Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(2210 niezalogowanych)
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Jeśli nie czytałeś wątku "praca dla stolarza" to poczytaj
jest tam odpowiedź dotycząca wymagań przy podjęciu normalnej pracy.

Jak widzisz nawet pracując z Polakami język jest potrzebny.

Na wiosnę jest łatwiej ponieważ zaczyna się sezon malowania domów z zewnątrz,
a to jak już nieraz widziałem może robić każdy

Powodzenia i byle do wiosny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
Sa miejsca ze pracujac z Polakami,jezyk jest wymagany. Do porozumiewanie sie z szefem(ktory nie rozumie j.POL) oraz z klientami ,w ich mieszkaniach,ktorzy bardzo czesto podejmuja dialog.
Zycze powodzenia Sumienny.Zima jest ciezka,wiosna jak wspomnial przedmowca moze bedzie latwiej.
ps. ja znalazlem zima..
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
jak przyszla fala zwolnien polecialy na pierwszy ogien osoby bez znajomosci ang/norw
w tej chwili jak obserwuje,to osoby bez znajomosci ww jezykow pracuja na bardzo fatalnych warunkach u rodakow,mieszkaja w strasznych miejscach i sa wlasciwie 100% ubezwlasnowolnione
oczywiscie zawsze jest szansa,ze sie uda(duzo wieksza jezeli jest sie fachowcem w jakiejs dziedzinie),ale logika jednak mowi,zeby szukac pracy tam,gdzie sie mozna odnalesc jezykowo
kazdy kto jest juz troche w No orientuje sie,ze tego typu ogloszenia przyciagaja tzw wyzyskiwaczy,ktorzy maja duza pewnosc,ze taka osoba z powodu klopotow z komunikacja i brakiem srodkow do usamodzielnienia sie,nie bedzie szukala sprawiedliwosci
to smutne,ale takie niestety sa realia
jest kryzys,cudzoziemcow sie nawalilo pelno,konkurencja na rynku pracy rosnie,a pracodawca,ktory ma cos do zaoferowania ma takze pewne wymagania,to jest calkowicie zrozumiale
mlodzi ludzie nie znajacy realiow mysla,ze swiat stoi przed nimi otworem bez zadnego wkladu wlasnego,bez wysilku zdobycia papierka czy nauki jezyka,a wszyscy ci,ktorzy mowia"uwazaj chlopie"sa traktowani jako zazdrosnicy,ktorzy nie chca wpuscic nikogo do Norwegii
a nastepny post to"pomocy,zostalem bez srodkow do zycia i spie w samochodzie"
wiec czy nie lepiej uczyc sie na bledach innych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
699 Postów
agnieszka o.
(saka)
Wyjadacz
niech mnie znów ktoś nazywa matką miłosierdzia:

upraszam się o kulturalny język! przecież momentami nie da się czytać. epitety rodem z rynsztoka.
zaśmiecać, nie zaśmiecać... każdy ma prawo się wypowiedzieć. wypowiedź, jeżeli nawet nie niesie konkretnej, "policzalnej" pomocy, może być cenną radą na chwilę obecną i przyszłość.


ps.
smajkbb mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ten rysunek jest bardzo obraźliwy.

sumienny88 nie mogę ci pomóc, ale przyłączam się do zdania ogółu, że podstawą jest język. wydaje mi się, że w ten sposób nie znajdziesz pracy. spróbuj może ze sprawdzonym pośrednikiem u siebie w okolicy, bo nie sądzę, żeby ktoś zaufał zupełnie nieznajomej osobie z forum. takie mamy czasy, co uczą nas ostrożności powodzenia i oby norweski szybko wchodził do głowy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(smajk)
Wiking
saka napisał:



ps.
smajkbb mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ten rysunek jest bardzo obraźliwy.

MIal byc obrażliwy dla Pokemona i zabawny dla reszty
owszem, zdaje , dziekuje za informacje.
`

milego dnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
upraszam się o kulturalny język! przecież momentami nie da się czytać. epitety rodem z rynsztoka.
zaśmiecać, nie zaśmiecać... każdy ma prawo się wypowiedzieć. wypowiedź, jeżeli nawet nie niesie konkretnej, "policzalnej" pomocy, może być cenną radą na chwilę obecną i przyszłość.


dziewczyne sobie znajdz i idz zjedz jakiegos buraka przegryz sałata bo blado wygladasz te wpisy na cala strone co za frajer najlepiej jak zamkniesz pysk albo chlopakowi wkleisz jakis pomoncy link warzywniaku
a watpie zebys na zywo odwazyl sie wyjakac do mnie slowa pokemon

widzisz gdzies tu cenna rade na chwile obecna lub na przyszlosc?
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Kowalski09)
Wiking
Andrei napisał:
upraszam się o kulturalny język! przecież momentami nie da się czytać. epitety rodem z rynsztoka.
zaśmiecać, nie zaśmiecać... każdy ma prawo się wypowiedzieć. wypowiedź, jeżeli nawet nie niesie konkretnej, "policzalnej" pomocy, może być cenną radą na chwilę obecną i przyszłość.

dziewczyne sobie znajdz i idz zjedz jakiegos buraka przegryz sałata bo blado wygladasz te wpisy na cala strone co za frajer najlepiej jak zamkniesz pysk albo chlopakowi wkleisz jakis pomoncy link warzywniaku
a watpie zebys na zywo odwazyl sie wyjakac do mnie slowa pokemon

widzisz gdzies tu cenna rade na chwile obecna lub na przyszlosc?
pzdr


tak cenna jak wiele tutaj.
kolega plkmon przynajmniej nie owija /no i calkiem niezle mu wyszlo- ja sie obsmialem/.
a kolezanka Saka taka poprawna politycznie!!! - na epitety i jezyk z rynsztoka powinna reagowac czesciej, rowniez wtedy kiedy takiego slownictwa uzywaja jej przyjaciele z forum.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
truskawkowa napisał:
jak przyszla fala zwolnien polecialy na pierwszy ogien osoby bez znajomosci ang/norw
w tej chwili jak obserwuje,to osoby bez znajomosci ww jezykow pracuja na bardzo fatalnych warunkach u rodakow,mieszkaja w strasznych miejscach i sa wlasciwie 100% ubezwlasnowolnione
oczywiscie zawsze jest szansa,ze sie uda(duzo wieksza jezeli jest sie fachowcem w jakiejs dziedzinie),ale logika jednak mowi,zeby szukac pracy tam,gdzie sie mozna odnalesc jezykowo
kazdy kto jest juz troche w No orientuje sie,ze tego typu ogloszenia przyciagaja tzw wyzyskiwaczy,ktorzy maja duza pewnosc,ze taka osoba z powodu klopotow z komunikacja i brakiem srodkow do usamodzielnienia sie,nie bedzie szukala sprawiedliwosci
to smutne,ale takie niestety sa realia
jest kryzys,cudzoziemcow sie nawalilo pelno,konkurencja na rynku pracy rosnie,a pracodawca,ktory ma cos do zaoferowania ma takze pewne wymagania,to jest calkowicie zrozumiale
mlodzi ludzie nie znajacy realiow mysla,ze swiat stoi przed nimi otworem bez zadnego wkladu wlasnego,bez wysilku zdobycia papierka czy nauki jezyka,a wszyscy ci,ktorzy mowia"uwazaj chlopie"sa traktowani jako zazdrosnicy,ktorzy nie chca wpuscic nikogo do Norwegii
a nastepny post to"pomocy,zostalem bez srodkow do zycia i spie w samochodzie"
wiec czy nie lepiej uczyc sie na bledach innych?






I jak zwykle masz rację ,ale i tak to nie zostanie docenione
Wiekszość z nich i tak widzi tylko to co na wierzchu pływa,a to co trzeba wyciągnąć samemu z środka to już za "trudne".
Komuż z nich chce się analizować to co ktoś chce im przekazać,jeśli można to dostać na tacy.
Tak czy owak i tak będziemy BE,choć byś nie wiem jak się tłumaczyła
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
699 Postów
agnieszka o.
(saka)
Wyjadacz
Kowalski09 napisał:

a kolezanka Saka taka poprawna politycznie!!! - na epitety i jezyk z rynsztoka powinna reagowac czesciej, rowniez wtedy kiedy takiego slownictwa uzywaja jej przyjaciele z forum.


jedyna osoba, którą darzę większą sympatią niż innych nie brała udziału w tej dyskusji, a i u tejże nie widziałam tego typu wypowiedzi. i już któryś raz piszę o języku! nie lubię chamstwa i obrażania innych u wszystkich użytkowników forum! możesz, jak dla mnie, odbierać to jak chcesz.

kolega plkmon przynajmniej nie owija /no i calkiem niezle mu wyszlo- ja sie obsmialem

nie owijać nie musi znaczyć obrażać. śmiałeś się? to dobrze, humor ci się poprawił. dla mnie było mniej zabawnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
699 Postów
agnieszka o.
(saka)
Wyjadacz
Andrei napisał:
upraszam się o kulturalny język! przecież momentami nie da się czytać. epitety rodem z rynsztoka.
zaśmiecać, nie zaśmiecać... każdy ma prawo się wypowiedzieć. wypowiedź, jeżeli nawet nie niesie konkretnej, "policzalnej" pomocy, może być cenną radą na chwilę obecną i przyszłość.


dziewczyne sobie znajdz i idz zjedz jakiegos buraka przegryz sałata bo blado wygladasz te wpisy na cala strone co za frajer najlepiej jak zamkniesz pysk albo chlopakowi wkleisz jakis pomoncy link warzywniaku
a watpie zebys na zywo odwazyl sie wyjakac do mnie slowa pokemon

widzisz gdzies tu cenna rade na chwile obecna lub na przyszlosc?
pzdr


nie widzę, ale skąd pomysł, że miałam na myśli tę konkretnie wypowiedź? z tym zaśmiecaniem to wyskoczył właśnie autor przytaczanych przez ciebie słów. i napisałam "może być radą", a nie "każda jest radą"
kolega się wypowiedział, takie jego niezbywalne prawo. wystawił sobie tym samym świadectwo w oczach innych osób. a ten post to próba poniżenia drugiej osoby. nie on jeden próbuje to robić. a ja się takim zachowaniom dziwię. forum wyzwala w ludziach dziwne emocje, zwłaszcza, jeżeli osoba pisząca czuje się anonimowa (wystarczy zarzeć na fora, na których nie trzeba się logować, chociaż i tutaj można być anonimowym).
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok