Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Wojciech J. bob norek marcin marcinek W Z Rafal_ R6 Jan Maryjan Jan Kowalski K MN Filip Maj do misie sweet man Ole_Nordmann Łukasz Ch (2072 niezalogowanych)
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
Ok, ale pamiętaj, że Twoje poczucie wartości jest tylko Twoje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Powinno się odsyłać do krajów bezdomnych emigrantów. W kraju zawsze ktoś z rodziny pozostał lub ma się swoje mieszkanie...po co to siedzieć na ulicy..dobrze, że wiosna niedługo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
oppland napisał:
p.Teresa ma kilku kolegów...no tych dżentelmenów z fioletowym noskiem,którzy co tydzień stoja pod kościołem po paczki,spią gdzie popadnie i pracuja gdzie się da,oczywiście jeśli są zdolni...nie pojmuję na wóde jest i piwska....no ale tu maja raj...często i gęsto u siebie w okolicy przy małym kościółku w centrum widzę grupkę tych biednych polaków,którzy piwo w rekach trzymaja i nic nie słychac tylko q..wa ...no piękny obraz się wyłania...puchy są do zbierania,czasami którys prace złapie,noclegownie są,paczki z zywnoscią i ubiora sa...więc czego trzeba...ach szkoda słów można by więcej pisac na ten temat

Patrzysz powierzchownie i widzisz to co widzisz,zapewne nawet nie zatrzymasz sie i nie pomyslisz,ze gdzies głeboko pod tym brudem i smrodem sa ludzie...nie interesuje cie dlaczego postepuja tak a nie inaczej i co spowodowało ze dzis są tym kim są...ize kazdy człowiek to odrebna smutna historia...nie,nie bronie ich i też twierdze,ze w duzym stopniu to ich wina ale nie do konca...różne koleje zycia sprawiły,ze znalezli sie na ulicy,niektórzy nawet nie zdajac sobie z tego sprawy i tak mijaja dni i miesiace a co za tym idzie coraz trudniej jest sie podniesc i zacząc na nowo...beznadzieja i pustka zagłuszana alkoholem aby nic nie czuc,nie pragnąć,nie myslec...i czekać na koniec...jakikolwiek by on nie był
oni wołaja o pomoc nawet nie zdając sobie z tego sprawy i na siłe zaprzeczaja...
ty masz wszystko,dom,rodzine prace i jestes szczesliwa wiec po co kopiesz jeszcze lezacego,on ci przeciez nie siega nawet do pięt,jest nikim menelem...zazdroscisz mu tych paczek z koscioła...

pewnie zaraz odezwa sie głosy oburzenia jak to mozna tak bronic takich nijakich pijusów i meneli...ale mam to najzwyczajniej gdzies co sobie pomyslicie...dla mnie najwazniejsze jest,ze odczuwam wspołczucie i nie jestem taka wredna wyrachowana bez serca...zycie jest długie i nie wiadomo co czeka kazdego z nas,czy nie nadejdzie taki moment,ze ktos z nas nie znajdzie sie na ich miejscu..bezdomność dotyczy kazdego kraju nie tylko Polski i Norwegii....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(macieksz)
Wiking
b.k. racja

moja nauczycielka z gegry podstawowka jest bezdomna.
ma meza 2 corki po trzydziestce i ma do czego i kogo wracac.
maz jej czasdem jedzenie donosi

a ona ni chuja do domu nie wraca, smierdzi jest brudnaa i wyglada jak by miala 80 lat a jest po 60

i wez mi to ktos wytlumacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty
Grzegorz Szymczak
(Gregory)
Początkujący
Brawo B.K.
Za odwagę !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
B.K. napisał:
oppland napisał:
p.Teresa ma kilku kolegów...no tych dżentelmenów z fioletowym noskiem,którzy co tydzień stoja pod kościołem po paczki,spią gdzie popadnie i pracuja gdzie się da,oczywiście jeśli są zdolni...nie pojmuję na wóde jest i piwska....no ale tu maja raj...często i gęsto u siebie w okolicy przy małym kościółku w centrum widzę grupkę tych biednych polaków,którzy piwo w rekach trzymaja i nic nie słychac tylko q..wa ...no piękny obraz się wyłania...puchy są do zbierania,czasami którys prace złapie,noclegownie są,paczki z zywnoscią i ubiora sa...więc czego trzeba...ach szkoda słów można by więcej pisac na ten temat

Patrzysz powierzchownie i widzisz to co widzisz,zapewne nawet nie zatrzymasz sie i nie pomyslisz,ze gdzies głeboko pod tym brudem i smrodem sa ludzie...nie interesuje cie dlaczego postepuja tak a nie inaczej i co spowodowało ze dzis są tym kim są...ize kazdy człowiek to odrebna smutna historia...nie,nie bronie ich i też twierdze,ze w duzym stopniu to ich wina ale nie do konca...różne koleje zycia sprawiły,ze znalezli sie na ulicy,niektórzy nawet nie zdajac sobie z tego sprawy i tak mijaja dni i miesiace a co za tym idzie coraz trudniej jest sie podniesc i zacząc na nowo...beznadzieja i pustka zagłuszana alkoholem aby nic nie czuc,nie pragnąć,nie myslec...i czekać na koniec...jakikolwiek by on nie był
oni wołaja o pomoc nawet nie zdając sobie z tego sprawy i na siłe zaprzeczaja...
ty masz wszystko,dom,rodzine prace i jestes szczesliwa wiec po co kopiesz jeszcze lezacego,on ci przeciez nie siega nawet do pięt,jest nikim menelem...zazdroscisz mu tych paczek z koscioła...

pewnie zaraz odezwa sie głosy oburzenia jak to mozna tak bronic takich nijakich pijusów i meneli...ale mam to najzwyczajniej gdzies co sobie pomyslicie...dla mnie najwazniejsze jest,ze odczuwam wspołczucie i nie jestem taka wredna wyrachowana bez serca...zycie jest długie i nie wiadomo co czeka kazdego z nas,czy nie nadejdzie taki moment,ze ktos z nas nie znajdzie sie na ich miejscu..bezdomność dotyczy kazdego kraju nie tylko Polski i Norwegii....


posłuchaj,w zyciu przeszłam nie jedno wzloty i upadki,ale wiesz co ja chciałam,ja chciałam sie podniesć...nie będę tutaj pisac na temat mijego życia bo to prywatnosć moja i z pewnoscią nie chciałabys przeżyć bólu takiego jak ja przeszłam i upadłam wtedy,ale prosiłam Boga aby podniesć się i żyć na nowo trwa to już 8 lat by zgniesć ten ból i ucze się z nim zyć,ale trzeba chciec a nie jeden z nich po prostu nie chce,jest mu tak dobrze.Jest naprawdę garstka ludzi która chce żyć na nowo,,,normalnie,ale sa tacy którzy mieli wszystko i przejebali,bo wóda czy dragi były wazniesze i sa...jesli tak uwazasz, masz współczucie to pomóz im a nie się nad nimi tylko użalasz na forum,podejdz zapytaj,pomóz w leczeniu...wielu z nich miało okazję do leczenia tutaj i co?po wyjsciu ze szpitala wracali z powrotem tego samego dnia przypadki z Oslo...widze prawię tych ludzi na codzień ze względu na pracę,,,nie którzy z nich nie maja już do kogo wracac a nie którzy nie wracaja bo im tak dobrze,,,jak ktos chce pomocy to pomogę,lecz jesli udaje że chce to wybacz...nawet niezdajesz sobie sprawy ile trzeba poswięcić czasu chocby jednej osobie z problemami alkocholowymi itp...może spróbuj to zobaczysz a wtedy możemy podyskutować...lub poczytaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
219 Postów

(lena1)
Stały Bywalec
B.K. nie przejmuj się... Twoja postawa jest pozytywna, ale na tym portalu tak jak Ty myślących osób jest niewiele, ale jednak są. Pozdrowienia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna 1313
(Anna 1313)
Wiking
Witam ,
Tak sobie czytam , wszystkie komentarze i nie jestem w stanie odnieść się na pewno, do wielu problemów, ludzi bezdomnych, ponieważ nie mam o tym zielonego pojęcia. Bywam w Oslo u Syna wiele razy w roku od 2011 r od czasu , kiedy mój 20 letni syn, zdecydował się na życie w Skandynawii. Pracowal ponad ludzkie siły, czasem po 16/18 godz dziennie, by zarobić na studia i spróbować lepszego życia. Dziś po 7 latach życia na obczyźnie, ma swoją firmę budowlaną, skończył studia inżynierskie, za chwilę kupuje swój własny dom. Perfekcyjnie posluguje sie angielskim i norewskim ,Klienci czekają w kolejce z projektami realizacyjnymi, ponieważ zdobył miano uczciwej , polskiej firmy. Ciężką pracę, ponad ludzkie siły, zdobył zaufanie nieufnych Norwegow i z dumą na budowlanym kasku, nosi godło Polskie. Nie mnie oceniać, życie rodaków na obcej ziemi ale w moim odczuciu , móc oznacza chcieć.
Na koniec zacytuję słowa mojego Syna, który twierdzi , że w jego branży, budowlanej przez 7 lat nie spotkał chętnego do pracy Pakistanczyka, Nigeryjczyka czy też innych nacji mężczyzn. Wygodniej jest im żyć na zasiłkach socjalnych , wystarczy, że w Norwegii urodzi się jedno dziecko w rodzinie.
Pozdrawiam serdecznie, wszystkie matki, dzielące los matki teskniacej za dziećmi na obczyźnie.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna 1313
(Anna 1313)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok