Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Emerytura w Norwegii: komu przysługuje i ile wyniesie? [CZĘŚĆ PIERWSZA] - Norwegia

1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Emerytura w Norwegii: komu przysługuje i ile wyniesie? [CZĘŚĆ PIERWSZA]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
DANUTA URBAN
(5NUTKA5)
Wiking
Uprzejmie proszę o podanie nazw wszystkich dokumentów Norweskich po norwesku jakie potrzebne są starając się o Norweską emeryturę w Polskim ZUS i w jakim Norweskim Urzędzie się starać o tę dokumentację,żeby ją otrzymać ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Tomasz Lenartowicz
(Nieobecny)
Wiking
Cytat: Standardowy wiek emerytalny w Norwegii wynosi 67 lat. Oznacza to, że jeżeli ktoś przepracował w Norwegii pewną liczbę lat – niezależnie od tego, czy były to 3, 10, czy 20 lat – to w każdym z tych przypadków, po uzyskaniu 67 roku życia, ma prawo do uzyskania 100 proc. wypracowanej przez siebie emerytury.
Mówiąc inaczej: jeśli przepracował 3 lata w NO to dostanie 3/40 grunnpensjon. I to by było na tyle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 32  
Odpowiedz   Cytuj
57 Postów
Krystyna Gawrys
(Barbaros49)
Nowicjusz
Temat na czasie.Niestety NAV udziela informacji tylko telefonicznie i trudno wszystko zrozumieć.Czy jest osobą która na konkretnym przykładzie może udzielić informacje.Chetnie się spotkam z osobą kompetentną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
zdzislawa koziol
(zdzislawka)
Wiking
Uprzejmie proszę o podanie nazw wszystkich dokumentów po norwesku jakie potrzebne są starając się o Norweską emeryturę w Polskim ZUS i w jakim Norwskim Urzędzie się starać o dokumenty, żeby ją otrzymać.?Bo chcę przejść na emeryturę wieku 62,a mam przepracowane 11 lat w Norwegi.DZIĘKUJE.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 29  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Tysonek31
(Tysonek31)
Wiking
Witam. Dlaczego nie ma tak w Norwegii jak jest w Danii i innych krajach że jeżeli rezygnuje się z tego kraju i nie chcemy już tam wracać to powinniśmy mieć prawo do wypłaty wcześniej wypracowanej emerytury (70%) jest w Danii. Skąd mogę wiedzieć że będę żył jeszcze 35lat i uda mi się osiągnąć wiek emerytalny(raczej nie w tych czasach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
113 Posty

(cham)
Początkujący
TomaszLenartowicz napisał:
Cytat: Standardowy wiek emerytalny w Norwegii wynosi 67 lat. Oznacza to, że jeżeli ktoś przepracował w Norwegii pewną liczbę lat – niezależnie od tego, czy były to 3, 10, czy 20 lat – to w każdym z tych przypadków, po uzyskaniu 67 roku życia, ma prawo do uzyskania 100 proc. wypracowanej przez siebie emerytury.
Mówiąc inaczej: jeśli przepracował 3 lata w NO to dostanie 3/40 grunnpensjon. I to by było na tyle.

Logiczne jesli chodzi o grunnpensjon. Zalezy jednak jeszcze od tego w ktorym roku sie urodzil i jak dlugo byl medlem i folketrygden. Dochodzi jeszcze avtalefestet pensjon. Tu jez jest obowiazkowe 30 lat zeby dostac pelna (ale tez zalezy kiedy sie urodzil).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Cinek74)
Wiking
Witam czy jak mam przepracowane 11lat na umowie Norweskiej to mimo to dopiero o cokolwiek będę się mógł starać w wieku 62 lat ?. Czy jest możliwość otrzymania wcześniejszych świadczeń z tego co się przepracowało ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1610 Postów
Maniak
No to Janusz kłamał że po 5 latach w Adecco będzie norweska emerytura? Uj jeden a ja mu ogórki i zubrowke białą zaniosłem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok