Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
sztefan anty Theresa GROBELSKA Ezat (13204 niezalogowanych)
99 Postów
J Majkowski
(chromis79)
Początkujący
jasta102 napisał:
chromis79 napisał:
jasta102 napisał:
chromis79 napisał:

Kolega Rzymski wraz z Jastą przekonowali mnie ze bez Norweskiego nie ma szans....

to już nawet i to robiłem

Noo....a to zaniki już masz jakieś??
Nie przejmuj się posiedze trochę w Norwegi i pewnie będe taki jak Ty

jeśli już
to mogłem pisać o językach
a nie na norweskim się upierać
nawet u mnie to bez norweskiego przyjmują
z duńskim, szwedzkim, australijskim
oj chyba nie dał bym swojej broni do wyczyszczenia tak mało precyzyjnej osobie


Hehe o dziwo zaczynam Cie lubić Panie Jasta
Nie będę raczej czyścił broninie jestem rusznikarzem
Jednak si ę będę ubierał że wspominałeś o Norweskim
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
231 Postów
Łukasz Bernaś
(Rzymski82)
Stały Bywalec
Boże co za bakłażan! Czy ja Ci pisałem że nie da się znaleźć roboty albo że norweski jest wymagany? Pisałem że nie masz pojęcia gdzie do Norwegii jechać i po co! Ale jak słyszę że nie ma dla kogoś znaczenia czy się mówi po Norwesku czy nie to mogę się tylko roześmiać. To że nie wszędzie jest wymagany (tak jak jest w moim wypadku) to nie znaczy że było by lepiej gdybym go znał. A już sformułowanie o stawce to mnie rozjebało do końca. Dalej nie masz pojęcia o tym kraju. Stawka zależna jest głównie od 2 czynników. Stanowiska i lokacji. Ja z moja stawką gdybym mieszkał w Oslo to bym chyba podjadał tynk ze ściany. Mieszkanie mojej wielkości w Oslo jest jakieś 10-20 tys droższe miesięcznie więc o czym wg. mowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
chromis79 napisał:

Hehe o dziwo zaczynam Cie lubić Panie Jasta
Nie będę raczej czyścił broninie jestem rusznikarzem
Jednak si ę będę ubierał że wspominałeś o Norweskim

to i ja polubię
podsunę wariant B
no gdyby nie udało się jednak znaleźć pracy
Dwudziestojednolatek jest synem jednego ze starszych członków szajki. On, jego ojciec i jeszcze jeden ze skazanych przyjechali do Norwegii do pracy. Kiedy okazało się, że nie mogą pracy znaleźć, zaczęli kraść silniki do łodzi.
Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/polacy_w_norwegii/wi...w.html#ixzz2Fc09HcVD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
99 Postów
J Majkowski
(chromis79)
Początkujący
Rzymski82 napisał:
Boże co za bakłażan! Czy ja Ci pisałem że nie da się znaleźć roboty albo że norweski jest wymagany? Pisałem że nie masz pojęcia gdzie do Norwegii jechać i po co! Ale jak słyszę że nie ma dla kogoś znaczenia czy się mówi po Norwesku czy nie to mogę się tylko roześmiać. To że nie wszędzie jest wymagany (tak jak jest w moim wypadku) to nie znaczy że było by lepiej gdybym go znał. A już sformułowanie o stawce to mnie rozjebało do końca. Dalej nie masz pojęcia o tym kraju. Stawka zależna jest głównie od 2 czynników. Stanowiska i lokacji. Ja z moja stawką gdybym mieszkał w Oslo to bym chyba podjadał tynk ze ściany. Mieszkanie mojej wielkości w Oslo jest jakieś 10-20 tys droższe miesięcznie więc o czym wg. mowa

Mowa o połowie stawki....jeżeli chodzi o mieszkanie ,również wiem z jakimi kosztami się będzie to wiązało i w porównaniu z połową stawki jaką mi zaproponowano wcale nie jest to jakaś straszna suma...jezeli dostane tą pracę samochód prywatny również nie będzie mi konieczny...O stanowisku wolałbym narazie nie wypowiadać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
99 Postów
J Majkowski
(chromis79)
Początkujący
jasta102 napisał:
chromis79 napisał:

Hehe o dziwo zaczynam Cie lubić Panie Jasta
Nie będę raczej czyścił broninie jestem rusznikarzem
Jednak si ę będę ubierał że wspominałeś o Norweskim

to i ja polubię
podsunę wariant B
no gdyby nie udało się jednak znaleźć pracy
Dwudziestojednolatek jest synem jednego ze starszych członków szajki. On, jego ojciec i jeszcze jeden ze skazanych przyjechali do Norwegii do pracy. Kiedy okazało się, że nie mogą pracy znaleźć, zaczęli kraść silniki do łodzi.
Więcej informacji: www.mojanorwegia.pl/polacy_w_norwegii/wi...w.html#ixzz2Fc09HcVD


Ale ja nie jadę szukać pracy...jadę wziąść udział procesje rekrutacyjnym i ewentualnym szkoleniu które w całości będzie finansowane przez "organizację" R.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
wkurzonynaPOlske napisał:
Jak ktoś zna bardzo dobrze przynajmniej angielski, ma techniczne wykształcenie kierunkowe, doświadczenie zawodowe znajdzie prace. 3 miesiące zaglądałem po firmach szukałęm i znalazłem, mam juz kontrakt w kieszeni i po nowym roku zaczynam. Jak widziałem tu porady kilku forumowych typków to się nóż w kieszeni otwierał.
Nic tylko strach o własną dupe, żeby jednego z drugim ktoś z roboty nie wygryzł !
Osobiscie byłem w uprzywilejonwaej sytuacji, bo jeżdziłem na Norwegie i nie ponosiłem żadnych kosztów na miejscu, kręciiłem pazue na tacho i szedłem do firmy z CV w zębach.
Prace wydeptałem sobie sam nie znajać norweskiego, a jedynie bardzo dobrze angielski. Norweski jest mi zupełnie zbędny przy zatrudnieniu w norweskiej formie w transporcie międzynaorodowym. Przyszły pracodawca stwierdził, iz warto jednak uczyć się norweskeigo jeżeli bedę chciał się osiedlic pracowac w transporcie lokalnym. Kto zrozumie norweski jak zjadę z promu i dojadę do hiszpanii czy żabojadów, na ząładunkach 20 słów po angielski , a reszta na migi.


no widzisz chwali sie ze znalazłes prace sam i bez norweskiego ,ale sam napisałes,ze 3 m-ce nosiłeś CV...prawda?nie przyjeżdżasz tu na wariackich papierach...praca jest...akurat w twojej firmie nie wymagany jest norweski,a lepiej znac ang...lecz takich firm jak twoja tz która nie wymaga norweskiego jest naprawde mało....to nie jest tak,ze ktos z forum zabrania komus tutaj przyjezdzac.Ludzie tutaj mieszkają,pracuja i wiedza co jest pięc.Jeszcze z 4 lata temu było łatwiej znalezc prace bez jakichkolwiek języków,lecz przez nie znajomosc jezyka tak duzo robót spaprali,że teraz cięzko złapać pracę z ang...oczywiscie,ze są firmy,które tego nie wymagają,lecz jest ich garstka,po drugie wymagaja doswiadczenia w danym zawodzie min 5 lat i moze sie zdarzyc tak,ze jez,nie znasz a doswiadczenie masz i prace dostaniesz...lecz jak są ludzie,którzy maja tylko szkołę,zadnego doswiadczenia i tylko jęz ang,albo żaden no to trzeba pomyślec jakie sie ma szanse...prawie zadnych...no ale sie nie przetłumaczy,bo naczytali sie w pracie ze tu tyle pracy jest i ze wystarczy przyjechac i zaraz sie ją ma...teraz tym bardziej zima nie ma tu pracy,jak pisałam wczesniej...ilu sie ogłasza na forach żeby pomóc w znalezieniu pracy nawet płaca za to,bo maja dosc szukania na własną rękę...naprawdę,jestes jednym z nielicznych którym się udało,ale nie oszukujmy się jezdzisz na tirach , masz doswiadczenie i transport międzynarodowy...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(wkurzonynaPOlske)
Wiking
oppland napisał:
wkurzonynaPOlske napisał:
Jak ktoś zna bardzo dobrze przynajmniej angielski, ma techniczne wykształcenie kierunkowe, doświadczenie zawodowe znajdzie prace. 3 miesiące zaglądałem po firmach szukałęm i znalazłem, mam juz kontrakt w kieszeni i po nowym roku zaczynam. Jak widziałem tu porady kilku forumowych typków to się nóż w kieszeni otwierał.
Nic tylko strach o własną dupe, żeby jednego z drugim ktoś z roboty nie wygryzł !
Osobiscie byłem w uprzywilejonwaej sytuacji, bo jeżdziłem na Norwegie i nie ponosiłem żadnych kosztów na miejscu, kręciiłem pazue na tacho i szedłem do firmy z CV w zębach.
Prace wydeptałem sobie sam nie znajać norweskiego, a jedynie bardzo dobrze angielski. Norweski jest mi zupełnie zbędny przy zatrudnieniu w norweskiej formie w transporcie międzynaorodowym. Przyszły pracodawca stwierdził, iz warto jednak uczyć się norweskeigo jeżeli bedę chciał się osiedlic pracowac w transporcie lokalnym. Kto zrozumie norweski jak zjadę z promu i dojadę do hiszpanii czy żabojadów, na ząładunkach 20 słów po angielski , a reszta na migi.


no widzisz chwali sie ze znalazłes prace sam i bez norweskiego ,ale sam napisałes,ze 3 m-ce nosiłeś CV...prawda?nie przyjeżdżasz tu na wariackich papierach...praca jest...akurat w twojej firmie nie wymagany jest norweski,a lepiej znac ang...lecz takich firm jak twoja tz która nie wymaga norweskiego jest naprawde mało....to nie jest tak,ze ktos z forum zabrania komus tutaj przyjezdzac.Ludzie tutaj mieszkają,pracuja i wiedza co jest pięc.Jeszcze z 4 lata temu było łatwiej znalezc prace bez jakichkolwiek języków,lecz przez nie znajomosc jezyka tak duzo robót spaprali,że teraz cięzko złapać pracę z ang...oczywiscie,ze są firmy,które tego nie wymagają,lecz jest ich garstka,po drugie wymagaja doswiadczenia w danym zawodzie min 5 lat i moze sie zdarzyc tak,ze jez,nie znasz a doswiadczenie masz i prace dostaniesz...lecz jak są ludzie,którzy maja tylko szkołę,zadnego doswiadczenia i tylko jęz ang,albo żaden no to trzeba pomyślec jakie sie ma szanse...prawie zadnych...no ale sie nie przetłumaczy,bo naczytali sie w pracie ze tu tyle pracy jest i ze wystarczy przyjechac i zaraz sie ją ma...teraz tym bardziej zima nie ma tu pracy,jak pisałam wczesniej...ilu sie ogłasza na forach żeby pomóc w znalezieniu pracy nawet płaca za to,bo maja dosc szukania na własną rękę...naprawdę,jestes jednym z nielicznych którym się udało,ale nie oszukujmy się jezdzisz na tirach , masz doswiadczenie i transport międzynarodowy...pozdrawiam


-nie trafiony, mam tylko rok doświadczenia w transporcie miedzynarodwym, choć cięzarowką jezdzę od 15 lat. Na miejscu wsiadł ze mną w mojego trucka i zrobiliśmy szybki krótki test i test z zakladania łacuchów, ktorą to czynnośc trenowalem na parkingach tak długo, ąż doszedlem do wprawy. Najwidoczniej wystarczyło to dla jednej z najlpszych firm transportowych w Norway tylko trudno sie było dopchac do odpowiednich drzwii Oprócz stricte doświadczenia do konkretnej pracy liczy sie to co człowiek w zyciu robił, gdzie był i wszelkie inne atuty. Norweg dostając profesjonalne norweskie cv, komplet przetłumaczonych referencji i uprawnień tylko pokręcił głową. Czasem warto zainwestować w siebie kilka stów
-oferowałem miesiac temu kasę na forum za polecenie do dobrej firmy, wg mnie 1000e to nie mało i nie było zainteresowanych ?
- co do chinczyka, na zaoferowane wynagordzenie nie narzekam, jest równowartoscią około 30 pensji chińczyków z Pekinu bez meldunku i trzykrotnie wyższe niż w dziad-trans w którym właśnie kończę karierę

"35 lat, uprawnienia BCE "95" ADR, ADR cysterna, HDS, wózki widłowe, swiadectwo KRK, wlasny transport, bardzo dobry angielski.
Posiadam 15 lat doświadczenia w prowadzeniu cięzarowki kat.C (MON), 1 rok w przewozach międzynarodowych ADR CE.
Szukam pracy i startu na terenie Norwegii, za polecenie do pracy u uczciwego pracodawcy jestem gotów odwdzieczyć sie finansowo kwotą 1000e. Jestem przygotowany finansowo do wyjazdu..
Po 1 stycznia jestem wolny jak ptak.."
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Profesjonalny personel biurowy ABC Kadr
Storg. 39
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 36 3040
Temp-Team
Industrig. 36
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 23) 36 5500
www: www.temp-team.no
Vikarpartner
Drammensv. 130
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 43 0012
www: www.vikarpartner.no
Olsten Datavikar
Drammensv. 127
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 23) 13 1440
www: www.computerpeople.no
Specjalizująca się w pracy związanych z IT
Manpower i Bankpower
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 01 8000
www: www.manpower.no
Kelly Services Norwegia
Munkedamsv. 45
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 815) 00 044
strona internetowa: www.kellyservices.no
BackUp Vikarbyrå
Brug 1
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 17 2217
www: www.backupvikar.no
Adecco Norwegia
Karl Johansg. 25
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 94 1000
www: www.adecco.no
Kadr odwiedzin
Akersg. 43
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 40 1700
www: www.access-personnel.no
Prywatne agencje zatrudnienia w Asker i Bærum

Adecco Norwegia
Gamle Ringeriksv. 39
Bekkestua
1357
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 10 7300
Manpower
Løkketangen 20
Sandvika
1337
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 80 6700
www: www.manpower.no
Temp-Team
Løkketangen 10 S
andvika
1337
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 80 4000
www: www.temp-team.no
Careerjet
Careerjet jest jednym z wiodących wyszukiwarek pracy w Norwegii, z odpowiednich stron internetowych w ponad 50 krajach, w ponad 20 językach, co czyni go idealnym narzędziem dla osoby poszukującej pracy.
angielski strona: www.careerjet.com
Norwegian stronie internetowej: www.careerjet.no
Jobshop Nesbru
Fekjan 13
Billingstad
1377
Norwegia
Tel: + 47 ( 66) 85 5200
Konsultantów ds. rekrutacji w Oslo

AlliansePartner
Stensbergg. 27
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 23) 19 9650
www: www.alliansepartner.no
Świat Szukaj Grupa
Bankpl. 1A
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 42 6071
Proffice
Prinsensg. 5
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 31 3800
www: www.proffice.no
MPS Norwegia
Karl Johansg. 12 J
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 34 7500
www: www.mps.no
MCP Consult
Karihaugv. 89
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 30 9060
www: www.mcp.no
Search & Selection Kontura
Oscarsg. 81
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 44 9042
www: www.kontura.com
InterSearch
Profesor Dahlsg. 26
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 55 3333
www: www.intersearch.no
Human Capital Group Scandinavia
Akersg. 20
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 23) 35 6060
www: www.hcg.no
Heidrick & Struggles
Stortingsg. 2
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 47 9990
www: www.heidrick.com
Hartmark Consulting
Hoffsv. 21/23
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 51 7500
www: www.hartmark.no
Wyborne
Oscarsg. 52
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 54 0680
www: www.fine.no
Boyden Executive Search
Stranden 1B
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 83 2860
www: www.boyden.no
Bjerke & Luther
Tordenskioldsg. 6
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 40 4080
www: www.bjerke.luther.no
Amrop Międzynarodowa
Kronprinsensgt 3
Oslo
Norwegia
Tel: + 47 ( 22) 01 2460
www: www.amrop.com
Konsultantów ds. rekrutacji w Asker i Bærum

IMS Innovative Management Services
Otto Sverdrupsv. 9
Sandvika
1337
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 55 6000
Wicklund-Hansen Międzynarodowa
Lysaker Torg 10
Lysaker
1325
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 59 2490
TranSearch Norwegia
Malmskriverv. 35
1337
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 55 1390
Scandinavian Executive Search
O.H. Bingsv. 17
Høvik
1323
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 10 5150
Proffice
Rådmann Halmrastsv. 16
Sandvika
1300
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 56 5630
www: www.proffice.no
Navigator Gruppen
Nyv. 1
Stabekk
1369
Norwegia
Tel: + 47 ( 67) 11 0080
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
chromis79 masz jakies opracowania pistolety FN?
byl lepszy od TT o 7 nabojow w magazynku
zreszta od TT kazdy byl lepszy
VIS mial bezpicznik chwytowy
walter mial dlyzsza lufe /PPK walter byl cywilny/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok