Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Renata Renata Jan Maryjan (3111 niezalogowanych)
5 Postów
Brygida Kryszewska
(Rodzinka PL)
Wiking
Hej
Jasne, że nie przyjedziemy od razu wszyscy razem, do końca grudnia powinno być wiadomo czy udało się nagrać pracę, więc na razie bez szczegółów.
Nasi znajomi namawiali nas na wyjazd 3 lat temu, wtedy nie dojrzeliśmy do takiej decyzji.
Na pewno nie podejmiemy karkołomnej decyzji o wyjeździe, bez pewniaka legalnej pracy.

Nasi dobrzy znajomi poszli na żywioł: On wyjechał nie znając języka, kolega go zabrał mówił że jego pracodawca potrzebuje jeszcze ludzi. Dopiero na miejscu się dowiedział czy rzeczywiście będą go chcieli (kolega robił za tłumacza. Dostał zatrudnienie na legalu jest spawaczem i w NO pracuje w zawodzie. Nauczył się świetnie norweskiego,porobił dodatkowe kursy wymagane w No.
Na początku nie było łatwo ( przynieś, wynieś, pozamiataj) ale przetrwał trudne momenty, poświęcając je na naukę.
Dzisiaj jest zadowolony!
Rodziny jednak nie ściągnął, stwierdził że życie tam drogie i się nie opłaca, a i małżonka nie bardzo chciała kraj opuszczać.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Kombinują jak tylko mogą te niewiasty, aby nie dopuścić do wzrostu konkurencji w serwisach sprzątających
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
"zycie jest drogie" ale bez przesady, malzonce pewnie wygodniej w polsce ja co miesiac kase dostaje...
swieta racja jasta, niestety kobiety musza kombinowac, przykre, ale co zrobic
gama spoko, jednak wolalam sie poprawiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
...powiem wiecej!

dla malzonki,taki 'wyjechany' maz,to idealna sytuacja:

- w koncu ma czas dla siebie (i kolezanek)
- nie musi sie uzerac,denerwowac,wysluchiwac itp.itd...
- bezstresowo uzywa karty kredytowej

jest jednak jeden szkopul - a jak stary zateskni i bedzie chcial wracac?!?!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
921 Postów

(I.Z.A.)
Maniak
To prawda!Dlatego ja jestem z męzem i jest wszystko oky!Gdzie maż jest tam i powinna być żona
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
jasta102 napisał:
Kombinują jak tylko mogą te niewiasty, aby nie dopuścić do wzrostu konkurencji w serwisach sprzątających
Nie ublizaj niewiasta , bo ty pewnie sam do konca nie jestes zadowolony ze swojej pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
irazibialfa napisał:
To prawda!Dlatego ja jestem z męzem i jest wszystko oky!Gdzie maż jest tam i powinna być żona

Zgadzam sie z toba - pieniadze to nie wszystko nawet dla kobiety

A poza tym dzieciom potrzebny jest ojciec a nie tylko matka , bo matki za bardzo marudza i nie chca grac w pilke nozna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Ja nie miałam wyboru i nawet w zaawansowanej ciąży grałam z synem w piłkę nożną, bo mój mąż piłki nie znosi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
512 Posty
ania s
(ania_s)
Wyjadacz
oh panie Ladny no tak wszystko sie zgadza pewnie dla kobity to bardzo fajna sprawa, tylko takie wyjazdy facetow samych za granice to nie bardzo dobrze wplywaja na rodzine, albo baba szuka sobie zastepstwa na clopa albo odwrotnie... wczesniej czy pozniej komplikacja gwarantowana.
rodzina powinna trzymac sie razem, nawet 2 osobowa... ale czasami fajnie pojechac do PL samej/samemu z karta kredytowa w kieszeni
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Brygida Kryszewska
(Rodzinka PL)
Wiking
Cześć
Pewnie że dłuższa rozłąka źle wpływa na rodzinę,pieniądze są potrzebne ale nie powinni być najważniejsze.
Dla tego każdy musi odnaleźć i wybrać swój system wartości.
Mam nadzieję, że jak mężuś znajdzie pracę w No, to szybko nas do siebie zabierze, żebyśmy się nie zatęsknili zbyt mocno.

Była mowa o kopaniu piłki przez mamuśki, ja ze swoimi chłopcami też gram w piłę, jest ich większość i lepiej im się nie narażać.(ćwiczą karate)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok