Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

3511 Postów

(sih87)
Maniak
Makaryna napisał:
[quote]sih87 napisał:
[quote]Hilton napisał:
[quote]Makaryna napisał:
mery83 napisał:


Też się zdziwiłem, jednak poszperałem. KUL jest uczelnią katolicką działającą na prawach papieskich. Naukach teologicznych i kościelnych jest takie coś jak licencjat naukowy. Jest to stopień wyższy od magistra teologii, a niższy od doktora teologii. Chyba stąd to nieporozumienie


No coz, kosciol katolicki ma zawsze "z gorki"
egzamin z jezyka, i juz....... doktor
To by tlumaczylo poziom wypowiedzi niektorych "profesorow" katolickich


A z nimi to różnie bywa, niektórzy mówią mądrze, a inni nie. Z resztą na każdej uczelni są tacy profesorowie i doktorzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria B-G
(mery83)
Wiking
Witam Już wyjaśniam
Są to studia doktoranckie 4 letnie ale jak to na Wydziale Teologii (dwa stopnie ze względu na to, że KUL podlega pod Watykan, stąd ten lic. kościelny)najpierw bronisz licencjat a potem dr. Czyli pierwsze 2 lata zdajesz normalnie egzaminy (sesja), szukasz materiałów na dr, robisz badania, projekty naukowe, prowadzisz zajęcia. Na 2 roku w maju bronisz licencjatu czyli piszesz pracę lic i zdajesz egzamin z 2 lat tak około 60-80 tez z różnych dziedzin, które miałeś przez te 2 lata, obrona musi być na 4.5, aby móc kontynuować dr. Po obronie zatwierdzasz temat dr(wcześniej nie możesz)piszesz go i do 4 roku oprócz napisania doktoratu musisz zdać egzamin z jednego języka obcego oraz wybranego przedmiotu do wyboru(od filozofii, po pedagogikę, socjologię, psychologię itd). Co do poziomu wykształcenia to jest on różny księża mają go zazwyczaj niższy mniej się przykładają i rzadziej w cokolwiek angażują. Jeśli chodzi o edukację medialną to jest ona na wydziale teologii w instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki w katedrze Wspłóczesnych
Form Przekazu wiary jako specjalizacja edukacja medialna, ale ta katedra za niedługa ma mieć nazwę katedra edukacji medialnej jest to w trakcie zmian
www.kul.pl/katedra-wspolczesnych-form-pr...wiary,art_33731.html
Ta katedra powstała wcześniej w 1992 niż ta na dziennikarstwie. Stąd rozbieżności.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria B-G
(mery83)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(pawsyk11)
Wiking
zmień narzeczonego i nie nękaj ludzi. Co za tekst?! mój narzeczony emigruje, ludzie też mam to zrobić?
RATUNKU
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok