Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Serwis popsuł mi samochód i próbuje zwalić winę na mnie. - Norwegia

5 Postów
Rafał Sieczko
(Rav5ooo)
Wiking
21.02.2017 robiłem przegląd w jednym z serwisów VW. Przy okazji wymienili wycieraczki i umyli silnik. Następnego dnia nie mogłem odpalić samochodu. Jakby nie dochodził prąd do rozrusznika. po nagrzaniu silnika webasto udało mi się uruchomić silnik i dojechać do serwisu. Gdzie im nie udało się go uruchomić i samochód został na noc w garażu gdzie go ponoć suszyli. niby wszystko było w porządku więc odebrałem samochód. Po kilku dniach pojawił się komunikat: ERROR: ESP który zaraz zniknął. Później zaczęły pojawiać się kolejne komunikaty: ERROR: ESP, ERROR:ACC, ERROR: STOP START SYSTEM, błąd systemu parkowania i oświetlenia, a na koniec zapaliła się kontrolka z kierownicą i przestały działać wycieraczki, kierunki i wspomaganie. Byłem jeszcze raz w serwisie mówiąc że zalali gdzieś elektrykę i suszenie w garażu nic nie dało. Pani tam urzędująca powiedziała że przyjmie zgłoszenie ale wolny termin ma dopiero 11.04 i że przyśle mi na mail'a wiadomość, którą przysłała. W mailu jest napisane, że jeśli stwierdzą, że to nie z winy serwisu to będę musiał zapłacić 3200 NOK. Nie wiem teraz co robić i jakie są przepisy w Norwegii. Swojego samochodu nie mogę używać bo stał się niebezpieczny, nie wiem czy przysługuje mi auto zastępcze. W sumie to już nic nie wiem. Miał ktoś może podobną sytuację?

Pozdrawiam

Rav5ooo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
362 Posty

(Chuck Norris)
Stały Bywalec
Tak myli?

Byl tu taki jeden szpec od mycia aut na forum.
Jeszcze nikt nie powiedzial ze to Twoja wina.
Ale nie pozwol sobie wmowic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
Chuck Norris napisał:
Tak myli?

Byl tu taki jeden szpec od mycia aut na forum.
Jeszcze nikt nie powiedzial ze to Twoja wina.
Ale nie pozwol sobie wmowic


temu z filmiku się nie dziwię jak swoje kudłate beczące laski woził po mieście to trochę sierści się posypało..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafał Sieczko
(Rav5ooo)
Wiking
Ubezpieczenie nic do tego nie ma. Mam kasko, ale to moller bil odjebał chałę i oni muszą dać auto. Napisałem do volkswagena i czekam mają pięć dni na odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
miro _miro
(miro_miro)
Wiking
Witam. Jeżeli przed naprawą było wszystko w porządku to servis powinien to poprawić bezpłatnie. Jakbyś mógł podać więcej szczegółów odnośnie samochodu tj. kod silnika i rok prod. to cos podpowiem. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok