Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1 Post
Szymon Giełzakowski
(Drapakpilot)
Wiking
Odnośnie ambitnej pracy itd. Nie dla wszystkich sukces zawodowy jest najważniejszy, jedni odnajdują w tym powołanie i zaspokojenie własnych potrzeb, a inni wolą mieć stabilną posadę i zamiast rozwijać się zawodowo wolą poświęcać czas na hobby i czerpanie radości z życia w przeróżne inne sposoby. Żeby nikt mnie źle nie zrozumiał, nie zarzucam nikomu tego, że ambitna praca jest zła, jeżeli ktoś się w tym spełnia i chce na tym się w życiu skupić to dobrze dla niego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 33  
Odpowiedz   Cytuj
234 Posty

(S83)
Stały Bywalec
Kamil przybył jakbyś miał jakieś ambicje to by ci z roku na rok lepiej. Wracają przeważnie ludzie którzy nie osiągnęli przez dłuższy okres nic i ich byt się nie poprawił nic a najniższa krajowa stała się szczytem możliwości. Mi przez 11 lat pracy stawka wzrosła o ponad 200 nok, i nie czuję się jako bezwartościowa osoba bez ambicji. W Polsce miałem 22 pln/h i to było wszystko co mi mogli dać a ludzie teraz wracający dalej nawet tego nie dostaną. Nie oceniaj wszystkich jedną miarą bo są tu rodacy co trzepią gruby szmal bo Norwegia to kraj możliwości a w Polsce można się urobić i figę za to dostać bo się zleceniodawca ulotni lub zbankrutuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Solomun .
(Quad)
Wiking
3 Ostatnie Komentarze Są 1000% PRAWDY.

P.S
CZYTAJCIE LUDZIE ZE ZROZUMIENIEM!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
ellada napisał:
Są tacy których życiowym osiągnięciem jest pracować w jakimś zakładzie lub jako kierowca a żoną sprząta, pracuje w markecie lub w kawiarni.
Tacy ludzie będą chwalić Norwegie bo nic nie potrafią a ich zawody w PL wykonują Ukraińcy, więc z braku wyboru będą krytykować własny kraj. Jeśli ktoś jest obrotny, chce się rozwijać, i co ważne potrafi to robić, widzi że w Polsce można żyć podobnie jak w Norwegii.
Ludzie bez ambicji, jak ameby pozdrawiam Was.


Sa tacy, ktorych zyciowym osiagnieciem jest wstawianie glupawych postow. To cie rozwija? To twoje ambicje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1)
Wiking
Śmieszy mnie to „podniecanie” się Norwegia, zarobki wzrosły o ponad 100% i to jest wielki sukces... Wiem ze w Polsce nie wszędzie jest tak samo, ale patrząc na rozwój Warszawy i mazowieckiego jestem w szoku jak szybko to się stało... Sukces norweski jest naprawdę wątły, czym można się pochwalić, ze ma się dom w kredycie na obrzeżach miasta? Wielu moich bliskich z Warszawy ma przynajmniej kilka mieszkań w Warszawie czy na obrzeżach i to nie są bogacze których stać na wille za kilkadziesiąt mil zł na obrzezach Warszawy. Ludzie, którym się trochę nie powiodło pracują podstawowe godziny i stać ich na kredyt lub zbierają na niego mając przy tym prywatne życie. W Norwegi jest wiele polskich rodzin, które tyrają całymi dniami by związać koniec z końcem. Norwegia jest bajecznie bogata, nie rozumiem tego jak to jest możliwe by w Polsce wielu żyło się dużo lepiej...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Komu sie tu oplaca. Mechanik, budowlaniec, posiadacz upraw. spawacza, elektryka. To tylko w celu odkladania kasy na zycie pozniej gdziej indziej.

Skoro tylu rozwaza powrot do Polski to poziom zycia(wegetacji) w No i Pl jest taki sam. Poza paroma zawodami taka jest rzeczywistosc na dzisiaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
high_octane napisał:
Komu sie tu oplaca. Mechanik, budowlaniec, posiadacz upraw. spawacza, elektryka. To tylko w celu odkladania kasy na zycie pozniej gdziej indziej.
Skoro tylu rozwaza powrot do Polski to poziom zycia(wegetacji) w No i Pl jest taki sam. Poza paroma zawodami taka jest rzeczywistosc na dzisiaj.



...wysokie promile
...jestes podobny do zolzowatej
...tylko negatywnie
...Norwegia jest nienajgorsza do zycia
...trzeba tylko zyc
...a jak ktos chce utrzymywac 2 domy jednoczesnie ..uzalezniajac sie od kantorow..to niech zarobi 2 wyplaty
...tyle w temacie
Ps. a jak tam w Holandii..da sie wyzyc z tulipanow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
NL to dzisiaj lider w europie w produkcji procesorow. Porty, magazyny i rolnictwo jako dodatek utrzymuja bezrobocie na niskim poziomie to stawki w calym kraju rosna. Ciekawa opcja bylo wejsc jeszcze pol roku temu w nieruchy(z cegly!), teraz ceny poszybowaly sie juz nie oplaca.
Teraz sie trzeba jako inwestor do nowego kraju przeniesc. Gdzie podatki niskie i nieruchy tanie i z cegly!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...promil
...cegła teź droga?
...proponuje zebyś przeniòsł się do Japonii
...nigdy sie nie dorobisz
...zbuduj swòj domek z kart albo zacznij od origami i źyj...tak po prostu bez narzekania...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Frustrat z kontem Szczesliwy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok