Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
Chlop pewnie prosto ze wsi zajechal i myslal, ze stolice zawojuje z 7 na reke. To nie grojec czy ciechanow, ze mozesz wirowac z taka pensja. Tu trza 2k na wynajete zaplacic, by mieszkach jak cywilizowany, kupic jakies miejskie galgany, no i do garnka wlozyc cos wiecej niz biedronke czy lidla. Oplaty za samochod( ktory tez trza kupic, bo jako cham pewnie pekaesem zes przyjechal)
To jak mieszkasz sam ,to zostaje netto jakies 2-2,5k. A gdzie rozrywki, wypady weekendowe( w miescie ludzie to praktykuja, nie wystarczy z kolegami wypic pod sklepem lub postac na przystanku.
Tak wiec nie ma sie co chamowi dziwic, ze chce wiency, ino, ze za tymi granicami, tyz nie chcom naplacic.
Rada jest prosta - siedz chlopie na dupie, poznaj kolezanke z pracy z podobna pensja, zen sie, narob dzieci, cywilizuj sie, nabierz miejskich manier to za pare lat dostaniesz lepi jak 10k
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
G. Dorota Haug
(Dedorka)
Wiking
7-em, 8-m do 10-u tysiecy zlotych? w Polsce? to raj ..zyc nie umierac, czlowieku po co Ci Norwegia siedz ... jak W-wa za droga wyprowadz sie na wies...fotografuj piekno Polski i ciesz sie zyciem... a do Norwegii przylec tanimi liniami turystycznie i fotografuj, nie kabinuj ..tu ludzie przyjechali za chlebem bo ich na niego nie bylo stac...to jakies dowcip czy co?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Dedorka napisał:
7-em, 8-m do 10-u tysiecy zlotych? w Polsce? to raj ..zyc nie umierac, czlowieku po co Ci Norwegia siedz ... jak W-wa za droga wyprowadz sie na wies...fotografuj piekno Polski i ciesz sie zyciem... a do Norwegii przylec tanimi liniami turystycznie i fotografuj, nie kabinuj ..tu ludzie przyjechali za chlebem bo ich na niego nie bylo stac...to jakies dowcip czy co?


Coś co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłoga ( u sąsiada w piwnicy), co w tym kraju robią lekarze, inż., to pewnie jacyś niedorozwinieci umysłowo ludzie.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Joseph napisał:
[b]
Coś co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłoga ( u sąsiada w piwnicy), co w tym kraju robią lekarze, inż., to pewnie jacyś niedorozwinieci umysłowo ludzie.....



Dobrowonly przyjazd do Norwegii kwalifikuje owe osoby do przyznania im zaszczytnego tytulu polonorka. Z czasem moga awansowac na miano zyda.

A co do stanu umyslu - z pewnoscia sa to osoby ciezko niedomagajace na brak rozumu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
G. Dorota Haug
(Dedorka)
Wiking
Polacy po samotnym (bez rodziny) przyjezdzie do Norwegii zaczynaja miec dola... male tego ze tu nie zapukasz do drzwi i nie bedziesz zaproszony "na kawe" to patrza na Ciebie jak na kosmite..a jak juz nie znasz jezyka to istny horror. Trzeba szukac "Slonca" a nie "Iglo"! Piszesz o lekarzach, inzynierach... itp.... znam takich, zyja praca, przychodza do pustego domu i jak sie chca odprezyc pija... np :taki jeden psychiatra (znajomy) sam wyglada na pacjeta, przy norwegach zachowuje sie w miare normalnie a przy plskich pacjetach ...nogi w kowbojkach kladzie na biurku , wyciaga sie na fotelu z rekami pod glowa... Polacy przychodza do niego i co normalni "zwiewaja" bo widac ze to jemu odwalilo!!! Brak slow..jak juz to szukajcie lekarza norwega... wszyscy mowia po angielsku wiec jak ktos zna angielski jest "do pezodu"...pozdrawoiam Dorka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
Dedorka napisał:
Polacy po samotnym (bez rodziny) przyjezdzie do Norwegii zaczynaja miec dola... male tego ze tu nie zapukasz do drzwi i nie bedziesz zaproszony "na kawe" to patrza na Ciebie jak na kosmite..a jak juz nie znasz jezyka to istny horror. Trzeba szukac "Slonca" a nie "Iglo"! Piszesz o lekarzach, inzynierach... itp.... znam takich, zyja praca, przychodza do pustego domu i jak sie chca odprezyc pija... np :taki jeden psychiatra (znajomy) sam wyglada na pacjeta, przy norwegach zachowuje sie w miare normalnie a przy plskich pacjetach ...nogi w kowbojkach kladzie na biurku , wyciaga sie na fotelu z rekami pod glowa... Polacy przychodza do niego i co normalni "zwiewaja" bo widac ze to jemu odwalilo!!! Brak slow..jak juz to szukajcie lekarza norwega... wszyscy mowia po angielsku wiec jak ktos zna angielski jest "do pezodu"...pozdrawoiam Dorka

Co te norwegi takie dziwne, nie chcom pozapraszac polakow bez jezyka? Przecie jak se czlowiek popije to wnet sie dogada metoda na kalambury. Rodaki przecie wszelkiego dobra naniesom na grila- kielbas wszelakich, karkowek i kaza sie norkowi glupiemu jadlem owym zachwycac. Az dziw bierze, ze ony takie glupie i nie chcom owych katolikow za prog wpuszczac.

A co do lekarza, to pewnikiem polaki znajo ow angielski komunikatywie- to i przecie wystarczy by o problemach psychicznych z owym norwegiem pogaworzyc.
Widzi mi sie tyz, z tego obrazu cos zapisala, ze wszystkie wyksztalcone polaki to glupie jak choroba. Siedzo sami, pijo- bo niby czym sie majo zajac? Przecie na nartach nie lubio, rowerem tyz, w gorach i lasach mrowie kleszczy - tak to ino pic ostalo, by glupie baby na stereotypach chowane mialy czym blysnac do prostego ludu z wasami i karkiem czerwonym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Dedorka napisał:
Piszesz o lekarzach, inzynierach... itp.... znam takich, zyja praca, przychodza do pustego domu i jak sie chca odprezyc pija...

Mozna zachowac klase w piciu - proponuje brac przyklad ze mnie i pic tylko cognac. Moze byc w duzej ilosci.
Cognac powoduje, ze alkoholizm jest latwiejszy do zniesienia, a butelki lepiej sie prezentuja w smieciach do segregacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
G. Dorota Haug
(Dedorka)
Wiking
... mowia ze co kazdy kraj ma swoj obyczaj... z polaka nie zrobisz norwega i odwrotnie... jedno co wiem jak siedzisz "miedzy "wrony" musisz krakac jaki i one, ale do tego potrzeba czasu, czasu, czasu!!! pokazesz pazury to Ci dzieciaczki dom znilymi jajkami obrzuca. ja mam to szczescie ze akurat norweskie dzieciaki mnie uwielbiaja, bardzo duzo nauczylam sie wlasnie od nich... nie od doroslych. Mam biala skore ale i tak polski wyglad, .... i meza norwega. Tyle ile ludzi na swiecie tyle pogladow, wiec nie ma sie co dziwic. My polacy lubimy obcokrajowcow ..tez myslalam ze tak jest wszedzie.... niestety Trzeba zagrysc zeby, zrobilam sobie mala "dziurke" w norweskim tunelu po wielu, wielu latach i dopiero teraz zaczelam w miare czuc sie bezpiecznie ::..samo zycie... pozdrawiam Dorka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
DorHan napisał:
Dedorka napisał:
Piszesz o lekarzach, inzynierach... itp.... znam takich, zyja praca, przychodza do pustego domu i jak sie chca odprezyc pija...

Mozna zachowac klase w piciu - proponuje brac przyklad ze mnie i pic tylko cognac. Moze byc w duzej ilosci.
Cognac powoduje, ze alkoholizm jest latwiejszy do zniesienia, a butelki lepiej sie prezentuja w smieciach do segregacji.


Ino nie Braastad czy inszy Bache
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
Dedorka napisał:
... mowia ze co kazdy kraj ma swoj obyczaj... z polaka nie zrobisz norwega i odwrotnie... jedno co wiem jak siedzisz "miedzy "wrony" musisz krakac jaki i one, ale do tego potrzeba czasu, czasu, czasu!!! pokazesz pazury to Ci dzieciaczki dom znilymi jajkami obrzuca. ja mam to szczescie ze akurat norweskie dzieciaki mnie uwielbiaja, bardzo duzo nauczylam sie wlasnie od nich... nie od doroslych. Mam biala skore ale i tak polski wyglad, .... i meza norwega. Tyle ile ludzi na swiecie tyle pogladow, wiec nie ma sie co dziwic. My polacy lubimy obcokrajowcow ..tez myslalam ze tak jest wszedzie.... niestety Trzeba zagrysc zeby, zrobilam sobie mala "dziurke" w norweskim tunelu po wielu, wielu latach i dopiero teraz zaczelam w miare czuc sie bezpiecznie ::..samo zycie... pozdrawiam Dorka

To ja ci ino wspolczuje. Mnie tam norskie dzieci na teren nie weszly a i uciazliwosci nijakiej zem nie widzial- co nie znaczy, ze nie wystepuje. Ale co do bezpieczenstwa...Hmm
Gdzie to sie lepi po nocy zapuszczac? Tu czy w ojczyznie? Gdzie to lepi 7 latka samego do szkol wypuscic?
W glowie sie to lasuje zapewne od znacznych lat zycia w strachu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok