Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
super że mogłam pomóc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Droga Limetko

Mi to chyba bardziej by sie przydal kurs polskiego , bo gramatyki za bardzo nie pamietam

Pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
Basiu myślę że i na to można znaleźć lekarstwo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
143 Posty
Ola Kotwicka
(kropcia1)
Stały Bywalec
Witam. Ja rowniez mam bardzo fajny kurs norweskiego. Sama zaczelam sie z niego uczyc, wiec doszlam do wniosku, ze chyba dobrze bedzie jak sie nim z wami podziele Z tego co pamietam to tego u limetki nie bylo, ale moge sie mylic jest to ten kurs:
www.jezykiobce.pl/norweski_kurs_podst.php

A oto link do pobierania

chomikuj.pl/kropcia1
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Liv Kristiansen
(nordlysjenta)
Wiking
limetka81 napisał:
(...)
- słówka potrzebne w różnych sytuacjach
polecam i jeśli mogłam pomóc to się cieszę. pozdrawiam[/quote]

Droga limetko81,

Proszę serdecznie o dodanie linka źródła do każdego ze skopiowanych plików zawierających rozbudowane głównie przeze mnie oraz innych użytkowników forum: forum-norwegia.no słownictwo, które znajduje się na Twojej chomikowej stronie.

Oto link do forum, gdzie znajduje się praca forumowiczow:

www.forum-norwegia.net/viewtopic.php?f=2...b45d7e54fef168f9afcd

Pozdrawiam serdecznie,

Liv Kristiansen
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
A przepraszam, ze tak nieśmialo zapytam - skad Wy na innym forum macie to słownictwo?? Bo nie podaliscie żrodla żadnego słownika. Mysle, ze autorzy słownikow rowniez mogliby poprosic o podanie żródla, bo stworzenie słownika to cięza praca, duzo cięższa niz wpisywanie slowek z tłumaczeniem na forum.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Liv Kristiansen
(nordlysjenta)
Wiking
Hilton napisał:
A przepraszam, ze tak nieśmialo zapytam - skad Wy na innym forum macie to słownictwo?? Bo nie podaliscie żrodla żadnego słownika. Mysle, ze autorzy słownikow rowniez mogliby poprosic o podanie żródla, bo stworzenie słownika to cięza praca, duzo cięższa niz wpisywanie slowek z tłumaczeniem na forum.
Pozdrawiam.


Tak, dokładnie - stworzenie takiej bazy słownictwa to wieloletnia praca - piszę to własnie, jako autor słowników, który poswięcił parę lat na złożenie takiej ilosci słownictwa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
To wspaniale, otrzymala pani za to wynagrodzenie. Slownik to nie jest praca magiserska, ani tez cudza prywatna wypowiedż. Np. słowo sko bedzie znaczyło but bez względu na to, kto je napisze i na jakim forum oraz z jakiego słownika przepisze.
Poza tym ogolnie wiadomo ze na chomiku ludzie wstawiaja rzeczy z roznych żrodel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Liv Kristiansen
(nordlysjenta)
Wiking
Nie przyszłam się tutaj kłócić a poprosiłam jedynie grzecznie o dodanie żródła do danej pracy.

Zasób słownictwa nie tylko i jedynie można "brać" z innych prac, bądź słowników. Zasób słownictwa można opracować samodzielnie na podstawie własnej znajomosci języków czy dzięki wieloletniemu obcowaniu z językiem. Niekiedy zajmuje to wiele lat.

Przykładem tego może być własnie podane przez Panią słówko sko - które nie tylko oznacza but, sko to również podkowa, jak i dialekt i oznacza to samo, co skal, å sko to ujmując w przenosni "dorabiać się", "wzbogacać".

Nie wszystkie rzeczy da się przepisać czy "oderżnąć" z innych słowników jak pisze Pani powyżej. Można jeszcze pracować samodzielnie.


Tak czy owak - jak napisałam na początku, nie przyszłam się tutaj kłócić. Dziękuję za uwagi skierowane w moją stronę i proszę o rozważenie moich.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
Hilton napisał:
To wspaniale, otrzymala pani za to wynagrodzenie. Slownik to nie jest praca magiserska, ani tez cudza prywatna wypowiedż. Np. słowo sko bedzie znaczyło but bez względu na to, kto je napisze i na jakim forum oraz z jakiego słownika przepisze.
Poza tym ogolnie wiadomo ze na chomiku ludzie wstawiaja rzeczy z roznych żrodel.


dokładnie tak jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok