Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
XXX moja sprawa, pisales ze musze wymienic prawko PL na norweskie i wyrobic pierwsza kwalifikacje za 36tys, potem pisales ze nie moge jezdzic zawodowao na CE.... Ale ja nie jezdze zawodowo i nie bede jezdzil. Pytam jako prywatna osoba do celow wlasnych. Nie wytrabialem zadnych kwalifikacji w PL bo mi nie potrzebne. A B C mialem od ponad 10 lat a teraz w lipcu zdalem na E do C i mam nowy blankiet z data 7 lipiec 2016. Czy jezdzac tylko na kat A i B musze wymienic ten blankiet???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Ciekawa dyskusja na forum.
Ale z faktem o którym ty mowisz zgadzam sie i tym spotkałem w Norge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
popiolek4 napisał:
XXX moja sprawa, pisales ze musze wymienic prawko PL na norweskie i wyrobic pierwsza kwalifikacje za 36tys, potem pisales ze nie moge jezdzic zawodowao na CE.... Ale ja nie jezdze zawodowo i nie bede jezdzil. Pytam jako prywatna osoba do celow wlasnych. Nie wytrabialem zadnych kwalifikacji w PL bo mi nie potrzebne. A B C mialem od ponad 10 lat a teraz w lipcu zdalem na E do C i mam nowy blankiet z data 7 lipiec 2016. Czy jezdzac tylko na kat A i B musze wymienic ten blankiet???

Ok to prywatnie to prawko co miales bylo wazne i mogles na nim jezdzic. Teraz wymianilaes blankiet wiec caly blankiet jest nie wazny - w swietle norweskich prepisow nie masz prawka wcale i jak trafisz na douczonego policjanta to je stracisz.
Sprawa nr 2 ze kat E jest nie wazna ani w PL ani w NO bo i na kursie w PL sklamales w oswiadczeniu miajsca zamieszkania i w wydziale komunikacji wyrabiajac nowy blankiet.
*-*-*
Gdybys uwaznie czytal to doszedl bys do wniosku ze cale prawko jest niewazne i wydane za poswiadczeniem nie prawdy a jesli je wymienisz na norweskie to nie uznaja ci E wcale .
Bedziesz mial wydane Norweskie jedynie A,B,C ale wazne i to sie liczy wiec polecam wymiane poki je jeszcze masz w rece i cie nie zlapali.
*-*-*
Nie bedzie bolalo - chyba ca. 300 koron za wydanie prawka, zdjecie na miejscu robia sami. Dostaniesz karteczke tzw tymczasowe norweskie prawko od reki i bedziesz sobie spokojnie czekal na norweski odpowiednik ale bedziesz juz mial wazne norweskie prawko w rece tego samego dnia i nawet z E kategoria bo poki Polska nie odpowie na zapytanie ( 1 - 5 mies ) to nie moga ci nie uznac kat E wiec do tego czasu wydadza ci takie jak masz. Dopiero jak polska odpisze to sprawdza daty wjazdu i date wydania i wtedy pozbawia cie wszystkiego co zrobiles po przyjezdzie do NO !!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Dzięki. Może na norweskie się w polandzie punktów nie nałapie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
popiolek4 napisał:
Dzięki. Może na norweskie się w polandzie punktów nie nałapie...

No mozna zaper...c bezkarnie nawet w zabudowanym bo zabrac norweskiego nie moga bo tylko kraj jaki wydal moze to zrobic chyba ze wyrazisz zgode ( nie dotyczy jazdy po % ) Dostaniesz zakaz jazdy w PL na 3 miesiace ale prawka nie tracisz a po NO smigasz na legalu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Dariusz R
(darservice)
Początkujący
Wszystko zalezy od Boatest , bo musisz go dostarczyc przy skladaniu wniosku o wymiane
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
jan gal
(jano73)
Nowicjusz
Witam ,a mam pewnie dla was takie proste pytanie jak wogule wyglada wymienienie prawka z polskiego na norweskie i gdzie sie to zalatwia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
tomek tomek
(ttt)
Wiking
czesc.prawa jazdy to nie musisz wymieniac, ja jezdze na starym 12 letnim.chyba ze pracujesz w norwegii zawodowo wiecej niz 5 lat to wtedy musisz zmienic. do tego prawa jazdy musisz sobie zrobic tylko karte kwalifikacji kierowcy.mowie oczywiscie o kierowcy ciezarowki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Jest jeszcze lepszy temat z wymiana prawka. Wlasnie dzwonilem do kumpla ktory mi wydawal osobiscie prawko w urzedzie i pytalem czy podpisywalem pismo ze przebywam 185 dni w kraju i potwierdzil ze tak. Poprostu zagadalismy sie i tyle i nie przywiazalem do tego wagi. Taraz mi dopowiedzial ze mozliwe jest ze moge to prawko wymienic w norwegii ale dopiero po uplywie 185 dni od daty wydania, mówi ze slyszal o takim przypadku. Normalnie porażka...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
popiolek4 napisał:
Jest jeszcze lepszy temat z wymiana prawka. Wlasnie dzwonilem do kumpla ktory mi wydawal osobiscie prawko w urzedzie i pytalem czy podpisywalem pismo ze przebywam 185 dni w kraju i potwierdzil ze tak. Poprostu zagadalismy sie i tyle i nie przywiazalem do tego wagi. Taraz mi dopowiedzial ze mozliwe jest ze moge to prawko wymienic w norwegii ale dopiero po uplywie 185 dni od daty wydania, mówi ze slyszal o takim przypadku. Normalnie porażka...

NOM dokladnie Panowie i Panie i zarty sie koncza bo jak widac pojawiaja sie posty ktore wreszcie potwierdzja to co pisze a pewnie jeszcze kilka wjedzie a ilu ludzi wyslalo zony do PL na kurs prawka ??? pewnie setki i wszystko w dupe - psu na bude ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok