Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

82 Posty

(MARTYNKA)
Początkujący
iwi a ile ten twoj franek ma lat?????? czytajac twoja opowiesc to troche przeszlas ale dobrze ze wszystko skonczylo sie dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(iwi10)
Wiking
Martynka Franuś 9 marca skończy 5 miesięcy. A nie było źle przez 9 miesięcy nawet super tylko na końcu, ale na szczęście szybko zareagowali, więc długo się nie bałam, bo jak już mi dali znieczulenie to za chwile Franuś już był, a lekarze stwierdzili że płuca to ma rozwinięte, bo tak płakał. Tylko przeżyłam pół naturalnego porodu i CC.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
hej:0
ja mam pytanko do obecnych mam dokladniej chodzi mi o to ze ja urodzilam miesiac temu coreczke wszystko ok bylo do ukonczenia 2 tyg zycia wtedy to zaczely sie placze wrzaski po kazdym jedzeniu (oprocz nocy - na szczescie poki co|)
z poczatku myslalam ze to zaparcia ale karmie ja piersia i moze nie robi kupki za czesto ale jedna dziennie lub jedna na 3 dni i nie jest twarda z tego co sie orientuje i jak rozmawialam z polazna to to ze rzekomo normalne , ale po kazdym jedzeniu bardzo placze robi sie bordowa czasami az zaczyna piszczec nie wiem jak jej pomoc diete mam bardzo scisla nabialu jesc nie moge bo zauwarzylam ze po serku czy mleku zaczyna bardzo plakac wiec odstawilam nabial calkiem jem praktycznie suchy chleb z wedlina drobiowa pije wode i kurczak gotowany ziemniaki i to koniec nie wiem jak moge jej pomoc ona starsznie sie napreza nie moze sobie pryknac i od dwoch tyg przez cale dni spi moze po 3 godz a reszte placze stęka, napręża sie koszmar , a w domu mam jeszcze druga corcie ktora tez cierpi z tego powodu bo nie mam dla niej wystarczajaco duzo czasu
jesli ktos jest w stanie mi pomoc to bardzpo prosze!

pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
justyna Jakaś
(tysia25)
Stały Bywalec
dziewczyny czy was tez czasami boli tak brzuch na dole i promieniuje na plecy i kregoslup?pytam sie bo w sobote tak mialam(pierwszy raz)i zadzwonilam do szpitala-tam pani powiedziala mi ze jezeli nie krwawie to niemam przyjezdzac do szpitala mimo tego ze sie boje...troche mnie to zdziwilo bo naprawde bylam juz troche spanikowana.wzielam nawet no-spe ale i ona niewiele pomogla.mam nadzieje ze to sie nie powtorzy i ze jeszcze wytrzymam te 9 tyg.a przynajmniej 7-zeby chociaz po 37 tyg.urodzic.
martynka powodzenia jutro!!!!wstaw jakies zdjecia twojej coreczki jak juz bedziecie razem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
justyna Jakaś
(tysia25)
Stały Bywalec
kurcze-powiem ci ze to dziwne bo masz naprawde scisla diete-mala z pewnoscia ma zaparcia ale pytanie po czym?jezeli nie moze puscic baka i sie napina to tak jak dla mnie jest to oczywiste ze ma kolke tylko wybacz mi wika bo nie potrafie ci pomoc w doglebnej diagnozie-wiem ze w polsce mozesz z powodzeniem kupic lekarstwo w formie syropku dla maluszka zeby wspomoc mu wyproznianie i odblokowanie zaparc.nie wiem jak w NO-moze ktoras z dziewczyn ci podpowie.Ja tez karmilam synka piersia ale nie mialam takiej sytuacji-co do kupki to rzeczywiscie maluchy na piersi moga nie robic kupy duzo dluzej niz te na butelce i jest to zupelnie normalne.powodzenia ci zycze!pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
240 Postów
Ewa M.
(toja)
Stały Bywalec
Witaj wika,ja tak miałam z synem jadłam suchy chleb i woda a on i tak wrzeszczał jakbym ze skóry Go obdzierała.Pomogło infakol na kolki ale to chyba można od 1 miesiąca życia(nie jestem pewna bo to było 3 lata temu)przed każdym karmieniem to podawałam,a jeszcze wcześniej podaje się do picia herbatkę z koperku to też bardzo pomogło(herbatę można już po skończeniu 1 tygodnia życia dzidzi).Ale wiesz to tylko moja opinia i mojemu synowi pomogła bardzo po tym cieszyłam się dzieckiem a nie wstawałam rano i myślałam jaki będzie dzień zrąbany.Z córcią w ogóle nie mieliśmy takich problemów choć dawałam jej do picia herbatkę z kopru i rumianku,bo ja uważam że pierś to jedzonko a nie piciu też.Te produkty ja przywiozłam sobie z PL bo tu chyba takich udogodnień nie mają.Życzę powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Wiki to napewno jest kolka. Moje dzieci dostawały krople przeciw kolce do 3 miesiąca życia. Syn miał kolki i w jego sytuacji nie wiele pomogły krople, masaże itp, piłam tylko wodę i jadłam suchy chleb ale swoje przeżyliśym zanim skończył 3 miesiące było już ok. Dodam jeszcze że synowi najbardziej pomogło jak kładłam go na swoich kolanach i klepałam po pupie przez cały dzień tak mogłam byle tylko brzuszek go nie bolał, tą metodę poleciła mi mama dziewczynki która kolki miała przez 10miesięcy. Córka dostawała zapobiegawczo krople 3 razy dziennie u niej obyło się bez kolki.
Krople w Polsce kupione.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz
podaje jej herbatke koperkowa i czasami pomaga ale strasznie mi jej szkoda jak zaczyna tak krzyczec wyglada jakby chciala wyjsc z siebie!
coz wyglada na to ze musimy wszystkie w domu zacisnac zeby i czekac az sie skonczy ta paskudna kolka
dziekuje wam jeszcze raz bardzo za podpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marlena Lakoma
(marlena83)
Wiking
Czesc!
Ja tez mieszkam w Arendal. I jestem mama rocznego Oskarka
Chetnie Ci pomoge i opowiem co i jak
Rodzilam w Arendal takze moge udzielic jakis informacji
Jakbys chciala sie spotkac i pogadac to daj znac
Pozdrawiam
Marlena
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Monika S
(monimoni)
Wiking
Hej dziewczyny, widze że szybciutko pomagacie każdej która ma jakieś pytanie, wiec i ja poproszę o pomoc. Potrzebne mi apostille do aktu urodzenie dziecka i nie wiem gdzie to zalatwić może któraś z Was miala taka sytuacje, jeżeli tak to poradźcie coś. Plotki mnie doszły, że w sądzie takie rzeczy sie załatwia ale czy to prawda to nie wiem, i zreszta nie wiem gdzie jest sąd w Stavanger, wiec pomóżcie z góry dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok