Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytali temat:
(7068 niezalogowanych)
1 Post

(Hilton)
Wiking
a teraz pytanie, ktomu wynajmie bez referencji? Tu juz nie jest tak jak było 2 lata temu. Jest bardzo ciezko, nie ma pracy , mieszkania sa drogie. Pierwsze pytanie do osobych szukającej lokum, to gdzie pracuje, a drugie czy ma referencje. Kropka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
Hilton napisał:
a teraz pytanie, ktomu wynajmie bez referencji? Tu juz nie jest tak jak było 2 lata temu. Jest bardzo ciezko, nie ma pracy , mieszkania sa drogie. Pierwsze pytanie do osobych szukającej lokum, to gdzie pracuje, a drugie czy ma referencje. Kropka.

na miejscu właściciela to osobie bez pracy nie wynajął bym nawet kibla chyba że zapłaci za trzy miesiące z góry
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
bad harry napisał:
kami napisał:
na nrk czytałam wczoraj artykuł o kolesiu co ma 2 domy w ktorych wynajmuje łozka do spania za 2 tys kr miesiecznie łacznie w tych 2 domach mieszka 40 łotyszow i tam mu wypiczali z 40 *2 tys = 80 kr miesiecznie czystego zysku i nic mu nie moga zrobic bo nie jest to nie legalne było to chyba w bergen wiec jak widac da sie znalesc cos taniejj

jako że w bergen jestem zainteresowany ale nie mogę zaczaić
chodzi o 80 nok czy 80000 nok


40 osob *2 tys koron micha =80 tys miesiecznie nrk.no wczorajsza badz przdwczorajsza
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
ka mi
(kami)
Maniak
mam znalazłam ale to jdnak nie bergn Oslo
hilton a mowiłas ze nie mozna zlaesc nic taniego w Oslo
" target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer" >www.nrk.no/nyheter/1.7007814
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
marjac11 napisał:
Witam Wszystkich
Tu szukajcie pomocy w każdej sprawie związanej z przenosinami do Norwegi.
Ja rozpocznę...
Chciałbym przyjechać na dłużej, później może ściągnąć rodzinę. Nie mam większych kontaktów więc szukam pomocy tutaj. Jak szukać jakiegoś lokum na miejscu i czy będzie ono drogie? Jakiej i gdzie szukać pracy nie mając większego doświadczenia? Czy sa np. biura pośrednictwa pracy? Pozdrawiam



Po lewej stronie wytluszczonym drukiem INFORMATOR i podpunkty :i nieche mi sie wyliczac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jacek Rutkowski
(marjac11)
Wiking
Więc z tego co czytam wychodzi, że nie jest zbyt wesoło? I z biur pracy w polsce też niewiele wynika. Czy to oznacza, że poprostu nie ma już pracy w Norwegi? I nie ma żadnych szans? Więc gdzie szukać? Mniejsza o mieszkanie, na początek mogę spać w jakiejś norze. Ale żeby nie było jak znaleść pracy? Może ktoś jakoś logicznie to wytłumaczyć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
nie napisałeś nawet w jakim zawodzie ........tylko nie pisz że umiesz wszystko albo możesz zamiatać . bo umienie wszystko i sprzątanie jest dość mocno obstawione .
najważniejsze jaki język znasz oprócz polskiego
narazie to wynika z postu że masz chęć przyjechać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
marjac11 napisał:
Więc z tego co czytam wychodzi, że nie jest zbyt wesoło? I z biur pracy w polsce też niewiele wynika. Czy to oznacza, że poprostu nie ma już pracy w Norwegi? I nie ma żadnych szans? Więc gdzie szukać? Mniejsza o mieszkanie, na początek mogę spać w jakiejś norze. Ale żeby nie było jak znaleść pracy? Może ktoś jakoś logicznie to wytłumaczyć?

Na stronach EURES szukaj pracy w gospodarstwach rolnych lub coś podobnego.
Zakwaterowanie dostaniesz za free czasem języka nawet nie trzeba znać(mało prawdopodobne ale możliwe)
i jak masz zapał do pracy i głowę na karku to sobie poradzisz.


Daleki jestem od oceniania ludzi których nie znam ale może zrozumiesz o co mi chodzi.

Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie i chęć do pracy to coś potrafi robić na czymś się zna.
No i każdy chcący wyjechać z polski gdziekolwiek powinien znać język obcy (przynajmniej komunikatywnie angielski w NO )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
bad harry napisał:
Hilton napisał:
a teraz pytanie, ktomu wynajmie bez referencji? Tu juz nie jest tak jak było 2 lata temu. Jest bardzo ciezko, nie ma pracy , mieszkania sa drogie. Pierwsze pytanie do osobych szukającej lokum, to gdzie pracuje, a drugie czy ma referencje. Kropka.

na miejscu właściciela to osobie bez pracy nie wynajął bym nawet kibla chyba że zapłaci za trzy miesiące z góry



obecnie oprocz referencji sprawdzaja zeznanie podatkowe za ostatni rok i musisz przedstawic kontrakt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Jacek Rutkowski
(marjac11)
Wiking
Jasne że mam doświadczenie jako: malarz(pokojowy) , dekarz, również jako pracownik typowo fizyczny, nawet jako pracownik ochrony i magazynier. No ale czy coś z tego wynika?????????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok