Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
tokija napisał:
Hej. Nie słuchaj pitolenia tych starych pryków, bo jak zwykle podejście \"nie znam się to się wypowiem\". Dziecko ma obowiązek szkolny i jak już się gdzieś zabukujecie z adresem to kieruj się do najbliższej szkoły i powiedz, że przyjechałaś z dzieckiem, ale jesteś w trakcie załatwiania formalności związanych z pobytem. Nikt o pracę Cię pytać nie będzie. Jeśli Ci powiedzą, że nie ma miejsca w szkole (ja swojej córce załatwiałam już teraz w kwietniu i już było kiepsko z miejscami) to albo oni znajdą najbliższą szkołę, w której są miejsca, albo idź do komuny i oni powinni znaleźć. Nie ma tak, że dziecko nie chodzi do szkoły. W sumie Wasza sytuacja ich nie interesuje zbytnio, dziecko uczyć się musi, jeżeli planujecie pobyt dłuższy niż 3 m-ce. I jeszcze raz mówię - nie słuchaj ględzenia tych starych pryków. Nic tylko zniechęcają. A kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana
bardzo dziekuje takie slowa buduja... czy jesli mamy z mezem nr personalny jest to rownoznaczne z tym ze nie musze juz o to zabiegac tylko szukac pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
wiem ze może to być dziwne dla wielu ze chcemy wyjechać razem i ze to szlenstwo, albo ze niech jedno najpierw pojedzie.....blablabla..... słowa słowa i słowa.... jestem zmeczona tym rozmyślaniem....podoba mi się ten szampan, i to prawda ze swiat należy do odważnych, choć bardzo się boje to moje perspektywy w Polsce zaczynają zaciskac mi petle na szyji....za chwile będę musiala sprzedać mieszkanie, isc do pracy za może 2 tys......etc boje się jechać do Norwegii - bo to chyba normalne, ale chyba jeszcze bardziej boje się zostać w polsce......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
nie chodzi mi o to ze mamy z mezem nr personalny, czy w takiej sytuacji możemy bez problemu zatrzymać się w Norwegii dluzej niż te 3 miesiące?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
kangaroo2 napisał:
nie chodzi mi o to ze mamy z mezem nr personalny, czy w takiej sytuacji możemy bez problemu zatrzymać się w Norwegii dluzej niż te 3 miesiące?

A nie mozesz zatrzymac sie gdzies indziej? W krolestwie kryzys i zbyt duzo polakow.
Obawiam sie, ze nie bedziesz pozytywnie rozczarowana po przyjezdzie tutaj.

No, ale ja sie nie znam, bo wredna polonorka jestem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
A nie mozesz zatrzymac sie gdzies indziej? W krolestwie kryzys i zbyt duzo polakow.
Obawiam sie, ze nie bedziesz pozytywnie rozczarowana po przyjezdzie tutaj.

No, ale ja sie nie znam, bo wredna polonorka jestem.[/quote]

wiesz ze to glupia odpowiedz jest......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
Josephvol.2 napisał:
kangaroo2 napisał:
wiem ze może to być dziwne dla wielu ze chcemy wyjechać razem i ze to szlenstwo, albo ze niech jedno najpierw pojedzie.....blablabla..... słowa słowa i słowa.... jestem zmeczona tym rozmyślaniem....podoba mi się ten szampan, i to prawda ze swiat należy do odważnych, choć bardzo się boje to moje perspektywy w Polsce zaczynają zaciskac mi petle na szyji....za chwile będę musiala sprzedać mieszkanie, isc do pracy za może 2 tys......etc boje się jechać do Norwegii - bo to chyba normalne, ale chyba jeszcze bardziej boje się zostać w polsce......

Pomysleliscie o dziecku które będzie narażone na wielki stres przy przeprwadzce do nowego kraju w którym nie macie nic pewnego?! Może się okazać że za kilka miesięcy będziecie musieli się wyprowadzić z NO jeśli pracy nie będzie.

wlasnie staram sie myslec o dziecku.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów

(cysiek4)
Stały Bywalec
numery macie, jezyk znacie a nie wiecie jakie sa warunki w norge?
dziwne albo kolejna prowokacja


musieliscie juz pracowac w norge ,jakie zawody i doswiadczenie macie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
Josephvol.2 napisał:
kangaroo2 napisał:
nie chodzi mi o to ze mamy z mezem nr personalny, czy w takiej sytuacji możemy bez problemu zatrzymać się w Norwegii dluzej niż te 3 miesiące?

Norwegia jest w Schengen, wiec nie ma jak tego sprawdzić że jesteście cały czas na miejscu, nikt w to nie wnika, to nie antypody.
Koszty życia są wystarczająco duże żeby ludzie sami stąd wyjeżdżali po kilku miesiącach bez pracy.
Tych pieniędzy za mieszkanie z Polski wam po roku braknie.

Widze ze nie wielu jest tu ludzi, ktorzy patrza w przyszlosc z jakims choc drobnym optymizmem - to jest typowe dla polakow.... a niby jak wy wszyscy znalezliscie sie w norwegii - bez trudu, czy wysilku??????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Beata Woźniak
(kangaroo2)
Wiking
cysiek4 napisał:
numery macie, jezyk znacie a nie wiecie jakie sa warunki w norge?
dziwne albo kolejna prowokacja


musieliscie juz pracowac w norge ,jakie zawody i doswiadczenie macie?


nie prowokacja....pracowaliśmy ale było to 5 lat temu na wariackich papierach i praca była sezonowa na szczycie góry w odcięciu od realiów, potem koniec i powrot do polski. 5 lat jesteśmy w tym samym miejscu i zalujemy tego powrotu....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
187 Postów

(cysiek4)
Stały Bywalec
to jakie macie numeru ? D nummer ?
zawod? doswiadczenie?
co robiliscie na tej gorze? Badanie jakości górotworu, obmurza szybowego i obudów kamiennych Georadarem? a moze badaniami szczelinowatości górotworu za pomocą sondy
aerometrycznej ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok