Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
8 Postów
Maria B-G
(mery83)
Wiking
przepraszam za literówkę Public Relations
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
A co to za dziwo dwustopniowy doktorat?

Robię z biochemii. Ogólnie badanie białek i enzymów za pomocą spektrometrii masowej oraz elektronowego rezonansu paramagnetycznego. To tak w skrócie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria B-G
(mery83)
Wiking
Mój dr robię na KUL - u, a katedra z edukacji medialnej znajduje się na wydziale teologii, a tam jest dwa stopnie I szy to lic. kościelny i po jego obronie czyli napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminów mogę zakończyć edukacje jako mgr.lic lub dalej kontynuować zdać język obcy i jeden przedmiot z wielu do wyboru i bronić dr. Przez pierwsze dwa lata zbierasz materiały, prowadzisz zajęcia na uczelni itd, dodatkowo robię studia podyplomowe z dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością PR i reklama. Stąd taka rozbieżność, a e mieszkam w Lublinie to poszłam na KUL, bo na innych uczelniach w Lublinie nie było możliwości robić dr z PR. W grę wchodziła Warszawa, ale bym musiała się tam na trochę przenieść, ale nie chciałam kursować między dwoma miastami stąd taki wybór A biochemia jest ciekawa nawet dla takiego laika jak ja i na czasie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
breemason napisał:
anatol napisał:


tu wszyscy siedzą na socjalu i zaczyna go brakować więc sory ,musisz przyjechać i pracować
albo codziennie stać w kolejce po socjal z miską po zupę i kromala ,ale ostrzegam zimno tak stać.
Tak w ogóle jak lądujesz w norge to tak jak byś od razu do raju trafiła.



Chyba masz jakieś trefne informacje, bo w Norwegii większość Polaków pracuje, a na "socjalu" siedzą tylko Ci, którym się należy (czytaj: żony, dzieci, osoby uczące się - takie jak ja) - to są "dodatki" do osób ciężko za***dalających na stoczni tak jak mój facet.
Skoro Ty uważasz, że w Norwegii tylko siedzi się na socjalach to może znasz samych nierobów, którym sam jesteś.
Czy ktoś rozgarnięty i kompetentny pomoże mi?

moge jej juz cos dojebac czy nadal chcecie byc mili bo tak wypada????
trzeba ja sprowadzic na ziemie poki jest jeszcze mloda w miare - pozniej to juz bedzie za pozno.... szkoda chlopa ktory bedzie pozniej trzymal takiego wyksztalconego nieroba w domu....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
zapraszamy cudownie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
mery83 napisał:
Mój dr robię na KUL - u, a katedra z edukacji medialnej znajduje się na wydziale teologii, a tam jest dwa stopnie I szy to lic. kościelny i po jego obronie czyli napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminów mogę zakończyć edukacje jako mgr.lic lub dalej kontynuować zdać język obcy i jeden przedmiot z wielu do wyboru i bronić dr. Przez pierwsze dwa lata zbierasz materiały, prowadzisz zajęcia na uczelni itd, dodatkowo robię studia podyplomowe z dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością PR i reklama. Stąd taka rozbieżność, a e mieszkam w Lublinie to poszłam na KUL, bo na innych uczelniach w Lublinie nie było możliwości robić dr z PR. W grę wchodziła Warszawa, ale bym musiała się tam na trochę przenieść, ale nie chciałam kursować między dwoma miastami stąd taki wybór A biochemia jest ciekawa nawet dla takiego laika jak ja i na czasie

Nie bardzo lapie... Czy to znaczy, ze po napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminu masz tytul mgr., a jezeli zdasz jeszcze egzamin z jezyka obcego i jescze jednego przedmiotu, to mozesz bronic prace doktorska ?! To jakies niesamowite "skroty"
Czyli z licencjatu bezposrednio na doktorat ???!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Makaryna napisał:
mery83 napisał:
Mój dr robię na KUL - u, a katedra z edukacji medialnej znajduje się na wydziale teologii, a tam jest dwa stopnie I szy to lic. kościelny i po jego obronie czyli napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminów mogę zakończyć edukacje jako mgr.lic lub dalej kontynuować zdać język obcy i jeden przedmiot z wielu do wyboru i bronić dr. Przez pierwsze dwa lata zbierasz materiały, prowadzisz zajęcia na uczelni itd, dodatkowo robię studia podyplomowe z dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością PR i reklama. Stąd taka rozbieżność, a e mieszkam w Lublinie to poszłam na KUL, bo na innych uczelniach w Lublinie nie było możliwości robić dr z PR. W grę wchodziła Warszawa, ale bym musiała się tam na trochę przenieść, ale nie chciałam kursować między dwoma miastami stąd taki wybór A biochemia jest ciekawa nawet dla takiego laika jak ja i na czasie

Nie bardzo lapie... Czy to znaczy, ze po napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminu masz tytul mgr., a jezeli zdasz jeszcze egzamin z jezyka obcego i jescze jednego przedmiotu, to mozesz bronic prace doktorska ?! To jakies niesamowite "skroty"
Czyli z licencjatu bezposrednio na doktorat ???!!!!


Nasza mery cisnie bajery
Na KULu studia doktoranckie trwaja tyle ile na innych ubiwersytetach - 8 semestrow.
Poza tym na KULu nie ma czegos takiego jak katedra edukacji medialnej na wydziale teologii. Jest natomiast katedra kultury medialnej w instytucie dziennikarstwa i komunikacji spolecznej na wydziale Nauk Spolecznych.
Jezeli chodzim o strukture na wydziake Teologii to przedstawia sie nastepujaco:
Instytut Nauk Biblijnych
Instytut Teologii Fundamentalnej
Instytut Teologii Dogmatycznej
Instytut Teologii Moralnej
Instytut Teologii Duchowości
Instytut Ekumeniczny
Instytut Historii Kościoła i Patrologii
Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki
Instytut Muzykologii
Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej
Instytut Liturgiki i Homiletyki
Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych
Ośrodek Wyższej Kultury Religijnej
Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum UCRAINICUM

Studia na KUlu dostepne sa I stopnia (licencjat 6 smestrow), IIstopnia (magister 4 semestry), jednolite magisterskie 10 semstrow, podyplomowe ( po mgr) i doktoranckie


Mery, wstaw linka z tym twoim kierunkiem, bo byc moze ja sie pomylilam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(sih87)
Maniak
Hilton napisał:
Makaryna napisał:
mery83 napisał:
Mój dr robię na KUL - u, a katedra z edukacji medialnej znajduje się na wydziale teologii, a tam jest dwa stopnie I szy to lic. kościelny i po jego obronie czyli napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminów mogę zakończyć edukacje jako mgr.lic lub dalej kontynuować zdać język obcy i jeden przedmiot z wielu do wyboru i bronić dr. Przez pierwsze dwa lata zbierasz materiały, prowadzisz zajęcia na uczelni itd, dodatkowo robię studia podyplomowe z dziennikarstwa i komunikacji społecznej ze specjalnością PR i reklama. Stąd taka rozbieżność, a e mieszkam w Lublinie to poszłam na KUL, bo na innych uczelniach w Lublinie nie było możliwości robić dr z PR. W grę wchodziła Warszawa, ale bym musiała się tam na trochę przenieść, ale nie chciałam kursować między dwoma miastami stąd taki wybór A biochemia jest ciekawa nawet dla takiego laika jak ja i na czasie

Nie bardzo lapie... Czy to znaczy, ze po napisaniu pracy lic i zdaniu egzaminu masz tytul mgr., a jezeli zdasz jeszcze egzamin z jezyka obcego i jescze jednego przedmiotu, to mozesz bronic prace doktorska ?! To jakies niesamowite "skroty"
Czyli z licencjatu bezposrednio na doktorat ???!!!!


Nasza mery cisnie bajery
Na KULu studia doktoranckie trwaja tyle ile na innych ubiwersytetach - 8 semestrow.
Poza tym na KULu nie ma czegos takiego jak katedra edukacji medialnej na wydziale teologii. Jest natomiast katedra kultury medialnej w instytucie dziennikarstwa i komunikacji spolecznej na wydziale Nauk Spolecznych.
Jezeli chodzim o strukture na wydziake Teologii to przedstawia sie nastepujaco:
Instytut Nauk Biblijnych
Instytut Teologii Fundamentalnej
Instytut Teologii Dogmatycznej
Instytut Teologii Moralnej
Instytut Teologii Duchowości
Instytut Ekumeniczny
Instytut Historii Kościoła i Patrologii
Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki
Instytut Muzykologii
Instytut Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej
Instytut Liturgiki i Homiletyki
Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych
Ośrodek Wyższej Kultury Religijnej
Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum UCRAINICUM

Studia na KUlu dostepne sa I stopnia (licencjat 6 smestrow), IIstopnia (magister 4 semestry), jednolite magisterskie 10 semstrow, podyplomowe ( po mgr) i doktoranckie


Mery, wstaw linka z tym twoim kierunkiem, bo byc moze ja sie pomylilam...


Też się zdziwiłem, jednak poszperałem. KUL jest uczelnią katolicką działającą na prawach papieskich. Naukach teologicznych i kościelnych jest takie coś jak licencjat naukowy. Jest to stopień wyższy od magistra teologii, a niższy od doktora teologii. Chyba stąd to nieporozumienie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Nie chodzi o nieporozumienie w sprawie doktoratu tylko w sprawie katedry z edukacji medialnej, znajdującej sie według mery na wydziale teologii. Prosiłam, aby dała linka do tego, bo czegoś podobnego na KULu nie ma . Jest katedra kultury medialnej na WNS.
Niektórzy doktoranci są totalnie zakreceni, ale żeby nie wiedzieć co sie studiuje i gdzie ?

Swoją droga tytuł naukowy z uczelni kościelnej... To jest paradoks niech sobie ktoś bedzie i profesorem zwyczajnym teologii, tylko kto to bedzie traktował poważnie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
sih87 napisał:
[quote]Hilton napisał:
[quote]Makaryna napisał:
[quote]mery83 napisał:


Też się zdziwiłem, jednak poszperałem. KUL jest uczelnią katolicką działającą na prawach papieskich. Naukach teologicznych i kościelnych jest takie coś jak licencjat naukowy. Jest to stopień wyższy od magistra teologii, a niższy od doktora teologii. Chyba stąd to nieporozumienie


No coz, kosciol katolicki ma zawsze "z gorki"
egzamin z jezyka, i juz....... doktor
To by tlumaczylo poziom wypowiedzi niektorych "profesorow" katolickich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok