestowanie a nie przyyulanie wlasnych dzieci!!!!!Ten system jest chory....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
183 Posty
Gamel Fazi Fazi
(GamelFazi)
Stały Bywalec
dioniza01 napisał:
W tym roku kolezanka przywiozla swoje dzieci do Norwegii.Syn, byl w szoku jak po gimnastyce pan nauczyciel poszedl sie z nimi kapac pod prysznice NAGO!!!!!Powiedzial,ze wiecej nie pojdzie do szkoly.To moglabym podciagnac pod molestowanie a nie przyyulanie wlasnych dzieci!!!!!Ten system jest chory....


Wlasnie takie poszanowanie kultury inych narodowosci mialem na mysli!!! A raczej kompletny brak poszanowania norm wychowawczych innych nacji niz norweska.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AMDB)
Wiking
to tak samo jak moj przedszkolak nie chciał dzis isc bo wczoraj sciagnieto mu spodnie i ogladano czy nie ma zadnych sladów......własnie sie tam wybieram i wypowiem sie na ten temat ze przez nich i ich zachowanie on nie chce wrecz boi sie isc do przedszkola bo nikt procz rodziców go nie oglada....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
163 Posty

(Avanti)
Stały Bywalec
AMDB napisał:
to tak samo jak moj przedszkolak nie chciał dzis isc bo wczoraj sciagnieto mu spodnie i ogladano czy nie ma zadnych sladów......własnie sie tam wybieram i wypowiem sie na ten temat ze przez nich i ich zachowanie on nie chce wrecz boi sie isc do przedszkola bo nikt procz rodziców go nie oglada....

i myślę ,że to dobry sposób na nich /interesować się codziennie wypytać dziecko jeśli dziecko opowie coś nie tak od razu iść i pytać co się dzieje a jak już jest smutne to można okazać swoje zniesmaczenie

opowiedz jak się tłumaczyły
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AMDB)
Wiking
tłumaczyły sie hm to wyszło co z czego ze niby maluch nie chciał sciagnac spodni i załorzyc ciuchy przeciw deszczowe na dwor.....ale zapytałam czemu opowiadał mi ze pani go ogladała i nie chce isc do przedszkola bo sie przestraszył ? a one były zdziwione ....tak jakby nie wiedziały co sie dzieje?!pozniej mi powiedziała ze jesli dziecko ma otarcia i siniaki to normalne bo w przedszkolu wszedzie chodza i w domu ma młodszego brata ktory go nieraz zadrapie itp.. jak powiedziałam ze ja sie przestraszyłam na temat barnevernt to ona ze nie mam czym sie martwic i bac...(.hm tak łatwo powiedziec)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AMDB)
Wiking
hm ale lepiej sie podpytywac i malucha i codziennie w przedszkolu o dziecko jakie jest itp bo roznie to bywa ....
ogołem ja to ja dalej sie boje bo niewiem czy powiedziały prawde ?czy poprostu zamydliły mi oczy ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Katarzyna Rybak
(Kasia Rybak)
Wiking
Ja i tak po takiej sytuacje bym ich obserwowala,wiesz co,siniaki i otarcia sa normalne,ale ja zawsze o jakis nowych informuje w przedszkolu,oni mnie rowniez,zeby uniknac takich sytuacji,a mysle,ze dziecko sobie tego nie wymyslilo...moja corcia trafila na bardzo fajne przedszkole i my rowniez nie mammy sobie nic do zarzucenia,ale z tych wszystkich historii nie mozna byc pewnym,ze nic takiego sie nie wydarzy,jednak uwazam,ze bardzo dobrze postapilas poruszajac ten temat w przedszkolu,bo gdyby Twoje dziecko powiedzialo,ze to Ty w domu tak zrobilas,to zapewne tak by sie nie skonczylo,wiec im rowniez trzeba pokazac,ze tak nie moze byc i ze sie nie poddamy i nie boimy,bedac pewnymi swoich racji oczywiscie,bo sami dobrze wiecie,ze istnieje wiele rodzin,w ktorych dzieci nie sa szczesliwe,niestety taka rzeczywiostosc.Jednak nie dajmy sie zwariowac i trzeba byc czujnym w kazdej sytuacji.Pozdrawiam wszystkich!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1660 Postów
kryss d
(kryss)
Maniak
Gamel Fazi napisał:
Mnie zastanawia jedno od dawna-co prawo miedzynarodowe mowi o adopcji dziecka z obywatelstwem kraju innego niz tego w ktorym to dziecko przebywa? Druga sprawa-dlaczego Polska placowka konsularna wraz z rzadem Polskim nie uruchomila jeszcze domu Polskiego z prawdziwego zdarzenia dla krzewienia naszej kultury,umozliwienia poznania zwyczajow panujacych w tym kraju,pomocy prawnej a moze nawet szkolnictwa dzieci w pelnym zakresie wg naszego programu edukacji?
Wypowiedz pana ministra spraw zagranicznych iz to sa plusy i minusy emigracji jest smieszna w kontekscie tych miliardow zlotowek ktore trafiaja z naszych kieszeni do budzetu panstwa. Trzeba tez zaznaczyc ze nie wszyscy jestesmy zafascynowani tym krajem az w tak wielkim stopniu aby ykladac sobie tutaj zycie i wielu z nas jest tutaj na chwile(2,3....5 lat) i chcemy wrecz domagamy sie pelnych praw obywatela Polski. poniewaz jestesmy goscmi oczywiscie musimy szanowac i przestrzegac prawa tego kraju ale tez jako gosc mamy prawo domagac sie poszanowania naszej kultury a zatem tez sposobu wychowania dziecka wg naszym kulturowych standartow.


fazi-mysle ze jak napiszesz do mikolaja to prawdopodobienstwo spelnienia tych zyczen bedzie znacznie wieksze.

co do prawa miedzynarodowego.to owszem lamia ,karta praw dziecka ,karta praw podstawowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty
Lukasz .
(Blok)
Stały Bywalec
No cóż trzeba powiadomić Amnesty International
i proszę państwa musimy przeciwastawić się takim praktykom, wraz ze wszystkimi nacjami migranatów mieszkających w Norwegii przy wspólpracy Norwegów trzeba się sprzeciwstawić, jeżeli wielu ludzi poinformuje Amnesty International w zwykłym e-mailu to oni muszą cos zrobić, trzeba wywrzec nacisk na Rząd Norwegii, bo łamanie praw człowieka nie powinno mieć miejsca we współczesnym świecie i łamanie Konwencji o prawach dziecka.

pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_prawach_dziecka

amnesty.org.pl/index.php?id=85

www.knut.com/ ---blog poświęconym nieprawidłowościom w funkcjonowaniu urzędu BV
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Davidzx napisał:No cóż trzeba powiadomić Amnesty International
... BOJOWNIK OD SIEDMIU BOLEŚCI ...!
Jak widać , to sam też , nie bardzo daleko , odbiegasz od swojej Partnerki z która masz Dziecko .
---
Jeżeli już na początku jesteś taki gieroj , to proponuję nie przyjeżdżać tu do Norge ...
A JUŻ W OGÓLE Z DZIECKIEM ...!!! .
---
To takie moje prywatne spostrzeżenie .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok