Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Dzięki za wiele informacji od Ciebie.
Dla mnie są też ważne bo muszę zrobić nowe szkolenie i psychologa na przedłużenie uprawnienia do przewozu osób.
Wiec i nowe prawko do wydania w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
ttt napisał:
czesc.prawa jazdy to nie musisz wymieniac, ja jezdze na starym 12 letnim.chyba ze pracujesz w norwegii zawodowo wiecej niz 5 lat to wtedy musisz zmienic. do tego prawa jazdy musisz sobie zrobic tylko karte kwalifikacji kierowcy.mowie oczywiscie o kierowcy ciezarowki.

Dodam ci ciekawostke kolego a w weekend podam ci podstawe prawna bo dzis nie mam czasu.
*-*-*-*-*
Jesli prawko masz 12 letnie to tez mozesz miec problem bo konwencja zezwala ci jezdzic jak powiedzialem ile chcesz poki wydane bylo przed przyjazdem ALE jesli prawojazdy jest nowego typu czyli EOG/EOS/UE 2 zdjecia i unijna flaga nad zdjeciem + 2 jezyki opisu ( angielsk + macierzysty ) Jesli prawno masz 12 letnie to masz je tylko po polsku i z jednym zdjeciem z polska flaga i to nie zezwala ci na jazde tu bo norge nie jest w UE jako tako a tego czepiala sie mnie policja nawet w wloszech.
Nie moglem we wloszech prowadzic auta na wloskich numerach na tego typu prawku i to samo jest tu tylko z tytulu tego ze NO nie jest w UE to nie mozesz jezdzic ani Polskim ani Norweskim autem. To tez bedzie do czasu az sie trafi douczony policjant ....
Wiem ze nie dostarczam wam raczej pozytywnych informacji ale lepiej wiedziec niz nie wiedziec ))
Ten przepis nie jest nowy bo jeszcze jak bylem w PL instruktorem nauki jazdy to juz o tym slyszalem ze ludzie maja problemy ze starym prawkiem nie unijnym za granica.
Podstawe prawna podesle w weekend zeby nie bylo ....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
No ja mam nowe , ale juz dwa lata w Norge i jak zrobię nowe uprawnienia w Polsce na przewóz osób to od razu planuje wymienić polskie prawko na norweskie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
tu macie fajny przyklad praktyczny tego co pisalem wyzej gdzie jest swietnie opisane na przykladzie niemiec :

wypadeksamochodowywniemczech.pl/prawo-ja...-ominac-idiotentest/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
kamilio napisał:
ttt napisał:
czesc.prawa jazdy to nie musisz wymieniac, ja jezdze na starym 12 letnim.chyba ze pracujesz w norwegii zawodowo wiecej niz 5 lat to wtedy musisz zmienic. do tego prawa jazdy musisz sobie zrobic tylko karte kwalifikacji kierowcy.mowie oczywiscie o kierowcy ciezarowki.

Dodam ci ciekawostke kolego a w weekend podam ci podstawe prawna bo dzis nie mam czasu.
*-*-*-*-*
Jesli prawko masz 12 letnie to tez mozesz miec problem bo konwencja zezwala ci jezdzic jak powiedzialem ile chcesz poki wydane bylo przed przyjazdem ALE jesli prawojazdy jest nowego typu czyli EOG/EOS/UE 2 zdjecia i unijna flaga nad zdjeciem + 2 jezyki opisu ( angielsk + macierzysty ) Jesli prawno masz 12 letnie to masz je tylko po polsku i z jednym zdjeciem z polska flaga i to nie zezwala ci na jazde tu bo norge nie jest w UE jako tako a tego czepiala sie mnie policja nawet w wloszech.
Nie moglem we wloszech prowadzic auta na wloskich numerach na tego typu prawku i to samo jest tu tylko z tytulu tego ze NO nie jest w UE to nie mozesz jezdzic ani Polskim ani Norweskim autem. To tez bedzie do czasu az sie trafi douczony policjant ....
Wiem ze nie dostarczam wam raczej pozytywnych informacji ale lepiej wiedziec niz nie wiedziec ))
Ten przepis nie jest nowy bo jeszcze jak bylem w PL instruktorem nauki jazdy to juz o tym slyszalem ze ludzie maja problemy ze starym prawkiem nie unijnym za granica.
Podstawe prawna podesle w weekend zeby nie bylo ....


Udalo mi sie wystukac jeden tips dla ciebie juz dzis :
evewnorwegii.blogspot.no/2011/08/zagrani...azdy-w-norwegii.html

****** Dokumenty, na których brakuje tłumaczenia angielskiego muszą być suplementowane międzynarodowym prawem jazdy, by były ważne w Norwegii. ****
- Miedzynarodowego pewnie nie masz wydanego przed przyjazdem ??? nwet gdyby to ono chyba jest wazne 2 lata. Na moje oko nie masz faktycznie uprawnien wcale ...

OBS !!! - czytajcie komentarze pod tym zalinkowanym tekstem ile tam ludzi juz stracilo uprawnienia na drodze w NO w latach od 2012 do 2014 a co dopiero dzis w 2016 ....

Norwegia oczami Eve: Zagraniczne prawo jazdy w Norwegii evewnorwegii.blogspot.no
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Moży by tak MN opisała ten tamat na głównej stronie zwięźle i dokładnie... W końcu jest o czym poinformować polonie. Skoro zawodowi kierowcy się wahaja w temacie, to dopiero co maja powiedzieć inne osoby....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
140 Postów
Robert .
(BilXtra)
Stały Bywalec
Właśnie dzwonilismy do vegvesen. Potwierdzili to co do tej pory napisane. W moim przypadku stwierdzili że sklamalem z Pl urzedzie i kategorie zdane w tym roku i dopisanie stracę w No. Czyli wykreśla mi BE, CE, T.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
popiolek4 napisał:
Właśnie dzwonilismy do vegvesen. Potwierdzili to co do tej pory napisane. W moim przypadku stwierdzili że sklamalem z Pl urzedzie i kategorie zdane w tym roku i dopisanie stracę w No. Czyli wykreśla mi BE, CE, T.

No jak widac ludziska ja wam zle nie chce tylko pisze jak jest bo wiele blednych porad krazy po internecie a nikt do tej pory nie poswiecil temu ani chwili. Wielu kierowcow nie wie ze ich prawo jazdy jest nie wazne i wielu dorabia kategorie w PL. To wszystko pisze tylko dla dobra nas wszystkich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
amd
(amd)
Wiking
kamilio napisał:
kamilio napisał:
ttt napisał:
czesc.prawa jazdy to nie musisz wymieniac, ja jezdze na starym 12 letnim.chyba ze pracujesz w norwegii zawodowo wiecej niz 5 lat to wtedy musisz zmienic. do tego prawa jazdy musisz sobie zrobic tylko karte kwalifikacji kierowcy.mowie oczywiscie o kierowcy ciezarowki.

Dodam ci ciekawostke kolego a w weekend podam ci podstawe prawna bo dzis nie mam czasu.
*-*-*-*-*
Jesli prawko masz 12 letnie to tez mozesz miec problem bo konwencja zezwala ci jezdzic jak powiedzialem ile chcesz poki wydane bylo przed przyjazdem ALE jesli prawojazdy jest nowego typu czyli EOG/EOS/UE 2 zdjecia i unijna flaga nad zdjeciem + 2 jezyki opisu ( angielsk + macierzysty ) Jesli prawno masz 12 letnie to masz je tylko po polsku i z jednym zdjeciem z polska flaga i to nie zezwala ci na jazde tu bo norge nie jest w UE jako tako a tego czepiala sie mnie policja nawet w wloszech.
Nie moglem we wloszech prowadzic auta na wloskich numerach na tego typu prawku i to samo jest tu tylko z tytulu tego ze NO nie jest w UE to nie mozesz jezdzic ani Polskim ani Norweskim autem. To tez bedzie do czasu az sie trafi douczony policjant ....
Wiem ze nie dostarczam wam raczej pozytywnych informacji ale lepiej wiedziec niz nie wiedziec ))
Ten przepis nie jest nowy bo jeszcze jak bylem w PL instruktorem nauki jazdy to juz o tym slyszalem ze ludzie maja problemy ze starym prawkiem nie unijnym za granica.
Podstawe prawna podesle w weekend zeby nie bylo ....


Udalo mi sie wystukac jeden tips dla ciebie juz dzis :
evewnorwegii.blogspot.no/2011/08/zagrani...azdy-w-norwegii.html

****** Dokumenty, na których brakuje tłumaczenia angielskiego muszą być suplementowane międzynarodowym prawem jazdy, by były ważne w Norwegii. ****
- Miedzynarodowego pewnie nie masz wydanego przed przyjazdem ??? nwet gdyby to ono chyba jest wazne 2 lata. Na moje oko nie masz faktycznie uprawnien wcale ...

OBS !!! - czytajcie komentarze pod tym zalinkowanym tekstem ile tam ludzi juz stracilo
uprawnienia na drodze w NO w latach od 2012 do 2014 a co dopiero dzis w 2016 ....




a na stronach www.vegvesen.no/ pokaz ten przepis a nie na jakis blogach czeskich sie opierasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
amd napisał:
kamilio napisał:
kamilio napisał:
ttt napisał:
czesc.prawa jazdy to nie musisz wymieniac, ja jezdze na starym 12 letnim.chyba ze pracujesz w norwegii zawodowo wiecej niz 5 lat to wtedy musisz zmienic. do tego prawa jazdy musisz sobie zrobic tylko karte kwalifikacji kierowcy.mowie oczywiscie o kierowcy ciezarowki.

Dodam ci ciekawostke kolego a w weekend podam ci podstawe prawna bo dzis nie mam czasu.
*-*-*-*-*
Jesli prawko masz 12 letnie to tez mozesz miec problem bo konwencja zezwala ci jezdzic jak powiedzialem ile chcesz poki wydane bylo przed przyjazdem ALE jesli prawojazdy jest nowego typu czyli EOG/EOS/UE 2 zdjecia i unijna flaga nad zdjeciem + 2 jezyki opisu ( angielsk + macierzysty ) Jesli prawno masz 12 letnie to masz je tylko po polsku i z jednym zdjeciem z polska flaga i to nie zezwala ci na jazde tu bo norge nie jest w UE jako tako a tego czepiala sie mnie policja nawet w wloszech.
Nie moglem we wloszech prowadzic auta na wloskich numerach na tego typu prawku i to samo jest tu tylko z tytulu tego ze NO nie jest w UE to nie mozesz jezdzic ani Polskim ani Norweskim autem. To tez bedzie do czasu az sie trafi douczony policjant ....
Wiem ze nie dostarczam wam raczej pozytywnych informacji ale lepiej wiedziec niz nie wiedziec ))
Ten przepis nie jest nowy bo jeszcze jak bylem w PL instruktorem nauki jazdy to juz o tym slyszalem ze ludzie maja problemy ze starym prawkiem nie unijnym za granica.
Podstawe prawna podesle w weekend zeby nie bylo ....


Udalo mi sie wystukac jeden tips dla ciebie juz dzis :
evewnorwegii.blogspot.no/2011/08/zagrani...azdy-w-norwegii.html

****** Dokumenty, na których brakuje tłumaczenia angielskiego muszą być suplementowane międzynarodowym prawem jazdy, by były ważne w Norwegii. ****
- Miedzynarodowego pewnie nie masz wydanego przed przyjazdem ??? nwet gdyby to ono chyba jest wazne 2 lata. Na moje oko nie masz faktycznie uprawnien wcale ...

OBS !!! - czytajcie komentarze pod tym zalinkowanym tekstem ile tam ludzi juz stracilo
uprawnienia na drodze w NO w latach od 2012 do 2014 a co dopiero dzis w 2016 ....




a na stronach www.vegvesen.no/ pokaz ten przepis a nie na jakis blogach czeskich sie opierasz


Przepisy na vegvesen sa tylko skrotem przepisow panstwowych ze strony lovdata.no i na stronie vegvesen przekierowuja na lovdate gdzie jest bardziej obszernie wszystko opisane to byl tylko tips a w weekend jak powiedzialem podam link do przpisu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok