Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
baga napisał:
Crow nie gra ci w tej historii bo trzeba czytać ze zrozumieniem mieszkali od 9 lat w Norwegii, córka ma 7 lat a syn 1,5 roku , tekst jest powyżej

OK, siedmioletnie dziecko urodzone i wychowane w Norwegii... nie mowi po norwesku.
Rewelacja, coraz lepiej...
Najbardziej podobaly mi sie te fragmenty o tym, jak to dzieci byly zamykane w pokojach, przypinane pasami, dreczone...
Ten fragment o BV ktory korespondencje z placowka dyplomatyczna obcego panstwa utrzymuje w tonie aroganckim tez jest bardzo wiele wyjasnia w kwestii... wiarygodnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
WujekJanek napisał:
baga napisał:
Crow nie gra ci w tej historii bo trzeba czytać ze zrozumieniem mieszkali od 9 lat w Norwegii, córka ma 7 lat a syn 1,5 roku , tekst jest powyżej

OK, siedmioletnie dziecko urodzone i wychowane w Norwegii... nie mowi po norwesku.
Rewelacja, coraz lepiej...
Najbardziej podobaly mi sie te fragmenty o tym, jak to dzieci byly zamykane w pokojach, przypinane pasami, dreczone...
Ten fragment o BV ktory korespondencje z placowka dyplomatyczna obcego panstwa utrzymuje w tonie aroganckim tez jest bardzo wiele wyjasnia w kwestii... wiarygodnosci.


Musi Polsat z paraboli ogladalo, do przedszkola nie chodzilo bo najpirw braly kontantstøtte, potem trza bylo za przedszkole placic, to sie brat przy siostrze wychowywal.
Zaczelo dziecko w wieku 7 lat to i co sie dziwiwac, ze nie rozbiera w mowie szatana.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty

(crow)
Stały Bywalec
baga napisał:
Crow nie gra ci w tej historii bo trzeba czytać ze zrozumieniem mieszkali od 9 lat w Norwegii, córka ma 7 lat a syn 1,5 roku , tekst jest powyżej
A niech mi tam, zejde na chwilke do twojego poziomu. To polskie siedmiolatki jeszcze nie mowia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
kamil75 napisał:
WIELE LUDZI I NIE TYLKO W bv tego nie rozumie ze sa rozne dzieci i zeby je dobzre wychowac na ludzi to czesto tzreba na nie krzyczec ze robia cos zle, straszyc itd nie mowie o znecaniu sie i laniu ale klaps w pupe lekko reka nie rozssmieszajcie mnie
1 moja corka byla bardzo gzreczna az za bardzo ale druga zlesliwa placzka upierdliwa do 5 roku zycia, poprostu masakra potrafila rozbic siostrze szklanke na glowie majac 3 lata, wbiec pod metro wyrywajac sie z reki i spasc na tory bo chcila nacisnac guzik pierwsza, a jak ja sie mocniej trzymalo i ktos w srodku nacisnol to sie kladla na peronie i ryczala bijac glowa w ziemie.
ale zostala wychowana na bardzo gzreczna dziewczynke ktora kocha rodzicow bo dajemy jej wiele milosci i zawsze dawalismy.
a nei jak zjebane ciotowate norweskie bachory co robia co chca i nie maja szacunku do dziadkow i reszty rodziny

bez krzyku i szarpania dziecka nie wychowali bysmy corki.
czekam na rady co by ktos zrobil po rozbiciu sloika na siostry glowie? dodam ze oplula mame i pogryzla tate ktory na nia krzyknol i zlapal za reke.
uwazam ze bv jest potzrebne ale nie powino zabierac dzieci i sie wpierdalac jak nie ma dowodow i wszyscy sasiedzi mowia ze jest ok , przykladna rodzina!!!
bo dziecu o krzykniecia albo szarpniecia nie zrobi sie krzywda ale od zabrania od mamy na dlugi czas albo na zawsze to to juz na pewno
nie zdziwil bym sie ze to co zrobil Brevik bylo by niczym w porownaniu co moze zrobic rozwcieczony i zdesperowany rodzic oko za oko? czy byla by to przesada?


Jest i czolowy dyslektyk MN, wychowujacy poprzez klapsy.

Aldous Huxley powiedzial kiedys "powiedział: „Zapewne nie istnieje ktoś taki, jak świadomy hipokryta” W tym toku rozumowania BV powinno zabierac dzieci, ale jedynie tym co mocno bija, ci co lekko to tylko w celach wychowawczych...
Ten mechanizm nazy sie w psychologii samousprawiedliwieniem, ale prozny trud tlumaczyc to fizycznym. Nie przyznasz sie przed saba, ze robisz zle, choc co do zasady zapewne rozumiesz, ze przemoc jest zla ale z uwagi, ze sam ja stosujesz wobec wlasnych dzieci to musisz zlagodzic nieprzyjemny dysonans poznawczy i stad wymowki o koniecznosci wychowania, wpajania zasad poprzez klapsy itp. Dehumanizujac male dziecko jest nam latwiej stosowac wobec nich przemoc.

Problem w tym, ze by to pojac trza miec cos takiego jak refleksje, a takie ludzie jak ty to wolo prawde w kosciele uslyszec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty

(crow)
Stały Bywalec
Najbardziej interesujaca konspiracyjna teoria o tym ze dzieci sa kradzione zeby uzupenic braki w inteligencji narodu Niemcy mieli "lebensborn", Norwegowie maja "bevensborn" Rasa co prawda nie ta sama ale za to jaki umysl.................wow No i po co trudzic sie robieniem dzieci jak mozna poprostu ukrasc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
kamil75 napisał:
WIELE LUDZI I NIE TYLKO W bv tego nie rozumie ze sa rozne dzieci i zeby je dobzre wychowac na ludzi to czesto tzreba na nie krzyczec ze robia cos zle, straszyc itd
(...)
bez krzyku i szarpania dziecka nie wychowali bysmy corki.
(...)
nie powino (...) sie wpierdalac jak nie ma dowodow i wszyscy sasiedzi mowia ze jest ok , przykladna rodzina!!!
(...)


Sedzia
Czy swiadkowi wiadomo cos na temat rzekomych aktow przemocy w tej rodzinie?
Swiadek
Alez skad, Wysoki Sadzie, przyzwoita rodzina, czasem, wiadomo, jak mu tam pyskiem brochala po jej dal po pysku, jak to zwyczajnie chlop babie, ale zeby jakakolwiek przemoc??? Przenigdy Wysoki Sadzie.


No ale glupie prymitywne Norasy zyja w swojej mentalnosci wczesnego sredniowiecza i nic nie rozumieja...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(cebularz)
Stały Bywalec
kamil75 napisał:

BV to temat tabu w tym kraju i ci ktorzy nie mieli z nimi do czynienia nie powinni sie


Idac tym szlakiem myslowym, to o rowie marianskim powinni wypowiadac sie jedynie Walsh, Piccard i Cameron.

Nie ma to jak odbierac innym prawo glosu, bo przeciez Kattrin czy jak jej tam, wraz z twoja zona wiedza lepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
cebularz napisał:
kamil75 napisał:

BV to temat tabu w tym kraju i ci ktorzy nie mieli z nimi do czynienia nie powinni sie


Idac tym szlakiem myslowym, to o rowie marianskim powinni wypowiadac sie jedynie Walsh, Piccard i Cameron.

Nie ma to jak odbierac innym prawo glosu, bo przeciez Kattrin czy jak jej tam, wraz z twoja zona wiedza lepiej.


No bo skoro ktos twierdzi ze ja nie mam racji... to jest glupi
A jesli ja czegos nie rozumiem to znaczy... ze to jest glupie
A jesli ktos neguje moja opinie to... jest glupi, agresywny, nienawidzi mnie i najlepiej mu z AKM lub HK MP5 odpowiedziec

Bardzo prosty mechanizm. Zwierzeta tez tak maja. Dokladnie tak samo.
Im jednostka nizszym IQ przez natyre obdarowana, im blizsza intelektualnie rozwielitce, tym podatniejsza na redukscja dysonansu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Jakub Krzeminski
(Krzemien)
Wiking
Witam .
Staram się nie komentować artykułów MN a tym bardziej czytać komentarzy . Ten temat jednak skomentuje . Artykuł jak artykuł przeczytałem współczuje przeżyć i mam nadzieje że mnie to nigdy nie dotknie zapisałem numer w razie czego ( sorry ale jestem szczery) . Komentarze jednak są najlepsze . Teraz troszkę podkreślę moje odczucia . Ludzie dlaczego Polak Polakowi wilkiem czy wy (nie wszyscy) nie widzicie że sami napędzacie te chore stereotypy . Część już bardziej norwescy od norwegów i słówek mu brakuje a w Norwegii jest zaledwie 3 lata ,ale Norwegia najlepsza a wszystkie inne kraje BLE no kurwa sorry (nie mówię ze jest zła ale jak każdy kraj ma też słabe punkty) . Nie będę wspominał o rodakach którzy liżą dupsko każdemu napotkanemu norwegowi mimo że on ma nas w dupie ( też nie każdy) . No i bym zapomniał cokolwiek sie pojawi na MN to mamy tu etatowych dziennikarzy którzy się marnują bo zawsze wszystko wiedza lepiej i napisali by to lepiej i w ogóle zrobili by lepszą stronę . Reasumując Starajmy się trzymać razem jako POLACY a nie wbijać nóż w plecy i cieszyć się z cudzego nieszczęścia . MOJA NORWEGIA jestem bardzo długo z wami i w wielu rzeczach bardzo mi pomogliście oby tak dalej katrrrin · Szczerze współczuje i dziękuje w imieniu na pewno wielu rodaków za podzielenie się swoją historią (pewno sami by podziękowali ale jeszcze nie są gotowi )
Pozdrawiam
TLG
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
132 Posty

(crow)
Stały Bywalec
No bo to tak jest Jak mnie zabrano dziecko bezpodstawnie to znaczy ze wszystkim zabiera sie bezpodstawnie. Nie jest wazne ze liczby mowia co innego. Baga wie !!!!!!!!!
14 tysiecy dzieci i mlodziezy w Norwegi jest w roznego typu fosterhjem. Jakis tego powod jest. Czyli jest to 14.000 enkeltvedtak i od kazdego z nich , etter forvaltningsloven, mozna sie odwolywac. Takich odwolan jest pomiedzy 100 a 150 rocznie, z czego co piate daje rezultat pozytywny. Hm...... nikly procent. Czy to znaczy ze BV jest doskonale? Oczywiscie ze nie. Kazdy jeden blad to rodzinna tragedia i trzeba zrobic wszystko zeby ta liczba byla jak najmniejsza to znaczy 0. Nie wystarczy wysadzic wiec BV w powietrze bo wtedy 14000 dzieci wroci do domow gdzie byly molestowane, bite, glodzone, zaniedbywane i niezauwazane. Niektorzy nazywaja to wychowaniem ale pozostawiam to ich sumieniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok