Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

583 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
napisał:
A ten zatrzymany kolega jakiej kategorii mial prawo jazdy?
właśnie?
Sławomir Wiśniewski wyczerpał temat.
Ja mam zwykłe B. W Norwegii kilkanaście lat a ostatnia kontrola na drodze ok. 6 tyg. temu i wszystko w porządku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
106 Postów
XY YZ
(Watrobka89)
Początkujący
Jeździć możesz cały czas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dominik Skrzyp
(domejko)
Wiking
kolega niech lepiej się przyzna z jakiego powodu mu zatrzymali a nie siejcie plotek!!!
Ja mieszkam tutaj od 12 lat i mam kontrole codziennie (takie wymogi pracy)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Shaun Cassidy
(Shaun_Cassidy)
Wiking
kiedyś wszedł taki przepis ktory moim zdaniem oni zle interpretowali. przepis byl narzucony przez UE i w PL tez wszedl.
tyle ze w PL umiemy czytac przepisy.
tyczylo sie to prawa jazdy TYLKO I WYLACZNIE KLAS SAMOCHODOW CIEZKICH.

PRAWO JAZDY KAT. B pozostalo bez zmian mozna jezdzic bez ograniczen bo.polskie prawko w przeciwienstwie do Norweskiego nie ma daty waznosci.
pozniej pojawil sie zle interpretowany przepis na auta ciezkie iz aby po 5 latach stalego zamieszkania onywatele EU musza wymienic prawko na norweskie. duzo osob ruszylo do wymiany a norwedzy interpretujac to na wlasny uzytek nie chcieli wymieniac kategorii ktore ktos dorobil PO przyjezdzie do Norwegii...

w niektorych miasteczkach z dnia na dzien padlo 30 lub 40% linii autobusowych bo Polacy Litwini itd nie mogli jezdzic a nie chcieli placic za norweskie prawka. dostawali pensje a nie mogli jezdzic....

po roku takich przepychanek miedzy SVV zwiazkami firmami a ustawodawca przepis zmieniono...

Mozna jezdzic juz teraz tez bez ograniczen na ciezkich, jesli ktos chcr zmienic to.moze isc do SVV i zdac sam egzamin bez konieczmosci kursu.

Znane natomiast mi jest pare przypadkow ze jak zwykle to w Norwegii jest ... przepis przepisem a oni juz teraz nawet tego drugiego przepisu nie potrafia zinterpretowac i wymieniaja jak leci bez kierowania na egzamin.

co kraj to obyczaj sie u nas mowi, u norwegow co urzad to interpretacja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok