Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kurs korony leci na łeb na szyję. Tak źle nie było od zeszłego roku - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Kurs korony leci na łeb na szyję. Tak źle nie było od zeszłego roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Mari Dzins
(tlooczeq)
Wiking
>0,4250 i wracam do Kraju.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:71  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
No to dowidzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:84  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
jura gładysz
(jurijgagarin) Online
Wiking
Cześć wszystkim ja wruciłem do kraju dwa miesiące temu znalazłem prace w fabryce na początek zarobiłem w mięsiąc 5000 zł a to tylko okres prubny . Żengam cię kraju fiordów ale teraz to w Polsce jest lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
PolAker
(PolAker)
Wiking
Może trochę towarzystwo opuści ten kraj, przydało by się.
Kto przelicza ten jęczy kto wydaje na miejscu biedny nie klepie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Jura Gładysz powiedz gdzie tak płacą, jak byś robił po 8 godzin to ci wyjdzie ponad 28 pln/h jak po 10 to ok 25 pln/h . Chłopie za to 5000 to ty śpisz na tej fabryce. Trochę znam rynek pracy i w większym mieście coś lepiej wyjdziesz a reszta dalej średnio 17 pln/h płaci i jeszcze twierdzą że to dużo dla robola
Zgłoś wpis
Oceń wpis:17  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil Przybył
(ellada)
Wiking
Kończy się Norwegia, z roku na rok gorzej.
Z czasem zostaną tu tylko ludzie bez perspektyw PL i bez ambicji, reszta wróci do kraju bo tam z roku na rok lepiej.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:14  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kamil Przybył
(ellada)
Wiking
Są tacy których życiowym osiągnięciem jest pracować w jakimś zakładzie lub jako kierowca a żoną sprząta, pracuje w markecie lub w kawiarni.
Tacy ludzie będą chwalić Norwegie bo nic nie potrafią a ich zawody w PL wykonują Ukraińcy, więc z braku wyboru będą krytykować własny kraj. Jeśli ktoś jest obrotny, chce się rozwijać, i co ważne potrafi to robić, widzi że w Polsce można żyć podobnie jak w Norwegii.
Ludzie bez ambicji, jak ameby pozdrawiam Was.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-19  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Hør folkens. Wszystko zależy co w życiu chcecie robić. Jeśli interesuje was tylko bycie zatrudnionym u kogoś, praca od 7.30 do 15.00, zero stresu i życie aby tylko je jakos przeżyć to Norwegia jest jest idealna.

Natomiast jeśli macie smykałkę do interesów, wyuczony zawód w którym jesteście dobrzy - mechanik, fryzjerka, a nawet budowlaniec, chcecie zakładać własne firmy - to Polska jest to tego znacznie lepszym miejscem. W Norwegii nigdy nie osiągnięcie sukcesu na skalę jaką moglibyście osiągnąć w Polsce. W Polsce zrobicie również znacznie więcej niż w Norwegii - m.in poprzez niższe podatki, które wyniosą tylko 19% bez względu N wysokość dochodu.

Tak więc każdy kraj ma swoje plusy i minusy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:32  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Szymon Giełzakowski
(Drapakpilot)
Wiking
To zamiast gadać po raz setny o powrocie do kraju może czas przemienić słowa w czyny i faktycznie się stąd zawinąć? Siedzę w nor już kilka lat, rozmawiając z ludźmi w moim wieku i po studiach nikt nie widzi przyszłości w kraju i każdy planuje prędzej czy później wyjechać bo nie widzi perspektyw. Mam dom, spokojne życie, masę wolnego czasu co jest dla mnie ważniejsze od grubego portfela, chociaż na niego też tutaj nie da się narzekać. Co Wam przeszkadza w tej Norwegii? To, że urodziliscie się w Polsce nie znaczy, że trzeba ją na każdym kroku faworyzować, to tylko zbieg okoliczności, a żyć można gdzie się chce. Nie rozumiem też tekstu "żyć byle jakoś przeżyć" właśnie Norwegia, a raczej zarobki dają duże możliwości na życie po pracy, jakoś nie odczułem presji życia z miesiąca na miesiąc, na spokojnie starcza żeby każdego miesiąca odłożyć sobie coś na hobby i jednocześnie trochę zaoszczędzić. Skoro tak jak mówicie Norwegia się "konczy" to mam nadzieję, że zrobi to szybko i wszyscy "prawdziwi Polacy" stąd wyjadą. Zgodzę się jedynie z tym, że każdy kraj ma swoje plusy i minusy, bo nigdzie nie jest idealnie. Jeżeli ktoś chce wracać do kraju, bo tam lepiej to droga wolna, chociaż z relacji moich znajomych i własnych obserwacji jest to zwyczajne kłamstwo. Na koniec jeszcze dodam, że żadna praca nie hańbi, a to, że ktoś traktuje jakieś zawody gorzej świadczy tylko o jego kompleksach i nie zbyt bystrym umyśle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:33  
Odpowiedz   Cytuj


Bliżej nas