Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

49 Postów
Nowicjusz
Są tutaj jacyś zapaleńcy z Oslo którzy uganiają się po rzeczkach i jeziorkach ze spinem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
save87 napisał:
Są tutaj jacyś zapaleńcy z Oslo którzy uganiają się po rzeczkach i jeziorkach ze spinem?
Raczej ... NIE MA , ponieważ w Norge , na rzeki i jeziora , trzeba mieć wykupioną "licencję" .
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
49 Postów
Nowicjusz
gabriel napisał:
save87 napisał:
Są tutaj jacyś zapaleńcy z Oslo którzy uganiają się po rzeczkach i jeziorkach ze spinem?
Raczej ... NIE MA , ponieważ w Norge , na rzeki i jeziora , trzeba mieć wykupioną "licencję" .
---


Myślę że prawdziwi wędkarze nie zwracają uwagi na takie koszta które uważam są praktycznie takie same jak u nas w kraju. Ale faktycznie może masz i rację.

Szkoda że ciężko tutaj spotkać kogoś z podobnymi zainteresowaniami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
save87 napisał:...Myślę że prawdziwi wędkarze nie zwracają uwagi
Cóż , jak na razie , Myślenie jeszcze Nic nie kosztuje ...
---
Z mojej luźnej obserwacji , zauważyłem iż Ludzie , którzy parają się łowieniem ryb w Mojej Wiosce , dzielą się na tych :
- Którzy , każda złowioną sztukę , bezwzględnie patroszą i do reklamówki .
Nawet jak branie ma co minutę , to nie przestanie , pomimo iż Reklamówka pełna po brzegi ...!
- Którzy , złowią jedną i dalej nie łowią ...
- Którzy , każdą złowioną sztukę delikatnie wyhaczają i wypuszczają do wody , przedtem robią zdjęcie .
- Którzy potrafią "UTOPIĆ" ponad 50 przynęt / sztuczne rybki / i nadal idą do sklepu i opróżniają półkę zawzięcie z tego towaru .
---
Na rzece i jeziorze Jeszcze Nie byłem i raczej nie będę , Nie kręci Mnie takie spędzanie wolnego czasu .
---
Na Fiordzie i owszem , jednak nie mam jeszcze żadnej łódki nawet takiej na wiosła ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
49 Postów
Nowicjusz
No to ja raczej zaliczam się do tych dwóch ostatnich grup co podałeś CATCH & RELEASE.

Ja w tym roku zakupiłem również muchówkę i mam zamiar trochę podszkolić się w tej metodzie, tylko niech w końcu puszczą te cholerne lody na jeziorkach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
49 Postów
Nowicjusz
Dzisiaj dwie godzinki na rzeczce na północ od Bogstadvannet, bez kontaktu z rybą i dość ciekawa rozmowa z kolesiem z OFA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(jaraz)
Nowicjusz
ja dzisiaj tez bez efektów a bylem na fiordzie w Vettre, duzy wiatr i jeden maly dorsz na krewetke.
Wymyslilem tez sposob zeby nie spadala z kotwicy, robie tak jakby przypon o dlugosci ok 10-15 cm i z jednej strony robie pentelke a z drugiej zawiazuje agrafke, pentelke zahaczam za wystający grot z krewetki i owijam ją zylka tak zeby nie bylo luzu i na koncu agrafke zahaczam o ucho od kotwicy taki patent.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
mozesz zastosowac tez cienki drut lowi ktos na koguty w norge?metoda opadu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(jaraz)
Nowicjusz
stosujesz drut, nie odstrasza to ryby??zylki wyda mi sie ze tak nie widac jak drutu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
cieki miedziany moze byc z cewki jest ok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok