Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

1 Post

(GeE)
Wiking
Zajrzalem tuz ciekaowsci, slyszlaem od moich znajomych zyjacychw Norwegii o tej organizacji. Trudno mi uwierzyc w tak bezduszne dzialanie tej struktury, sadzac po wypowiedzach bedacych panstwem w panstwie.Skoro sady i prokuratura nie znajduja dowodow na popelnienie przestepstwa( zastanawia mnie jaka jest wkalifikacja karna w Niorwegii zachowan okreslanych jako niebezpieczne w dla zdrowia dziecka id laczego neis a w takich przyadkach podejmowane dzialania karne?) na jakiej podstawie dziala ta organizacja?
I z drugiej beczki, jaka jest odpowiedzialnsoc jej w przypadku popelnienia przez nia beldow lub niecelowego dzialania? Przeciez w takim przypadku zarowno rodzice jak i dzieci staja sie ofiarami.
Mysle,z ez ajakis cas Niorwegie czeka katarsis na miare tegio jaki spotkal katolicka Irlandie. A fala fala pzowow z orszczeniami doskzodowawczymi zmusi wladz enorweskie do dosc radykalnych zmianw prawie. Zastanawia mnie tylko dlaczego na obecna chwile itk nie rpobowla pozwac tej organizacji, przeciez musi miec osobowosc prawna. Jezleis ady norweskie nie chca sie tymz ajmowac to przeciez jest sad w Starsburgu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
no i placa odszkodowania stac ich na to
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Korneliusz Zaczek
(KorneliuszZaczek)
Wiking
Praca w Norwegii- dofinansowanie jakie otrzymują rodziny zastępcze jest politycznym planem zabezpieczenia miejsc prac i tworzeniem nowych. Politycy SV i AP przyczynili się do umocnienia tego systemu. Miejsca pracy są najważniejszym mottem dla partii pracy i socjalistów. Jakkolwiek te dwie partie przegrały wybory, teraz Hoyre i FrP rządzą jakkolwiek już zdołali wyczerpać kredyt zaufania wyborców, stawiając się w świetle, "obiecaliśmy, ale nie wykonaliśmy". Problemem jest to, że chodź by chcieli zmian, to boją się reakcji tysięcy pracowników Bv, którzy potrafią też protestować przeciwko zwiększeniu godzin pracy czy pogorszeniu warunków zatrudnienia. Przed nimi politycy trzęsą gaciami i nie mają odwagi na utworzenie paneli dyskusyjnych, bo jeżeli by ograniczyli umieszczanie 9000 dzieci co roku w rodzinach zastępczych, to by przybyło mniej miejsc pracy i NAV musiałoby ich dalej utrzymywać lub ofiarować prace, które i tak teraz skurczyły się z powodu spadku cen ropy. Wygodniej jest politykom tworzyć miejsca pracy, a różnice kulturowe, są tylko przykrywką tego bigosu. Aferę, którą ujawniłaś, jeżeli, dobrze uwydatnisz szczegóły, pokaże, oszustwo i manipulację oraz fałszowanie (fabrykowanie ) materiałów dowodowych przy manipulacji zeznań dziećmi, waszych zeznań (zniekształcanie, przeinaczanie odpowiedzi, ) sa to typowe objawy przestępstw kryminalnych i będą ciekawą debata, nad technikami manipulacji, dokonywanymi, przez pracowników Barnevernet. Mam nadzieję, że otrzymacie odszkodowanie. W Polsce Ambasada Norwegii będzie musiała się ustosunkować, inaczej, Norwegia, będzie kojarzona, z systemem bez kontroli, Państwem Piratów z BV , którzy robią co chcą i biorą co chcą. Takie systemy bezprawia kojarzą się z praktykami krajów 3 świata. Czy Norwegia chce być tak kojarzona? Mam nadzieję, że po opublikowaniu waszej sprawy, z dowodami, Norwegia podejmie dyskusję nad zmianami w systemie Bv. W Polsce za takie fałszerstwa, sądy wystawiają wyroki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 23  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(asia10029)
Wiking
Kasiu...nie mam słów,po prostu łzy same się pchają na zewnątrz
Mam córkę która chodzi do Norweskiej szkoły ma 17 lat.i wielokrotnie pytano mnie dla czego jest smutna,po czym ja za każdym razem odpowiadałam że ona po prostu taka jest! ma zawsze poważną osobowość,ale mi nie dowierzali, dla tego próbowali dotrzeć do córki która odpowiadała im krótko...odczepcie się to wy macie problem ja taka jestem....
To straszne jak potrafią manipulować dziećmi zwłaszcza w wieku od 3 do 10 lat kiedy dziecko nie jest w pełni zrozumieć powagi sytuacji i rozróżnić pomocy od chytrości i manipulacji.
Jestem za łączeniem się rodzin w takich sytuacjach i podobnych bo nie ma nic ponad wszystko jak miłość do dziecka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 15  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Paulina NO
(Paulina NO)
Wiking
kamil k
Dzieci nie wolno bić. To że dałeś córce klapsa jak mówisz "lekko" to Twoja ocena. Dla 3 latka mogło to być "bardzo mocno" a skoro młodsza córka była diabełkiem to znak że faworyzowaliście starszaą a na młodszą zwracaliście jedynie uwagę kiedy nabroiła. To wasza wina że dziecko "takie było" lub jak to mówisz "skurwysynkiem" za to określenie sama dałabym Ci klapsa "lekko" pałą do bejsbola.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok