Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
PIS właśnie obiecał, że jak wygra wybory to wprowadza 500+ na pierwsze dziecko. Jaki z tego moral? Ani zasiłki norweskie nie będą już potrzebne ani pendlerzy swoim polskim rodzinom, którzy wyjechali do Norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Racja Byk Miks, 500+ przy polskich cenach to jakby dostawać około 4000nok w Norwegi. Tu wolą na przykład inwestować w podstawowe wykształcenie uchodźców niż w dzieci czy rodziny gdzie rodzice pracują. Ostatnia podwyżka barnetrygdt to wstyd dla rzadu, becikowe podnieśli adekwatnie do obecnych cen i tu plus dla nich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
1 Post
Marian Paździoch
(MarianPazdzioch)
Wiking
Każdy powinien się uczyć czy to Polak, Litwin czy Marokańczyk z tą różnicą, że Polak się uczy dla lepszej pracy, a Marokańczyk dla socjalu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 28  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
334 Posty

(cham)
Stały Bywalec
Gadanie i gadanie. Pollak i tak sie nie nauczy jezyka bo jest.............no, ten tego I tlumaczyto patriotyzmem. To wstyd znac obce jezyki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Zapomniales o 13 dla emerytow - 1100zl . Nic tylko wracac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Xx1
(Xx1) Online
Wiking
Kiedyś jak nie było internetu i polsatow to Polacy na emigracji świetnie z językami sobie radzili. To były wyjątki gdzie ktoś niepotrafił, znałem nawet takich, którzy pewnie na dwójkach w szkołach jechali a by mieć prace nauczyli się języka. Często było tak ze mieli mały kontakt z językiem ojczystym, telewizja była danego kraju, mnóstwo kanałów (nasza w tym czasie była beznadziejna), przez to zaczynali myśleć w obcym języku, nawet śnić. Dziś nasza tv jest o wiele bardziej atrakcyjna niż obce, jeśli chodzi o schow biznes to przez nasze ciagle poczucie ze jesteśmy gorsi zaszliśmy naprawdę dalego a wiele narodów w tej kwesti to przy nas „wiesniaki”, to samo dotyczy mody czy sztuki... Ciężko tu spotkać Polkę, która nie ogląda polskich seriali. A w Norweskiej tv? Statek płynący kilka godzin, serial, w którym z nas szydzą czy show robione u teścia w piwnicy bo tak taniej wyszło... Sam nauczyłem się Norweskiego przez oświecenie, jednego dnia byłem głupi i ledwo po polsku dukałem, kolega koparką uderzył mnie w głowę i nagle zacząłem rozmawiać w sześciu językach a do tego rozwiązywać skomplikowane równania matematyczne gdzie kiedyś pół dnia się zastanawiałem ile to jest 2+2.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Xx1 teraz przez twoje gadanie wielu ludzi zostanie "przypadkowo" uderzonych koparką
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok