Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jakie dokumenty po 8 tygodniu zwolnienia lekarskiego ??? - Norwegia

11 Postów
Marcin Kowalski
(Bergen 7)
Wiking
Witam przebywam na zwolnieniu lekarskim w Polsce, oczywiście pracodawcą jest firma norweska. Do tej pory przedkładałem do NAV zwolnienie lekarskie oczywiście od polskiego lekarza+oświadczenie własne+druk E115+druk E116, to wszystko wysyłał ZUS do NAV.
Moje pytanie- co po 8 tygodniach, bo wiem, że dodatkowo wymagane jest "rozszerzone zaświadczenie lekarskie".
Co to takiego, pod jaka nazwą szukać tego dokumentu, jaki to ma symbol i na jakiej stronie to znajdę do ściągnięcia. (Tylko proszę nie piszcie , że na stronie navu, bo to akurat wiem).
Czy ktoś miał doświadczenia z tym tematem , proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję z góry
Zgłoś wpis
6 Postów
Patrycja Dolega
(Patison1806)
Wiking
Mam taką samą sytuację i właśnie napisałam do Nav-u jak ma to rozszerzone zaświadczenie lekarskie wyglądać.
pozdrawiam
Zgłoś wpis
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
Neleży ująć w tym zaświadczeniu dotychczasowy przebieg choroby, podjęte działania np. leki, rehabilitacje, badania etc. Jakie skutki przyniosły działania podjęte przez 8 tygodni, i jak lekarz ocenia dalszy stan pacjenta, i jakie kroki zamierza podjąć w najbliższym czasie aby chory powrócił do zdrowia. Warto dołączyć wyniki badań, podać kilka fachowych nazw leków, czy wyniki usg etc No i oczywiście kontakt to lekarza prowadzącego. Mam nadzieję że to pomogło
Zgłoś wpis
11 Postów
Marcin Kowalski
(Bergen 7)
Wiking
Wszystko się zgadza, domyślam się jakie informacje ma zawierać takie rozszerzone zaświadczenie lekarskie, ale pytanie jest zasadnicze:
- czy ma to być druk o konkretnym symbolu ze strony NAV-u ( myślę , że jednak tak), jeśli tak to jaki to symbol.
Ja poszperałem trochę i znalazłem te dwa, ale nie mam 100% pewności czy to jest ten właściwy i ewentualnie który z tych dwóch jest właściwy:

Vurdering av arbeidsmulighet / Ordinær sykmelding - NAV 08-07.04L - link do strony:
tjenester.nav.no/nav-sok/?0&language=no&ord=Vurdering+av+arbeidsmulighet+/+Sykmelding
(nie zmieściło mi się w jednej linii sory)

i drugi druk: Vurdering av arbeidsmulighet / Sykmelding med utdypende spørsmål - NAV 08-07.04P - link ten sam

Nie wiem który z tych dwóch, chyba , że jestem całkowicie w błędzie i to całkiem nie to ????!!!!
Jeśli ktoś się orientuje w temacie proszę o pomoc.
Poz.
Zgłoś wpis
6 Postów
Patrycja Dolega
(Patison1806)
Wiking
no tak tylko jak ma to teraz wypełnić polski lekarz skoro jest tylko po norwesku? A może po prostu trzeba zrobić tłumaczenie na norweski lub chociaż na angielski tego co lekarz napisze.
Zgłoś wpis
11 Postów
Marcin Kowalski
(Bergen 7)
Wiking
Pierwsze zadanie to przetłumaczyć ten formularz z norweskiego na polski, tak , żeby to było zrozumiałe dla lekarza, później całość co najmniej na angielski, wiec koszta za tłumacza spore. Dostałem kiedyś informację z NAV, że druk "rozszerzonego zaświadczenia lekarskiego" akceptują wypełniony wyłącznie w języku norweskim lub angielskim.

Jednak nadal poszukuje kogoś kto mnie utwierdzi jakiego dokładnie druku szukać, jaki symbol dokładnie ma druk "rozszerzonego zaświadczenia lekarskiego" i gdzie go szukać , bo nie mam 100% pewności do tych które podałem wcześniej.
Pozd.
Zgłoś wpis
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
moze zadzwon do nav a wtedy bedziesz wiedzial....
Zgłoś wpis
11 Postów
Marcin Kowalski
(Bergen 7)
Wiking
Obawiam się , że mogę wszystkiego nie zrozumieć. Wysyłałem do nich maila, odpowiedzi zero. Ja rozumiem , że mają zaleconą z góry by obcokrajowców traktować opieszale i przedłużać załatwienie sprawy w nieskończoność dlatego szukam pomocy na forum mając nadzieje , że ktoś ma wcześniejsze doświadczenie z tego typu sprawą.
Zgłoś wpis
20 Postów
andruciarz pospolity
(andruciarz)
Wiking
Kilka miesięcy temu dostałem z NAV na pocztę,
Przesyłam link www.filedropper.com/medvurd8ukerengelsk010210

Formularz po angielsku.
Zgłoś wpis
11 Postów
Marcin Kowalski
(Bergen 7)
Wiking
andruciarz napisał:
[quote]Kilka miesięcy temu dostałem z NAV na pocztę,
Przesyłam link www.filedropper.com/medvurd8ukerengelsk010210

Formularz po angielsku.[/quote

To jest link gdzie wyświetla mi stronę filedropper, pierw trzeba się zarejestrować, wpłacić oczywiście kase itp.
Czy masz może ten plik u siebie na kompie ???
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok