Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Placisz 3x za dom z tektury, niz za dom z cegly. Do tego praktycznie mieszkasz w szopie. Ta sama technologia jak u ciebie na wsi ... teraz mozesz sie poczuc prawdziwie jak w domu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Michalek1207)
Wiking
No nie wierze jaka Norwegia dobra juz to widze i napewno nie macie problemow z dziecmi w szkole zadnych zarabiacie po 300 koron na godzine zle was nei traktuja w pracy rasizm jaki rasizm tego tu nie ma ..A Polska "bleee" jesli ktos mowi ze nie idzie zarobic 5 tysiecy to mnie smiech rozwala sam wybudowalem Dom w Polsce i rozmawialem z ludzmi 5 kola budowlancy teraz to bez problemu nie wspomne o elektrykach czy hydraulikach.. JA osobiscie tez wrocilem do fabryki pod Poznaniem i mam 3900 na reke do tego premie nadgodziny i zawsze kolo 5 jest a norwegia byla 11 lat i nie zaluje bo dorabialem sie gdy korona byla jeszcze w miare ale nigdy mi nie odbilo i zawsze ciulalem kase dzisiaj mam dom i dwa mieszkania ktore wynajmuje moja zona nie musi pracowac zajmuje sie dziecmi i nawet zasilek na dzieci dostalismy zyje sie o wiele lepiej i bezstresowo nie martwie sie ze ktos sie doczepi ze po 19 wyjsc nie mozesz itd nie wspomne o pogodzie podsumujac mam 1100 za kazde mieszkanie i kolo 7 na reke zawsze mamy zyjemy jak paczusie w masle jedynie za to moge dziekowac Norwegi ze mialem mozliwosc zarobienia na to wszystko bez kredytow oczywiscie nie dostalem tego za darmo musialem cos dac od siebe ale tak to juz jest cos za cos a Norwegia nie planuje wrocic chociaz nigdy w zyciu nie mow nigdy Pozdrawiam Normalnych ktorzy nie sa nasiaknieci koronami
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
4 Posty
HrabiaMoczywons Moczywons
(HrabiaMoczywons)
Wiking
Ma rację. Kiedyś to ciułanie miało sens. Teraz w Polsce z pocałowaniem ręki dostajesz pracę jakiej chcesz a po pracy pływasz w ciepłym jeziorku Taki lajf niestety. Ja już też na jesień wracam do kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Norwegia to fajny kraj ale dla wiekszosci juz nieoplacalny. Robia za duzo problemow i za malo daja w zamian.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Blackmoon
(Blackmoon)
Wiking
Oczywiście, że w Polsce są ludzie którzy dobrze zarabiają ale są to jednostki, i nie wszyscy mieszkają w Warszawce...dalej żyją ludzie biedni, bezdomni a czy w Norwegii są??Polska nigdy nie dorówna Norwegii nawet za 15 lat..i nie mam na myśli tylko zarobków i socjalu ale technologie, czyste powietrze, natura, tolerancja itp. Następnie w naszym kochanym kraju głodowe emerytury i w tym przypadku nic się nie zmieni na lepsze...po trzecie ludzie wykształceni i inteligentni ale może mniej ,, obrotni” nadal zarabiają słabo..porównując zarobki chociażby pielęgniarki tu a w Polsce..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
121 Postów

(pozytywnazołza)
Stały Bywalec
Aaa.. niech tam korona spada.. na łeb.. i na szyje.. ten pieniedz i tak sie kiedyś rozmyje..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
Ja w tym roku zjechałem z NO po ponad 7 latach. Przy normalnym życiu (miałem własne mieszkanie nawet w NO na kredyt), wybudowałem bez kredytu dom w Polsce o standardzie jakiego w Norwegii bym za +5 milionów NOK nie miał szans zdobyć. Poza tym kluczem było że dzieci wchodzą w wiek szkolny, a nie chciałem by uczyły się w Norwegii gdzie poziom nauczania jest krótko mówiąc żenujący. Druga sprawa to to że zawsze w tyle głowy była obawa o ich opiekę socjalną która w każdej chwili może Ci zabrać dzieciaka z byle powodu (znam przypadki gdzie dzieciak nakłamał, a potem rodzice mieli problemy). Norwegia nie jest zła, ale w pewnym kwestiach w Polsce jest lepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sebastian092
(Sebastian092)
Wiking
Wszyscy się tak zachwycają jak Norwegia jest bogata i jaki wysoki poziom zycia jest w Norwegia, no tak bo łatwo mieć bogaty kraj jak się ma ropę, bo Norwegia nie było bogata az do odkrycia ropy, i to zbudowało dzisiejsze bogactwo, łatwo mówić z kraju bogatego w ropę, jakim biednym krajem w porównaniu z Norwegią jest Polska, kraj którego 123 lat nie było na mapie, zniszczony w pierwszej wojnie światowej, obrócona w pył w drugiej wojnie światowej, okupowanej przez prawie 50 lat przez komunistów który w ostatnich 100 latach 8 lat dobrobytu w okresie między wojennym i 25 lat od obalenia komunizmu, mówcie co chcecie ale krok jaki Polska zrobiła od zmiany ustrojowej z rozwojem i wzrostem poziomu zycia jest olbrzymi, gdyby nie ropa, to nie wykluczone ze Norwegia była by biedniejsza niz obecnie Polska. Ropa kiedyś się skończy a wraz z nią dobrobyt w Norwegii, a to bardzo dobrze widać na podstawie kursu korony, jak ropa szła w górę to i korona w górę, jak w dół to i korona w dół, ale mimo wszystko jak na przestrzeni lat spadła wartość korony? i cały czas leci w dół mimo iz ropa w ostatnim czasie poszła w górę, to pokazuje słabość Norweskiej gospodarki która jest mało wydajna i konkurencyjna, i w sytuacji w której musiała by konkurować z firmami Niemieckimi szybko by zbankrutowały. Norwegia nie jest producentem niczego szczególnie waznego co byłoby dzwignią Norweskiej gospodarki, gdy zabraknie ropy lub zapotrzebowania na nią, a przy eko szaleństwu to wcale nie jest takie niemozliwe, i wtedy Norwegia moze zostać szybko sprowadzona na ziemie. Przeciez ile 10 lat temu korona było w okolicach 60 gr? teraz 42-43 i ciągle leci w dół, kwestia 5 lat jak będzie po 35-38gr? a w efekcie wszystko pójdzie w górę oprócz poziomu zycia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

()
Stały Bywalec
Super! Chyle czola przed tak rzetelna, wnikliwa i trafna analiza ekonomiczna zmian kursu korony norweskiej na przestrzeni lat.
Uczcie sie jolopy od Sebastiana. Wreszcie ktos kto logicznie tutaj mysli i nie boi sie powiedziec prawdy! Jego argumentacja i blyskotliwosc w wyjasnieniu zaleznosci przyczyna-skutek, reprezentuje najwyzszy poziom dyskusji na naukowych forach swiatowych odnosnie ekonomi. To co jednak czyni wypowiedz Sebastana naprawde wartosciowa jest zastosowanie i ujecie perspektywy historycznej w wywodzie. To prawdziwa perla!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok