Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy polski lekarz jest lepszy od norweskiego? Zrozumieć norweską służbę zdrowia - Norwegia

Czytali temat:
ela kowal robert kula Justyna Michalak Ewa Adam Jan . boj fra oszlo Elzbieta Urbanek defenderr hei!sandokan Cortez1 N grzegorzKR Magda14 Kasprzyk Adrianna Grzeszczyk (1166 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Dupek Stary
(Kolega)
Stały Bywalec
No nieeee co to jest 200218 kon? i co to jest karikort?
A moze chodzilo o 2185 Nok i frikort... redakcjo czytaj co publikujesz....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
1.Dolaczam sie do zastrzezen Waldemara...
2.Wiele osob twierdzi, ze norwescy lekarze sa niedouczeni i wskazuje (wzmiankowane w artykule) sytuacje, gdzie lekarz na bierzaco posilkuje sie notatkami, literatura lub konsultuje przypadek z innymi kolegami. Osobiscie wole pracowac z fachowcem ktory twierdz ze wie ale chca sie jeszcze upewnic i dla pewnosci skonsultowac, niz z wszystkowiedzaca alfa i omega. Panicznie boje sie ludzi ktorzy (przynajmniej we wlasnym mniemaniu) wiedza wszystko i sa nieomylni. Pycha poprzedza upadek.
3.Wielokrotnie spotkalem sie z opiniami krytycznymi, iz norweski lekarz ma pacjenta tam, gdzie plecy swa szlachetna nazwe koncza i na wszystko wypisuja jedynie paracet. Po pierwsze to kwestia podejscia i mentalnosci: w Polsce najpierw lekarz wypisuje na wszelki wypadek antybiotyk a potem dopiero bierze sie za diagnostyke... Troszke przesadzilem ale co do zasady cos w tym chyba jest i uwarzam, ze model norweski jest o niebo lepszy, a na pewno bezpieczniejszy. Po drugie zas trzykrotnie bylem swiadkiem sytuacji (ze wzgledow jezykowych proszono mnie bym towarzyszyl komus podczas wizyty na legevakt'cie) gdzie nie byl to bol kantu dupy, zlamany palec, katarek u malego Jasia czy jakas tam pierdola... Byl to raz silne bole glowy nieznanego pochodzenia, drugi przypadek cialo obce w oku, trzeci przypadek samoistne porazenie nerwu twarzowego. I zareczam wam, ze w Polsce, zeby w takim tepie, z takim nakladem srodkow i energii ktos zajal sie pacjetem to pacjent musial by byc chyba synem ministra albo co najmniej dyrektora tego szpitala...
4.Jedyne co bym zmienil to wprowadzil wieksza ilosc lekarzy pierwszego kontaktu mowiacych po polsku. Mozna oczywiscie twierdzic, ze jak przyjechales do norwegi to powinienes... ble bleble... ale zycie jest zyciem. Jest tu masa Polakow ktorzy nie mowia w innym jezyku niz polski i dla nich taka sytuacja jaka jest praktycznie uniemozliwia dostep do uslug medycznych. Znam bardzo wiele osob ktore nie maja nawet pojecia co to jest Helfo. Tym bardziej, ze jest tu bardzo wielu polskich lekarzy, wiec mozliwosci chyba sa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
ela kowal
(elakowal)
Nowicjusz
To gdzie ten legevakt co tak szybko przyjmuja? Ja bylam z corka w Bærum sykehus,ostry bol brzucha, czekalysmy 5 godzin na lekarza ,4 gdzies na korytarzu,dostala paracetamol ,a ze bolalo nadal wiec pozniej 2 godziny na ginekologa.Odmowili wykonania USG bo nie maja dostepu do takiego aparatu,nie wspomne ze uzywaja metalowego sprzetu do badania ginekologicznego.Linoneum na podlodze w gabinecie bylo w jakies fantastyczne czerwone wzorki.Hm mysle -jakie to ladne czekajac na ginek.razem z corka.Niestety to byla krew, az niedowierzajac wzielam sprawdzilam-plamki sie zmywaly,nudzilam sie czekajac na ginek.to fakt.ale nie znalazlam mopa,bo bym posprzatala . Jest !!!przyszedl!! zbadal corke i stwierdzil ze potrzebna mu pomoc w konsultacji,zostawil corke na fotelu w pozycji do badania i wyszedl ,poprostu wyszedl!!!wrocil po 40 min z drugim lekarzem.Zadali pytanie- czemu twoja macica jest taka czerwona?Na oddzial!! Czekalismy 2 dni na diagnoze,corka w bolu na morfinie- ale to niemozliwe ze tak boli komentowali.rosnace OB z godziny na godzine-oni nie wiedza. MOZE to wyrostek? -wiec wytnijmy wyrostek. Pomoglo.Ale musze przyznac -personel byl bardzo mily i wspolczujacy, tylko gdzie wiedza,doswiadczenie?Ja wspolczuje wszystkim ktorzy musza korzystac z legevaktu w Bærum sykehus.Czy ktos widzial zeby uzywali tutaj rekawiczek jak pobieraja krew i dezynfekowali skore przed pobraniem? Bylam krwiodawca,poprosilam zeby zdezynfekowala moja skore i zalozyla rekawiczki.Wiec zapytali skad ja pochodze- z Polski odpowiadam.OO ja, wiesz Norwegia nie potzrebuje uzywac rekawiczek bo tu jest bardzo czysto,nie zarazimy Cie niczym, Polska to co innego bo to brudny kraj.Dostalam taka odpowiedz.Nastepnym razem bylam bardziej uparta zadajac dezynfekcji skory-odmowili pobrania krwi. Ja nie wiem czy mam plakac czy sie smiac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
elakowal napisał:
To gdzie ten legevakt co tak szybko przyjmuja? Ja bylam z corka w Bærum sykehus,ostry bol brzucha, czekalysmy 5 godzin na lekarza
Bo na legevakt przyjmuja nie w kolejnosci, w jakiej ludzie przychodza, ale w tej kolejnosci w jak powaznym stanie jest pacjent.
A kto ocenia w jak powaznym stanie jest pacjent - no pani w okienku.
A pani w okienku jest kim z wyksztalcenia? No kij ja wie, pewnie ma wyksztalcenie sekretarki medycznej, czyli nawet nie jest pielegniarka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Elakowal zapomniala jeszcze napisac, ze nie podawali lekow ami nie robili badan, bo wszystkim tym zajmowal sie kaplan Odyna, jak to normalnie w Norwegii od stuleci przyjete.

Elu, w konfabulacji i wyolbrzymianiu, nawet na forum Mojej Norwegii tez trzeba pewien umiar zachowac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
nie kaplan Odyna
a wujek google
notetek przeciez nie maja a i kolegow po fachu na konsultacje fatygowac nie wypada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
ela kowal
(elakowal)
Nowicjusz
Jan, sama sobie nie wierze ze to byla prawda, najpewniej to byl sen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
Co za idiotyczne pytanie !!!! Wiadomo przeciez wszem o wobec ze polscy lekarze sa najlepsi na swiecie a wiec i zdecydowanie lepsi od norweskich.Zaden Noweg przeciez w niczym , ale to na prawde w niczym przecietnemu Polakowi nie dorownuje. Szczytem bezszczelnosci jest porownywac sie do mesjasza narodow jakim jest POLSKA. Zwykla ropa ziemna nie jest przeciez gwarantem inteligencji. To ropa z ran Polakow zadanych im przez tysiacletnie wojny czyni ten narod wiadacym we wszystkim na swiecie.
Majac te jedynie sluszna prawde w pamieci i w dbalosci o swoje zycie nalezy z najmniejszym nawet przeziebieniem udac sie do tego wybranego kraju po antybiotyk. Idiotyzmem jest oddanie sie w rece jakiegos tutejszego konowala i narazenie sie na niemal pewne zakazenie. !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
znacie i polecacie jakiegoś normalnego lekarza w Molde, który nie uważa paracetamol za złoty środek na wszystko i jedyne "lekarstwo"? odnoszę wrażenie, że norwescy lekarze są sponsorowani przez producenta pigułki przeciwbólowej paracetamol i mają głęboko gdzieś naukę o raz co gorsze zdrowie pacjenta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok