reklama | kup tutaj »

Katarzyna ..., (36 l.)

 • Miejscowość
  w Polsce
  Gdynia
 • Miejscowość
  w Norwegii
  Oslo
 • Znajomi 0
 • Odsłony profilu 2631
 • Posty 65

Zdjęcia (1)

0
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
24-08-2018 19:03

konsekwecja kradziezy sklepowej w norwegii

witam.orietuje sie ktos jakie sa konsekwencje sklepowej kradziezy z w norwegi.suma bardzo mala mimo to spisali kumpla i maja wyslac pismo na policje i policja ma go wzywac.co moze mu grozic i za jaki czas moze spodziewac sie wezwania?dodam ze suma poniezej 50 nok i pierwszy taki jego wystepek.w sumie twierdzi ze nie zrobil tego swiadomie.ale coz pismo podpisal i sprawa ruszyla..chlopak pracuje ma pozwolenie na pobyt.za przeklenstwa i inne takie dziekuje z gory.prosze osoby ktore wiedza cos w tym temacie.

5727
4
boj fra oszlo
27-08-2018 18:34

..w wielu krajach Europy zach.
...za kradziez w sklepie otrzymujesz mandat w sklepie który okradłeś płatny na miejscu...
...jezeli złodziej nie ma kasy to wtedy ochrona dzwoni na policje...
...plus zdjęcie do gabloty jak w filmie ,,Miś,,

Josef Satan
27-08-2018 08:52

Poczytaj:

Naskeri er en vinningsforbrytelse av liten økonomisk betydning, som straffes på mildere måte. Etter straffeloven § 391 a straffes den som forøver tyveri eller underslag for naskeri, når straffskylden må regnes for liten på grunn av de tilvendte gjenstanders verdi og forholdene for øvrig. Etter straffeloven § 391 tredje ledd anses også som naskeri utførelse eller medvirkning til heleri, bedrageri eller dekoderjuks av like lite omfang som etter første ledd.

Mindre tyverier og underslag på en verdi av under 1.000-3.000 kroner (antydet i praksis) vil normalt anses som naskeri etter straffeloven § 391a. Dersom man har stjålet flere gjenstander, eller underslått flere ganger, er det den samlede verdien som legges til grunn for vurderingen av om det er naskeri eller tyveri/underslag.

Naskeri er en forseelse, og ikke forbrytelse. Forsøk på naskeri er således ikke straffbart, og dermed må det foreligge fullbyrdet naskeri. Ved naskeri i butikk er det således vilkår for at det skal foreligge fullbyrdet forbrytelse at naskeren i det minste må ha fjernet varene fra sin opprinnelige plassering med tanke på borttakelse, jf. Rt. 1971 s. 667. Det er derfor vanlig ved mindre butikktyverier at butikkens personale avventer og ser om naskeren er på vei forbi siste betalingssted, før det gripes inn for at man kan slå fast tilegnelseshensikt. Straffen for naskeri er bøter eller fengsel inntil 6 måneder eller begge deler.

Mysle, ze dostanie mandat i na tym sie sprawa skonczy.

Katarzyna ...
24-08-2018 19:02

Niewiele w porywach do nic, raczej skończy się na pouczeniu za tak małą kwotę. Tyle, że będzie się musiał wytłumaczyć. Zazwyczaj za tak niskie kwoty spisuje Cię tylko ochrona nawet sprawa nie idzie dalej, więc dziwne, że trafiło to na policję. Pracowałam jakiś czas w sklepie parę lat temu, więc tak mniej więcej wiem jak to wygląda o ile nic się nie zmieniło. Zasadniczo tylko może mieć wpis w papierach jak się policja zaprze, ale jeśli wytłumaczy, że to było nieporozumienie, wystraszył się i podpisał papiery to powinni odpuścić.

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) zdjęcie
24-08-2018 18:59
Katarzyna ...
5.0 (3 głosy)
Wyślij
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
12-09-2017 22:11

szukam pomocy,porady

hallo,dostalam pismo z kommune ze musze oddac 40 tys za bostøtte za zeszly rok, jak sie moge odwolac ktos wie

Katarzyna ...
12-09-2017 22:10

Na tym piśmie jest napisane ile masz czasu na odwołanie i jak można się odwołać,male jeśli przekroczyłeś próg dochodów to nie ma zmiłuj i trzeba oddać. Można w ratach, jak już dostaniesz fakturę.

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
12-09-2017 22:08

czesc wszystkim !

dzien dobry! Mam do was pytanie...wyjeżdżam do Norwegii po nowym roku. w Polsce pracuje w państwowej straży pożarnej. Pojade pracowac na budowie...nie znam sie na budowlance,całe zycie wyciagalem ludzi z palących sie mieszkan ,domow albo wycinalem z rozbitych samochodow. Mam rowniez uprawnienia na koparko ładowarke. Po przyjezdzie chciałbym odrazu zaczac sie uczyc j.norweskiego. Jak sadzicie ...czy cięzko bedzie mi znalezć cos innego poza budową? nie boje sie cięzkiej pracy, dobrze radze sobie ze stresem, jestem sumienny. Wybaczcie za tyle pytań ale to bedzie moj pierwszy wyjazd za granice. Moze ktos z was mogłny pomoc w znalezieniu ewentualnej pracy. Pozdrawiam wszystkich !

Emil90
12-09-2017 22:12

dziekuje Ci Kasiu!jestem mega nastawiony na nauke jezyka,zdaje sobie sprawe jak bardzo mi to ułatwi zycie

Katarzyna ...
12-09-2017 22:07

Sądzę, że miałbyś szanse pracować w straży pożarnej też, jeśli mógłbyś udokumentować doświadczenie. Wszystko zależy od tego jak jesteś zaparty w dążeniu do celu i uczeniu się języka. Nie ma rzeczy niemożliwych jak się bardzo chce

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
29-08-2017 10:17

Informatyk - Praca

Witam,
Chciałbym wraz z dziewczyną wyjechać z Polski i zacząć od nowa w Norwegii, jestem informatykiem z komunikatywnym angielskim, mam ok. 2 letnie doświadczenie jako pracownik Service Desku, aktualnie posiadam 2 magazyny pod sobą i wykonuję wszystkie prace związane z informatyką, począwszy od zamawiania / inwentaryzacji sprzętu IT poprzez problemy z drukarkami / oprogramowaniem skończywszy na konfiguracji domen, serwerów oraz szaf rackowych (serwerowych) czyli wszystko co związane z informatyką na obiektach produkcyjnych i teraz zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa na zaczęcie pracy w zawodzie który mnie interesuje, gdzie mógłbym szukać takich ofert i czy język angielski (poziom B1/B2) będzie wystarczający do takiej pracy? Jakich realnych zarobków można się spodziewać w zawodzie? Czy może jednak dać sobie spokój i zacząć na jakimś magazynie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam

Katarzyna ...
29-08-2017 10:16

Ja na Twoim miejscu próbowałabym dostać pracę z zawodzie. Najlepiej zacząć od dużych firm, w których zapotrzebowanie na pracowników IT jest duże typu Bauda, Norges Gruppen, Reitan Gruppen itp.

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
14-06-2017 20:40

koszt pierwszego serwisu auta

Hei
Czy ktoś z Was zna ile by kosztował pierwszy serwis nowego auta w fordzie?

Katarzyna ...
14-06-2017 20:39

Nie wiem, jak jest w Fordzie,ale dla przykładu w Toyocie masz duży i mały serwis. Mały kosztuje mniej do 5 tys koron, duży kosztuje więcej od 10000 w górę (ceny poglądowe, bo wszystko zależy od modelu i rocznika samochodu). Duży robi się co drugi rok tzn zaczynasz od małego, potem duży, potem znowu mały itd.

Edeczek Fredeczek
14-06-2017 20:23

ok dzięki bo słyszałem od jednego gościa że 12tys kr zapłacił za serwis i trochę mnie to przeraziło...

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
30-05-2017 23:00

Rodzinne po utracie 500+

Witam. Przykład dzieci w wieku dwa i osiem lat to sprawa prosta bo wiele jeszcze lat przed nimi. W mojej sytuacji zmiany nastąpiły szybciej. W Polsce nie można zrezygnować z 500+ na drugie dziecko chociaż tylko przez rok mogłem pobierać gdyż syn kończył 18 lat i wypadałem z prawa na 500+ bo na jedno mi nie przysługuje a córka ma 13 lat i w Norwegii nadal jest objęta świadczeniem. Wszystko było ok do momentu pełnoletności syna ( córka 500+ w Polsce a syn w Norwegii) po tych wszystkich przeliczeniach, potrąceniach itp, itd. Od paru miesięcy już nie mam 500+ w Polsce ale i w Norwegii na córkę nic nie otrzymuję. W tej sytuacji pytanie jest takie. Czy NAV zapomniał że powinienem na jedno dziecko nadal otrzymywać rodzinne a może muszę ponownie składać dokumenty? Może ktoś jest w podobnej sytuacji i zna odpowiedź. Pozdrawiam.


500+ a zasiłek rodzinny w Norwegii – sprawdź, który z nich możesz pobierać na dz... Od momentu wprowadzenia ustawy 500+, warunki pobierania norweskiego zasiłku rodzinnego przez Polaków uległy zmianie. Istnieją określone zasady, które regulują wysokość pobieranyc... www.mojanorwegia.pl
MultiNOR Konsultant
02-06-2017 07:48

W chwili ukończenia przez jedno dziecko 18 lat, młodsze staje się Pana jedynym dzieckiem. W związku z dochodem uzyskiwanym w Norwegii nie ma Pan prawa na pobieranie świadczenia w Polsce. Jeżeli urząd w Polsce nie wstrzymał wypłaty zasiłku, należy zgłosić informację o tym, że przekracza Pan dochód. Jeżeli wstrzymał, wówczas należy wnioskować o zasiłek na dziecko w Norwegii. Zasiłek rodzinny w Norwegii można otrzymać do 3 lat wstecz.

Więcej informacji: www.multinor.no/

Robek 10
31-05-2017 19:23

Dzięki za wiadomość. W takim razie złoże dokumenty od nowa. Pozdrawiam.

Katarzyna ...
30-05-2017 22:59

Nav nie posiada wglądu w to, czy pobierasz zasiłek w Polsce, czy nie. Jeśli chcesz otrzymywać świadczenie w Norwegii na córkę musisz złożyć na to dokumenty.

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
25-05-2017 12:19

Przenosiny do Norwegii

Witam serdecznie wszystkich. Od jakiegoś czasu planujemy z żoną przenieść się z Polski do Norwegii.
Chcę najpierw przyjechać sam, aby przygotować grunt - w sensie mieszkanie jakieś sprawy urzędowe, przedszkole itp.Myślę, że 1 miesiąc rozłąki to jest max.
Sytuacja jest taka, że musimy sprzedać mieszkanie w Polsce, aby być na \"zero\" plus, zostaje nam gotówka aby przykładowo mieszkać w Norwegii przez pół roku z tego co zostanie, oczywiście nie chcemy tracić naszych oszczędności na siedzeniu na dupie i podziwianiu widoków, tylko mieć zabezpieczenie finansowe w razie niepowodzenia. Mamy dwójkę dzieci. Oboje mówimy po Angielsku komunikatywnie, żona troszkę mniej, ale się dogada. Z czasem język norweski też idzie się nauczyć. Ja jestem elektrykiem z prawie 9 letnim doświadczeniem(czekam na papiery z DS, głownie w kopalni miedzi i na hucie, żona jest pedagogiem pracująca głównie z ciężką młodzieżą, niepełnosprawną też, lecz brakuje jej jeszcze kilka kursów. Oczywiście możemy się przebranżowić, bo z tym akurat nie ma problemu, gdyż łatwo uczymy się nowych rzeczy.
Nasza sytuacja finansowa jest aktualnie nie za ciekawa, wręcz powiedziałbym, że tragiczna. Sprzedaż wszystkiego pozwoli nam tak naprawdę na zaczęcie wszystkiego od nowa.
Chciałbym was tylko spytać czy warto? Wiem , że opinii jest tyle samo co ludzi, ale z tego co mogę powiedzieć o nas to nie jesteśmy leniami i chcemy uczciwie pracować, aby w końcu godnie zarabiać.
Takich postów na pewno są setki, ale szukam kogoś kto by szczerze mógł nam doradzić w jakie miejsce uderzyć i po prostu początkowo pokierować, bo w osobiście w Norwegii nie mamy nikogo znajomego. W Polsce też możemy liczyć tylko na siebie od zawsze.
Wiele osób pewnie było w podobnej sytuacji: bez znajomych, rodziny itd.
Nie ukrywam, że bardzo się tego obawiamy, ale tak naprawdę nie mamy już nic do stracenia.
Bardzo proszę uczciwe osoby o kontakt lub cokolwiek co mogłoby nam pomóc w odnalezieniu się w obcym kraju.
Nie oczekuje, że ktoś obcy od razu powie \"Pewnie, wpadaj, zapraszam do siebie\" , bo ,aż taki naiwny nie jestem, ale może był ktoś już w bardzo podobnej sytuacji, że wystarczy zwykła rozmowa, aby ta iskra się rozpaliła

Pozdrawiam serdecznie

2244
4
Katarzyna ...
25-05-2017 12:18

Będzie Wam ciężko, będziecie musieli się zaprzeć i gwarantuję Wam chwile zwątpienia. Jednak jeśli zabierzecie się za język od razu, Tobie uda się znaleźć pracę na początek to dacie radę. Jednak miesiąc na rozruch to może być za mało. Musisz wziąć pod uwagę, że w Norwegii wszystko robi się wolniej, załatwianie mieszkania, pracy, sprawy urzędowe mogą się przeciągnąć i musisz być na to gotowy.

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
03-11-2016 15:47

gastronomia

Dzień dobry.
Planuję założyć mały mobilny punkt gastronomiczny w przyczepie,w związku z tym mam pytanie,czy ktoś z tutaj obecnych orientuje się,jakie formalności muszę spełnić.Czy jest jakiś odpowiednik polskiego sanepidu,gdzie musiałbym jakieś badania zrobić,a także,czy o pozwolenie na sprzedaż muszę pytać w kommune,no i także podłączenie prądu?Trochę chaotycznie opisałem,ale jeżeli jest ktoś, kto wie w którym kościele dzwony biją,zapewne naprowadzi choć trochę...że działalność muszę mieć-to sprawa oczywista..Pozdrawiam

serwus21
22-09-2017 18:32

secondo napisał:
serwus21 napisał:
aby poprowadzic działaność w gastronomii potrzeba specjalnych oprogramowań, dobre oferuje firma insoft - www.insoft.com.pl/ , dla każdego sklepu lub restauracji.
Jeszcze raz do bolu.I gdzie tu lamanie ?
Aby prowadzic dzialalnosc w gastronomii,trzeba przede wszystkim umiec gotowac.


To też !

as696
22-09-2017 07:58

Witam,
sprawa wygląda tak:
- trzeba pierw otworzyć działalność i mieć numer firmy
- wystąpić do komuny na której będzie prowadzona działalność o pozwolenie
- złożyć wniosek do mattilsynet
a tu poniżej jest link co trzeba dokładnie zrobić i jakie warunki spełnić
www.mattilsynet.no/mat_og_vann/
- jeśli chodzi o podłączenia do prądu to trzeba już gadać z właścicielami miejsca w którym przyczepa ma stanąć, jeśli to komunalne to do komuny jeśli prywatne to z właścicielem działki

i w przyczepie nie ma produkcji żywności to samo w food trucku tylko serwuje się jedzenie z gotowych produktów/półproduktów, a tu są już potrzebne umowy np. z firmą która dostarcza pieczywo, lub sałatki lub mięso lub cokolwiek. sami nie możemy tego robić.

a jeżeli byśmy chcieli to trzeba mieć do tego lokal i zaplecze, czyli pomieszczenie sterylne, kafelki, urządzenia , odbiory....itd


żadnych programów i innych nie potrzebne.

serwus21
21-09-2017 10:13

aby poprowadzic działaność w gastronomii potrzeba specjalnych oprogramowań, dobre oferuje firma insoft - www.insoft.com.pl/ , dla każdego sklepu lub restauracji.

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
19-10-2016 09:24

SZUKAM MIESZKANIA

Witam serdecznie, szukam mieszkania do wynajęcia w Oslo lub okolicach dla 2 osób. Jeśli ktoś ma jakieś namiary to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam.

931
4
Katarzyna ...
19-10-2016 09:23

Leie Bolig ma, w budynku w którym mieszkam nawet stoi parę pustych, centrun Oslo.
www.leie-bolig.no/

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
19-09-2016 21:43

Konto bankowe

żaden bank w Norwegii nie chce mi otworzyc mi konta, bujam się juz trzeci miesiąc z założeniem konta i same odmowy mam paszport umowę o prace mam pozwolenie na prace , status pendler i nie mogę , nordea zażądała polskiej opini z banku z polski o klijencie a PKO Bp mi czegoś takiego nie wyda , OBOS zażądał stałego meldunku od pendlera ha ha , sparebank1 każe otworzyć przez internet procedura od 3-6 tygodni brak potwierdzenia zgodności z oryginałem , skandia bank otworzy bez paszportu ale na stały numer personalny ,WIEC JEŻELI KTOŚ PRZEBYŁ KRUDSZA DROGĘ DO ZALOZENA KONTA NIECH MI JA PODA , 486 40 677

Angelika Mojak
05-01-2022 09:44

Może Millenium?
Konto jest wygodne, ma całkiem niezłą obsługę internetową oraz co ważne nie ma na nim żadnych opłat. Poza niewielką opłątą za kartę jeśli nie wykonasz raz płatności w miesiącu. Na konto powinno również miesięcznie wpadać 1000 zł.
Aktualnie jest tam dobra promocja ponieważ zakładając konto możesz uzyskać spory bonus pieniężny
W sieci jest wszystko dokładniej opisane, można sobie poczytac. www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-360/

kmg gz
04-01-2022 14:21

A doradzicie jakiś dobry i funkcjonalny rachunek bankowy w Polsce?

lukasze
30-11-2021 01:05

Nie pisales nic o meldunku w Norwegii masz?Jaka masz umowę o pracę?Jesli masz słaba umowa może byc problem banki w Norwegii nie lubią jak mało zarabiasz.

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
09-09-2016 11:51

Odrzucenie wniosku o rentę

Witam

W 2014 zmarł mój ojciec w Norwegii. W ostatnich latach pracował on tylko i wyłącznie właśnie tam. Po jego śmierci postanowiliśmy złożyć wniosek o rente do ZUS-u. Po pewnym czasie została ona odrzucona ze względu na to, że ojciec przez ostatnie 10 lat miał przepracowany tylko rok w Polsce, a reszta czasu była zagranicą. ZUS w związku z tym, że pracował on najdłużej w Norwegii postanowił wysłać ten sam wniosek tam do NAV-u. Po 18 miesiącach czekania otrzymaliśmy list z decyzją, że... wniosek odrzucono. Z tego co wyczytałem z decyzji to jest to spowodowane jakimś ubezpieczeniem w dwóch okresach jego pobytu tam. Obecnie nie wiemy wszyscy co mamy z tym zrobić. Dla mnie to jest żart, że renta nie została przyznana w tych dwóch państwach. Czy jest szansa jeszcze o coś się ubiegać? Powiem szczerze, że sytuacja w rodzinie jest ciężka i obecnie ja pobieram jedynie rodzinne z Polski, bo jeszcze się uczę.

Gct Kowalska
11-09-2016 17:45

Jeżeli ojciec zmarł nie w wyniku wypadku, to renta w Norwegii przysluguje dziecku do ukończenia 18 roku życia. Jesli zmarł w wyniku wypadku, to wtedy rentę mozna otrzymywać do 20 go roku zycia.
Chodzi o rentę zarówno z Nav jak i od ubezpieczyciela.
Jeżeli masz wiecej lat, to nic z Norwegii według przepisów ci sie nie należy. I pewnie taką podstawę prawną wpisano w odmowie.

czesio. oj tam nazwisko...
09-09-2016 23:22

grochuslawek napisał:
Tak jeśli bierze się zasiłki dla dziecka. Dwa razy to przerabiałem, w Norwegii ludzie twierdzą a nawet biura co cię zajmują sprawami zasiłków że dziecku mieszkającemu w Polsce oprócz barnetrygd i konstanstote nic się nie należy. A to nieprawda na zasadzie umowy EOG dzieci pendler-ów też mogą brać zasiłki np. hjelpestonad (gdy dziecko jest niepełnosprawne, ma problemy zdrowotne ). Więcej nie wnikałem w NAVm

masz jakieś linki odnośnie tych umów EOG?

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
26-08-2016 15:12

Wypadek w pracy

Witam.Mialem wypadek w pracy,zrobiono mi operacje,swoje przelezalem w szpitalu i chciałbym wrócić na rehabilitację do Polski.Interesuje mnie czy jest lepiej zostać w Norwegii? Czy Nav nie robi problemów z wyjazdem do kraju,czy mogą mi przestać płacić zasiłek przez pobyt w Pl?Pozdrawiam

Presto723
26-08-2016 17:15

A czy są jeszcze jakieś minusy wyjazdu do Pl?

Presto723
26-08-2016 17:12

Dzięki wielkie za odp.

Katarzyna ...
26-08-2016 15:11

Bezpieczniej jest zostać w Norwegii. Do polski możesz jechać, ale np jeśli będziesz się musiał potem ubiegać o zasiłek rehabilitacyjny (AAP) mogą być problemy. Zależy wtedy na jakiego urzędnika trafisz.

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
26-08-2016 15:10

NAV odmowa przyjecia pracy

Witam! jestem zarejestrowana w urz. pracy w norwegii.ostatnio mialam wezwanie na spotkanie na ktore poinformowalam urzad ze nie moge przybyc gdyz jestem poza miejscem zamieszkania(w innej miejscowowsci na terenie norwegii).po jakis 2 godz otrzymalam telefon z urz pracy o tym ze mam sie stawic na drugi dzien na rozmowie kwalifikacyjnej u potencjalnego pracodawcy.tlumaczylam kobiecie ze jestem ponad 400km od mojego miejsca zamieszkania i ze nie zdaze przyjechac.na co ona ze mam wziac nocny bus i stawic sie na rozmowe.
Moje pytanie brzmi: czy mam prawo nie stawic sie na rozmowe kwalifikacyjna? gdzies slyszalam ze 3 razy mozna odmowic oferte pracy ktora nas nie interesuje.dodam ze zadnego zasilku jeszcze nie posiadam.jestem w trakcie czekania na pierwszy termin wyplacenia zasilku.karty meldunkowe musze wysylac pomimo ze nie mam przyznanego jeszcze zasilku.
Dziekuje za odp!

Katarzyna ...
26-08-2016 15:09

Niestety to nie prawda, że możesz odmówić 3 razy. Jeśli nie stawisz się na rozmowie możesz nie dostać zasiłku, bo uznają, że nie jesteś osobą aktywnie poszukującą pracy. Jedyne co możesz zrobić to skontaktować się z tym pracodawcą, wytłumaczyć sytuację i poprosić o przesunięcie rozmowy na inny termin.

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
26-08-2016 09:07

Rodzina z dziećmi pilnie poszukuje mieszkania!

Witam jesteśmy 5 osobową rodziną, pilnie potrzebujemy mieszkania w Oslo do 11.000 kr. Jesteśmy stanie dać dwa miesiące depozytu. Dobrze jakby w pobliżu była szkoła . Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc ! Kontakt 47740205

Novaki
28-08-2016 15:41

Novaki napisał:
Witam jesteśmy 5 osobową rodziną, pilnie potrzebujemy mieszkania w Oslo do 11.000 kr. Jesteśmy stanie dać dwa miesiące depozytu. Dobrze jakby w pobliżu była szkoła . Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc ! Kontakt 47740205

Novaki
26-08-2016 09:48

Dziękuję

Kasia K
26-08-2016 09:33

Novaki napisał:
Witam jesteśmy 5 osobową rodziną, pilnie potrzebujemy mieszkania w Oslo do 11.000 kr. Jesteśmy stanie dać dwa miesiące depozytu. Dobrze jakby w pobliżu była szkoła . Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc ! Kontakt 47740205

Tutaj poszukajcie : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/dom+i+mieszkanie/mam+do+wynajecia

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
22-08-2016 09:10

praca pielegniarki

Chciałabym uzysac informacje czy do autoryzacji zawodu pielęgniarki potrzebne jest udokumentowanie doświadczenia? Skończyłam dopiero studia(licencjat pielęgniarstwa), nie pracowałam w zawodzie i nie wiem czy jest to wymagane do autoryzacji?

Dziękuje za odpowiedz!

eliza13
22-08-2016 09:51

Ale praktyki na studuach miałam, dużo godzin na wszystkich oddzialach. Chodzi mi o to czy muszę po studiach pracować by otrzymać autoryzacje? Język muszę zdać na danym poziomie by otrzymać autoryzacje, czy jest on potrzebny jak zacznę szukac pracy? Dziękuję. za odpowiedź.

Katarzyna ...
22-08-2016 09:09

Musisz mieć doświadczenie, w Norwegii jest wymagane. Na norweskich studiach studenci obowiązkowo na każdym roku muszą odbywać praktyki: w domu starców, na pogotowiu i w szpitalu. Bez tego możesz co najwyżej autoryzować papiery na helsefagabeider (asystenta pielęgniarki). Dodatkowo w tej chwili pielęgniarka musi mieć zdany egzamin z norweskiego na przynajmniej poziomie C1. W przypadku helsefagarbeider wymagają B1.

Kasia K
22-08-2016 08:21

eliza13 napisał:
Chciałabym uzysac informacje czy do autoryzacji zawodu pielęgniarki potrzebne jest udokumentowanie doświadczenia? Skończyłam dopiero studia(licencjat pielęgniarstwa), nie pracowałam w zawodzie i nie wiem czy jest to wymagane do autoryzacji?

Dziękuje za odpowiedz!


Najlepiej zapytaj u źródła, będzie miała pewność : www.mojanorwegia.pl/ogloszenia_o_prace/opieka_zdrowotna/strona1.html?order=dn

Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
01-08-2016 22:29

Konto w banku

Witam, mam pytanie . Czy jest możliwość założenia konta w banku w Norwegii bez paszportu? Byłam w trzech bankach i niestety za każdym razem chcą paszport. Jeżeli ktoś z was założył na dowód, to proszę o wiadomość , jak i gdzie. Mam umowę o pracę i numer personalny.

andrzej32
14-08-2016 11:24

napisał:
napisał:
smart3m napisał: napisał:
Już się pogubiłem w tych twoich wpisach.
Na początku, opisałeś swój problem w założeniu konta bankowego, przy aktualnej i pełnej dokumentacji pobytowej, oraz założonej własnej firmie i to aż od roku.
Prosiłeś o poradę, a jednocześnie wdałeś się w forumową przepychankę.
Teraz zaś piszesz o gościu, który założył konto prawie w twojej obecności i to przy minimum atutów które ty sam posiadasz.
To masz już to konto bankowe?, czy nadal borykasz się z tym problemem.


Ty jestes az tak tepy, czy tylko udajesz? Naisales, ze moim problemem jest jezyk wiec przytoczylem Ci sytuacje obalajaca Twoja zalosna teorie. Poprosilem o porade liczac na to, ze nie odpowiedza osoby Twojego pokroju.

Halo,halo!, napisałem w tym temacie, tylko ten post powyżej, jak widać to z tych nerwów, walisz już na oślep nie zważając wcale na tekst.
Przykre jest to, że najpierw wychodzisz z własnym problemem, a później zaczynasz wojnę z kim popadnie, zamiast się zastanowić przed napisaniem i wysłaniem.
Nadal nie dałeś, prostej odpowiedzi na moje pytanie tylko się bezproduktywnie pienisz.


Jak na razie to tylko z Toba ja prowadze - to irytujace, ze nie potrafisz tego dostrzec. Gdybys zachowal sie jak czlowiek myslacy, teraz rozmawialibysmy jak ludzie. Nie znosze wymadrzania sie, ktore prezentujesz. Czlowieku, pracowalem pol roku i poki nie otworze konta w banku nie odzyskam pieniedzy. Nie ma mozliwosci otwarcia konta w moim przypadku na dzien dzisiejszy. Moja sytuacja jest patowa a Ty tak o wchodzisz w temat jak do siebie i madrzysz sie na lewo i prawo... jeszcze zarzucasz mi, ze prowadze z Toba wojne. Zacznij zachowywac sie jak homo sapiens.


gabriel nie njest czlowiekiem ani myslacym

Zobacz więcej komentarzy
Katarzyna ... (Oslo, Gdynia) - dodał(a) post do tematu
29-07-2016 17:32

TUSENFRYD WESOLE MIASTECZKO

WITAM WSZYSTKICH MAM DOSC PROSTE PYTANIE CZY ORIENTUJE SIE KTOS CZY MOZNA KUPIC BILETY NA TUSENFRYD TAM NA MIEJSCU I JAK TO WYGLADA CENOWO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI

4164
3
Krzysztof Galinski
02-08-2016 12:29

ok dzieki

Katarzyna ...
29-07-2016 17:31

Teraz sprawdziłam przez internet jest nawet taniej

Katarzyna ...
29-07-2016 17:29

Bilety możesz kupić na miejscu, lub przez stronę internetową tusenfryd.no/


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok