Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przelew bankowy - Norwegia

Czytali temat:
Wiesław Łukasiak Adam Walczak Jan Maryjan xxx yyy wieslaw oska Joanna Kuchnicka mart enty boj fra oszlo M@rek K@@@ Adamz Langhus Remigiusz Kluska Riggman KinkyLeon Kryszak Tomi6901 (2986 niezalogowanych)
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Witajcie! Mam taką sytuację. Czy ktoś jeszcze ma takie doświadczenia? Pracuję w Norwegi już od kilku lat po kilka miesięcy w ciągu roku. Używam ciągle tymczasowego numeru podatkowego. Powiedziano mi kilka lat temu w skacie, że nie muszę go wcale zmieniać. Wcześniej sam wykonywałem przelewy do Polski używając komputera. Po srozwidzie zabrali mi tę możliwość mówiąc, że przepisy się zmieniły i mogę jedynie sprawdzać saldo na tel kom. Poszedłem więc do banku aby wykonać przelew do Polski. Wypełniłem odpowiednią dyspozycję z podaniem wszystkich niezbędnych danych: Nr konta, IBAN, adres itp. Jeszcze w tym samym dniu zadzwoniono do mnie z banku z pytaniem czy mają wysłać w Euro, chociaż jak byk napisane było NOK, bo mam odpowiednie konto walutowe w Polsce. Wyobraźcie sobie, że przez dwa dni nie zauważyłem ubytku gotówki na swoim koncie. Dzwonie więc z pytaniem: Co się dzieje? Zostaje przekierowany do jakiejś osoby, która ma możliwość sprawdzenia mojego statusu. Po chwili dowiaduję się, że jest kolejka i muszę czekać na swoją kolej. mija już tydzień i nic! Miał ktoś już może podobną sytuację jak moja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
196 Postów
G123 G-321
(G123)
Stały Bywalec
lukwie33 napisał:
Witajcie! Mam taką sytuację. Czy ktoś jeszcze ma takie doświadczenia? Pracuję w Norwegi już od kilku lat po kilka miesięcy w ciągu roku. Używam ciągle tymczasowego numeru podatkowego. Powiedziano mi kilka lat temu w skacie, że nie muszę go wcale zmieniać. Wcześniej sam wykonywałem przelewy do Polski używając komputera. Po srozwidzie zabrali mi tę możliwość mówiąc, że przepisy się zmieniły i mogę jedynie sprawdzać saldo na tel kom. Poszedłem więc do banku aby wykonać przelew do Polski. Wypełniłem odpowiednią dyspozycję z podaniem wszystkich niezbędnych danych: Nr konta, IBAN, adres itp. Jeszcze w tym samym dniu zadzwoniono do mnie z banku z pytaniem czy mają wysłać w Euro, chociaż jak byk napisane było NOK, bo mam odpowiednie konto walutowe w Polsce. Wyobraźcie sobie, że przez dwa dni nie zauważyłem ubytku gotówki na swoim koncie. Dzwonie więc z pytaniem: Co się dzieje? Zostaje przekierowany do jakiejś osoby, która ma możliwość sprawdzenia mojego statusu. Po chwili dowiaduję się, że jest kolejka i muszę czekać na swoją kolej. mija już tydzień i nic! Miał ktoś już może podobną sytuację jak moja?
Hei.
A w jakim banku, /Nazwa/ masz to swoje problemowe konto?
Coś tu jest nie halo, pierwszy raz słyszę by zabierano już raz uzyskaną możliwość swobodnej dyspozycji bankowe przez Net.
A zwłaszcza przez kovid.
COŚ ściemniasz.
Jedyne ograniczenia są dla obywateli rosji i usrainy, tak jest w Moim banku Sparesrale.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...zadzwoniłes na infolinie..przekierowano połączenie do osoby kompetentnej w twojej sprawie..linia była zajęta z powodu kolejki połączeń..wystarczyło zaczekać...ale zapewne dzwoniłeś z Polski,więc płaciłeś za połączenie,więc zrezygnowałeś......wystarczyło zaczekać lub zadzwonić za 30 min.. i tak aż do skutku... mam nadzieję,że nie liczyłeś na to ,że,,infolinia,, oddzwoni do ciebie...
...
...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Ten bank to Grongsprebank. Z uwagi na to że nie wyjechałem przez 1,5 roku żeby się szprycować zmieniono mi dostępność do mojego kąta. To wszystko co pisałem to prawda. Do tej pory przelew nie dotarł.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Ten bank to Grongsprebank. Z uwagi na to że nie wyjechałem przez 1,5 roku żeby się szprycować zmieniono mi dostępność do mojego kąta. To wszystko co pisałem to prawda. Do tej pory przelew nie dotarł.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
lukwie33 napisał:
Ten bank to Grongsprebank. Z uwagi na to że nie wyjechałem przez 1,5 roku żeby się szprycować zmieniono mi dostępność do mojego kąta. To wszystko co pisałem to prawda. Do tej pory przelew nie dotarł.
Czlowieku, nauczże się poprawnie pisać, a wtedy szukaj pisemnych porad na forum, bo na forum Twój bełkot ciężko zrozumieć.
Nawet nazwy Twojego banku nie potrafisz poprawnie przepisać.
Więc pewnie w samym banku naśmieciłeś jak złoto i tu oczekujesz porady.
Odróżniasz słowa kąt, od konto?
Kąta, w sensie geometrii, i konta, w sensie bankowym?
Amebom nie ma co doradzać, bo wiesz... Time is money.
A Ty chyba nawet na poziomie gimnazjum nie jesteś
Co tym bardziej przykre, że masz 48 lat.
Piszesz tak, jakbyś gadał z kumplem przy piwku, który Cię od dawna zna łącznie z Twoimi historiami życiowymi.
A tu obce osoby mają Cię zrozumieć niby...
Wiesz, co to pełne zdanie? W każdej kwestii?
Jeśli szukasz tu porady, to wypadałoby się wysilić troszkę i napisać poprawnie, całymi zdaniami i konkretnie.
Tym bardziej, że nie musisz mieć słownika w formie książkowej, jak 30 lat temu, ale wystarczy użyć google i wpisać słownik j. polskiego
P.S.
Czekam na komentarz, że Polak Polakowi wilkiem

No i pamiętaj, że słowo witaj, witajcie, mówi się, gdy ktoś przychodzi do Ciebie, a gdy Ty przychodzisz do kogoś, to dzień dobry, dobry wieczór, lub cześć.
To pisałem ja, grammarnazi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Chyba cię poje...ło! Czytanie ze zrozumieniem to dla ciebie abstrakcja?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Co za cham! Odrobina człowieczeństa ji empatii jak widać jest ci obca! Co zasiejesz to zbierzesz!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1580 Postów
mart enty
(bodys)
Maniak
lukwie33 napisał:
Co za cham! Odrobina człowieczeństa ji empatii jak widać jest ci obca! Co zasiejesz to zbierzesz!
Koleś, jeżeli to do mnie ( bo wypadaloby się odnieść, do kogo piszesz) do tego służą te dwie ikonki pod postami, to nadal namawiam do powstrzymania emocji objawiającymi się nadal niepoprawną pisownią
Jak Ty chcesz, żeby Cię dobrze zrozumieć?
Przeczytaj swój ostatni wpis
A gdy o covidzie piszesz srowizd, to już domyślam się, z jakim pajacem mogę mieć do czynienia.
Wicie, dejcie zrozumicie...
Ty mi coś o empatii pierdolisz wyzywając od chamów?
Czyżby Konfederata?
P.S.
Skoro jak pisałeś w pierwszym poście, poszedłeś do banku osobiście, żeby wykonać przelew, to co za problem pójść tam jeszcze raz wyjaśnić sprawę, zamiast rzeźbić swoje fustracje na forum, tym bardziej, że masz konto w banku "noname" w którym żadna szanująca się tu osoba raczej konta nie posiada. (Gabryś się raczej nie szanuje )
Każdy bank ma swoje widzimisię, no i urzędniczki, które różnie mówią, różnie robią, a nie daj pambuku, jak napięcie przemiesiączkowe którąś dopadnie...
Dotyczy także urzędników.
Znam z autopsji.
Jak i w banku, tak i w skatte, na policji i w vegvesen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Wiesław Łukasiak
(lukwie33)
Wiking
Jaki konfederata? A ty mi wyglądasz na takiego co to honor na honorarium zamienił
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok